Krajský přebor futsalu završil základní část gólovými hody

neděle, 11. února 2024, 12:53

Jihočeský kraj – Závěrečné kolo už nic nezměnilo na konečném postavení mužstev. Vítězem základní části krajského přeboru se s tříbodovým náskokem stal obhájce Tex-Color ČB, který bez jediné obdržené karty ovládl i soutěže slušnosti. V play-off o titul si to v semifinále rozdají ve dvou zápasech Tex-Color s Colorgrifem a Devianti proti Vaplastu.

V derniéře se strhla gólová lavina. Ve čtyřech zápasech padlo úctyhodných 72 gólů. Rovných dvacet připadlo na duel nováčků. Poslední Velešín marně dotahoval ztrátu proti Colorgrifu, a byť snížil z 1:6 na rozdíl dvou branek (7:9), závěr znovu ovládl soupeř, který spoléhal na střelecky disponovaného Kodrase.

Ještě o gól více, tedy jednadvacet, nabídlo střetnutí vedoucího Tex-Coloru s Kohouty. Favorit neměl s předposledním týmem tabulky slitování a v obou poločasech mu nasázel po deseti gólech. Sám Benát jich zaznamenal osm a znovu vystřílel cenu nejlepšího střelce přeboru, v němž dal za dvě sezony základní části 104 góly ve 28 zápasech.

V týnské hale na sebe narazily celky, které ji využívají k domácím utkáním. Lépe začalo Zahájí, po šesti minutách si drželo vedení 2:1, ale Týnští čtyřmi zásahy odskočili na 2:5. Zahájí se nevzdalo, po půl hodině dotáhlo na 5:5, ale další dvě branky ELBH rozhodly. Čtyřikrát skóroval za vítěze Luňáček.

V souboji třetího s druhým hostila hrdějovická hala. Vaplast až na úvodní minuty, kdy získal náskok 2:1, na Devianty nestačil. Ti kontrovali šesti zásahy a divokou první půli vyhráli 9:4. Zasloužené vítězství završili po obrátce, domácí už se střelecky neprosadili. Možná se šetřili na blížící se play-off, v němž narazí právě na Devianty.

Výsledky 14. kola krajského přeboru futsalu

LIONS  Velešín –  COLORGRIF ČB 8:12 (4:8)

Střelci: Kozubal 3, Voloshynenko, Melnychuk 2, Muranaka - Kodras 5, Sedlák 3, Jansa 2, Fical, Říha.

Lions: I.Dorosh - V.Voloshynenko,  V.Kozubal,  A.Melnychuk,  Pet.Kuriliuk, D.Muranaka,  D.Miekhov.

Colorgrif:  M.Fríd - L.Jansa,  P.Fical,   T.Sedlák,  M.Říha,  D.Kodras.

FK Zahájí – ELBH Týn n. Vlt. 6:8 (3:5)

Střelci: S.Zrun 3, Fürst 2, Mareš - Luňáček 4, Meidl, Pat.Vařil, Brom, Dobal.

Zahájí: J.Čejka - M.Maňhal, S.Legdan, T.Kučera, J.Mareš,  M.Fürst,  S.Zrun.

ELBH: L.Macák - J.Meidl,  L.Stoklasa, L.Odehnal, M.Boček, Pat.Vařil,  J.Brom,  J.Luňáček,  V.Dobal.

TEX-COLOR ČB – FC KOHOUTI ČB 20:1 (10:0)

Střelci: Benát 8, Jasanský, Prokeš 4, J. Hric 3, Lerch – Kučera.

Tex-Color: D.Hric - J.Hrbáč, Š.Prokeš,  P.Benát,  J.Hric,  M.Jasanský,  T.Lerch.

Kohouti: M.Škaroupka - M.Kučera,  S.Škarda, M.Hazmuka, T.Dvořák, M.Havel, M.Stropek.

SK VAPLAST Lišov – SK DEVIANTI ČB 4:13 (4:9)

Střelci: Kándl, D.Mlýnek, Růžička, Werner - Řepa, Ďurica, Čermák 3, Vaněk, Kuna, Dědina.

Vaplast: M.Bartizal - L.Burda, J.Kándl,  D.Mlýnek,  D.Růžička,  M.Werner.

Devianti: P.Sobolík - J.Řepa,  M.Ďurica,  P.Vaněk,  Z.Kuna,  J.Dědina,  L.Hofmann,  J.Čermák.

Konečná tabulka

1.  TEX-COLOR ČB  .  .  .  .  . . . . .14  .  .  12  .  .  1  .  .  . 1  .  .  . 133:49  .  .  37

2.  SK DEVIANTI (Absolut B) .  .  . 14  .  .  11  .  .  1  .  .  . 2  .  .  . 147:59  .  .  34

3.  SK VAPLAST Lišov  .  .  .  .  .   14  .  .  . 9  .  .  1  .  .  . 4  .  .  .  91:71  .  .   28

4.  COLORGRIF BUDWEIS  .  .  . .14  .  .  . 8  .  .  1  .  .  . 5  .  .  .  83:71  .  .   25

6.  ELBH  TÝN   n/VL.  .  .  .  . . . . 14  .  .  . 6  .  .  1  .  .  . 7  .  .  .  82:91  .  .   19

5.  FK ZAHÁJÍ  .  .  .  .  .  .  . . . . . . 14  .  .  . 5  .  .  0  .  .  . 9  .  .  .  65:84  .  .   15

7.  KOHOUTI ČB  .  .  .  .  .  . . . . . 14  .  .  . 1  .  .  2  .  .  11  .  .  .  65:161  .  .  .5

8.  LIONS  Velešín  .  .  .  . . . . . . . 14  .  .  . 0  .  .  1  .  .  13  .  .  .  61:141  .  .  .1

Střelci: 45 -  Petr Benát (Tex-Color), 26 -  Miroslav Kučera (Kohouti), 23 - Jakub Hric, 22 -  Martin Jasanský (oba Tex-Color), David Růžička (Vaplast), 21 -  Milan Ďurica (Devianti), 20 -  J. Řepa (Devianti), 18 -  J.Čermák (Devianti), M.Fürst (Zahájí),16 -  T.Lerch (Tex-Color)

Soutěž slušnosti: Bez karet -  Tex-Color, 1 ŽK -  Devianti (Řepa)  a  Kohouti (Svatoš), 2 ŽK -  ELBH (Pat.Vařil a J.Čecháček), 3 ŽK -  Zahájí (Legdan a 2x Fürst), 4 ŽK -  Lions (Hryhoruk a 2x Melnychuk)