Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Měli jsme štěstí, ale šli jsme mu naproti, říká Ivo Čech

 
úterý, 11. dubna 2017, 17:37

Nedělní střetnutí Jankova s Motorletem si nenechala naše redakce ujít. Před výkopem jsem trenérům Jankova Ivu Čechovi a Petru Maxovi popřál hodně štěstí a co možná nejpřívětivější výsledek. Navíc jsem dodal, že i když je soupeř velkým favoritem, dá se s ním hrát. Musí ale přát paní Štěstěna a k tomu se přidat i další aspekty. Jankovským to ve strhujícím utkání, na které se vyplatí chodit, vyšlo dokonale. Ambiciózní Pražané ostrouhali, tři body zůstaly v jankovské Precis aréně. S kormidelníkem Ivem Čechem jsme zápas probrali dopodrobna.

Se ziskem tří bodů nad favorizovaným Motorletem jste asi před utkáním nepočítal, že?

Určitě ne, to by bylo troufalé, ale chtěli jsme se poprat o co nejlepší výsledek, to ano.

Co rozhodlo o vašem nečekaném vítězství?

Více vstřelených branek na naší straně, jinak velká bojovnost, kopice štěstí, taktika přizpůsobená kvalitě soupeře atd.

Utkání vyvrcholilo v samém závěru. Dvě neproměněné penalty na každé straně se jen tak nevidí. Co se v tu dobu honí trenérovi hlavou?

To už ani nevím. Při té naší, že by bylo hezké dát a rozhodnout, po ní naopak, že není rozhodnuto a soupeř má ještě čas na vyrovnání, při té hostující pak, že by byla škoda, byť jsme byli pod tlakem, ztratit to takhle v závěru, navíc si myslím, že vzhledem k předcházejícímu zákroku na Mužíka byla celkem přísná.

Střídající Sedlic zahrál penaltu ležérně. Místo tří bodů jste mohli mít jen jeden… To by dost mrzelo přijít o výhru v poslední minutě.

Přesně tak jsem to myslel. Ležérně nevím, ideálně určitě ne a Patrik to ví, navíc kopat v tomto čase na "naši" bránu, kde máme naše hlučné fans, za jejich povzbuzování a troubení není taky jednoduché, ale věřil si, vzal si míč a doufal jsem, že potvrdí tři body. Nic mu nevyčítám, penaltu nedali lepší hráči v důležitějších zápasech, není první ani poslední.

Pochválil jste Hejníčka za chycenou penaltu?

Speciálně ne, chválil jsem v kabině všechny hráče způsobem, který je po vyhraných zápasech standardní, nic výjimečného.

Váš tým zdobila nesmírná bojovnost. Byl to od něj nejlepší výkon v sezoně?

To je těžké takhle posoudit, my zahráli dobře i v Ostrově, ale s úplně jinou taktikou a trochu odlišným rozestavením. Bojovnost by měla být automatická.

V první půli při vás stáli všichni svatí. Pražané dokázali zahodit až neskutečné věci.

Ukázali kvalitu, nemyslel jsem si, že si vytvoří až tolik nebezpečných situací. Jak jsem řekl, měli jsme štěstí, ale šli mu naproti a otázkou bylo, na co to bude stačit. Nejsme tým, který by se mohl s takto kvalitním soupeřem měřit v hurá fotbalu nahoru dolů.

Motorlet po přestávce uklidnil hru a začal hrát kombinačně. Snížil a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy zvrátí nepříznivé skóre. Do finální fáze se ale nedostal. Hrozil jen ze standardek.

Zatímco my jsme si museli ke třem marodům Fajtlovi, Pancířovi a Kroneislovi připsat další absenci, jelikož nemohl nastoupit Martin Kollár, Motorlet ve čtvrtek přivedl do kádru dalšího hráče s ligovými zkušenostmi. Martin Klein (např. Sparta, Teplice) je zkušený hráč s výbornou rozehrávkou a hrou hlavou, takže ještě větší kvalita a nebezpečí právě ze standardek, kterých bylo opravdu dost. Navíc se tím pádem Jan Rajnoch posunul spíše do středu hřiště a my toho měli skutečně dost.

Paradoxně se dá říct, že vám úvodní jarní porážka v derby s Roudným neublížila, spíše naopak. Zatímco malšané od té doby nebodovali, vás nakopla k zisku devíti bodů a výraznému posílení záchranářských nadějí.

Situace se pro nás moc nezměnila. Pokusit se bodovat musíme v každém zápase, ale jsem rád, že po pěti kolech naše šance pořád žije, to jsme si přáli. V derby jsme nehráli dobře, srazil nás brzký gól, navíc domácí měli větší hlad po dobrém výsledku. Také si ale uvědomujeme, že nás čekají těžší soupeři, než byla Sušice nebo Ostrov a každé utkání nelze odehrát tak, jako s Motorletem.

Teď bude důležité potvrdit body s Motorletem v dalším domácím střetnutí se Sedlčany. Povinnost velí zvítězit.

Nevím, co velí povinnost, ale pro nás to bude těžší, než zápas s Motorletem. To si doufám hráči uvědomují. Bude to úplně jiné, Sedlčany hrají velmi účelně, uvidíme.

S týmem se připravují i dva hráči z Ghany. Jak se jeví, posílí vás?

Zatím to ani není možné, je to s nimi trochu složitější, Schengen je Schengen. Budeme na tom pracovat, o jednoho z nich bychom asi měli zájem.

Napsal(a) Michal Průcha | Foto Jan Škrle