Ohlasy, sestavy, fakta a nejlepší hráči ve 4. kole krajského přeboru

středa, 31. srpna 2022, 10:35

Jihočeský kraj - Bez jediného zaváhání dál prochází soutěží týmy Olešníku a Táborska B. Naopak na první body stále čekají Dražice a Prachatice. Dražičtí však mají odehraný o jeden zápas méně a svoji bilanci se pokusí vylepšit v dnešní dohrávce proti Jindřichovu Hradci. Tento zápas začíná v Dražicích v 17.30. Nejvíce gólů viděli diváci v Oseku. Celkem jich padlo osm a domácí si je s Třeboní rozdělili rovnoměrně. Osek tedy doma přišel o dva body a na delší dobu zřejmě i o zraněného Davida Říského. Na gól se naopak čekalo marně u Vajgaru, kde hrálo Milevsko. Dnes se hraje ještě jedna dohrávka, ve které Hluboká hostí od 18.30 Jiskru Třeboň.

Výsledky 4. kola krajského přeboru

Spartak Trhové Sviny – SK Rudolfov 3:3 (2:2)

Góly: 2. (pen.) Gažák, 41. Valut, 90. Hruška - 4. Sládek, 25. Peiger, 71. Šindelář. Rozhodčí: Kollmann - Albert, Vican. Delegát: Řezáč. ŽK: 3:1 (Brůha, Šemro, Gažák – Pouzar). Diváků: 150.

T. Sviny: Vrábek – D. Brůha, Chromčák, Valut, D. Kodras (90. Popovič)  - Hruška, Šafránek (74. Borek), Novák, Kolář - Šemro, Gažák. Trenér Písko

Rudolfov: Teringl – Dvořák, Hric, Novotný, Peiger (88. Tlamsa) – Sládek, Boček, Gerstner (60. Hajný) Říha, Pouzar – Šindelář. Trenér Pouzar

Nejlepší hráči: Šafránek, Vrábek – Hric, Šindelář.

Martin Písko (trenér Trhových Svinů): „Na začátku utkání padly hned dvě branky. V první minutě po faulu na Šafránka jsme zahrávali pokutový kop, který Gažák proměnil. Následně ve čtvrté minutě jsme soupeři po naší hrubce nabídli vyrovnání. Rudolfov pak ukazoval, že bude hrát v popředí tabulky a svou zkušeností a jednoduchou hrou nás přehrával skoro celý zápas. Museli jsme dvakrát dotahovat, a když už jsme v devadesáté minutě byli pomalu smíření s prohrou, tak napřáhl z vápna Hruška a dělovkou vyrovnal na konečných 3:3.“

Radim Pouzar (zastupující hrající trenér Rudolfova): „Dnešní hodnocení bude ve dvou rovinách. Upřímně si myslím, že jsme byli kvalitnějším a lepším týmem, domácí nás zase přehrávali v agresivitě a nasazením. Výsledek mi až tolik nevadí, i když vyrovnání v 92. minutě mrzí. Ale teď se dostávám k situacím, kvůli kterým jsem velmi kritický. Proč se rozhodčí v první lize nebojí rozdávat červené karty za zákroky bez úmyslu hrát míč? Apeluji, a to nejenom v tomto utkání, aby byli chráněni kreativní hráči a rozhodčí se neschovávali za alibistické fráze. Vím, že si mnoho lidí teď řekne, že má být Pouzar vyloučený každý zápas, že řve, křičí na rozhodčí atd. Souhlasím. Ale kolik Pouzar udělá těchto faulů? Zdraví hráčů je důležitější a z tohoto důvodu jsem impulzivní. I k mým spoluhráčům jsem kritický, pokud faulují bez úmyslu hrát míč, a to i v tréninku. Doufám, že tento podnět a hodnocení budou pozitivně vnímány. Pokud ne, nikam dál se neposuneme.“

FC AL-KO Semice – FC MAS Táborsko B 1:3 (0:1)

Góly: 58. Veleman - 36. a 57. M. Šplíchal, 56. Trantýr. Rozhodčí: Novotný - Albert, Votava. ŽK: 2:1 (Řezáč, Veleman – M. Šplíchal). Diváků: 91.

Semice: Dvořáček - Sádlo, Trantina, Listopad, Řezáč (66. Antony) - Buchtele, Keclík, Zborník, Šourek – Čedík (46. Valach), Veleman. Trenér Nousek

Táborsko B: Mrzena - Ott, Musa, Pánek, Kabeš – Činčura (63. Pajer), Liepa, Neužil, Praveček (82. Koblasa) – Trantýr (87. Jíra), Šplíchal (89. Marcolla). Trenér Jelen

Nejlepší hráči: nikdo – Šplíchal, Musa, Pánek.

Marcel Nousek (trenér Semic): „Zápas s Táborskem byl pro nás další zkušeností. Houževnatost a kvalita soupeře byla hodně velká. V první půlce bylo dost šancí na obou stranách, ale první gól jsme dostali my po pěkné akci ve 36. minutě. Po poločase jsme trošku přidali, ale rychlé akce soupeře jsme nedokázali pokrýt a dostali jsme dva slepené góly v 56. a v 57. minutě. Sice jsme hned odpověděli a snížili v 58. minutě, ale pak už si Táborsko zápas pohlídalo a zaslouženě vyhrálo 1:3.“

Miroslav Jelen (trenér Táborska B): „Zápas nám vyšel po všech stránkách, dobře jsme kombinovali, drželi balón na svých kopačkách a vytvářeli si brankové příležitosti, z nichž se dvakrát prosadil Šplíchal a jednou Trantýr. Pokud se budeme takto prezentovat, tak o naše výkony nemám strach. Přesto si myslím, že nováček ze Semic se v krajském přeboru neztratí a bude hrát důstojnou roli.“

FK Junior Strakonice – TJ Hluboká nad Vltavou 2:3 (1:1)

Góly: 8. Kolafa (vlastní), 79. Chalupa - 22. Otepka, 51. Škoda, 70. Kadlec. Rozhodčí: Lepič - Němec, Smola. ŽK: 2:1 (Míčka, Děd – Hrachovec). Diváků: 100.

Strakonice: Lízal  – Prajzler, Rozhoň, Kafka, Rybák – Míčka (51. Krejčí), Zahrádka – Zábranský (77. Děd), Doležal (51. Máška), Smola (51. Chalupa) – Bílý. Trenér Čakrt

Hluboká: Konečný – Kössl, Otepka, Antoš, Krejčí (89. Kokeš) – Kolafa (68. Rottenborn), Funda, Škoda, Hrachovec – Kadlec (77. Šestauber), Hájek. Trenér Táborský

Nejlepší hráči: Lízal – nehlášeni.

Jiří Cibulka (vedoucí týmu Strakonic): „Úvod utkání nám vyšel náramně, když v 8. minutě po dlouhém autu Doležala do vápna si dal vlastní gól Kolafa a vedli jsme 1:0. Hra zůstávala stále vyrovnaná a ve 22. minutě se hostům podařil trestný kop, který zužitkoval hlavou Otepka na 1:1.  Od této chvíle byli zkušení hosté lepším týmem a ve 26. minutě měli další příležitost Hrachovcem, kterého však Lízal vychytal. Do poločasu už se před brankami nic neudálo. Hned v úvodu druhého poločasu v 51. minutě si hosté vzali vedení na svou stranu, když přesně zamířil hlavou Škoda za Lízalova záda a prohrávali jsme 1:2. Hosté byli fotbalovější, ale my jsme jim nic nedávali zadarmo. V 58. minutě dobře prošel po lajně Bílý, přihrál Krejčímu a jeho gólovku zmařil brankář včasným vyběhnutím. V 61. minutě měl velkou šanci ke skórování Hájek, ale Lízal byl proti. V 70. minutě hosté podnikli kvalitní akci, na jejímž konci byl Kadlec a do odkryté branky dal na 1:3. Domácí zbraně nesložili a v 79. minutě předvedli dobrou kombinace po levé straně.  Máška posunul balon Chalupovi, ten pronikl do vápna a přesně zacílil. Snížili jsme na rozdíl jednoho gólu 2:3. Domácí vycítili šanci, mysleli spíše na útočení a zkušený tým Hluboké se v 82. minutě dostal hned ke dvěma tutovkám. Tu první Lízal Šestauberovi chytil a druhou poslal Funda nad. V 88. minutě mohlo být vyrovnáno, když Bílý po centru Prajzlera hlavou netrefil a tak si hosté odvezli ze sídliště tři body.“

Ladislav Táborský (trenér Hluboké): „Začali jsme tím, že hned na začátku jsme si dali vlastní gól. Potom jsme Strakonice zatlačili, dali vyrovnávací gól a od té doby jsme byli lepším týmem. Ještě v prvním poločase jsme si vypracovali další dvě gólové šance. Strakonice ale nehrály špatně, mají mladý a perspektivní tým. Každopádně na začátku druhého poločasu jsme zvýšili dvěma góly na 1:3 a měli jsme i další šance. Ke konci nám trochu začaly docházet síly, protože někteří kluci ještě nejsou po covidu v optimální kondici. I proto jsme také deset minut před koncem dostali druhý gól na 2:3. Těch posledních deset minut už jsme ale v pohodě dohráli. Jsem rád za tři body. Určitě jsme předvedli lepší výkon než v Týně, ale pořád si myslím, že mužstvo má ještě navíc.“

FK Tatran Prachatice – FK Olympie Týn n/Vlt. 1:4 (0:2)

Góly: 88. Jaroslav Rauscher - 7., 72. a 79. (pen.) Maitak, 23. Dumbrovský. Rozhodčí: Dunovský - Kollmann, Herzog. Delegát: Grobár. ŽK: 2:2 (J. Pravda, Linhart – Dumbrovský, Mezera). Diváků: 50.

Prachatice: Hopfinger – Jar. Rauscher, Pravda, Jak. Rauscher, Kovář – Luňáček (56. Linhart), Kasík, T. Pravda, Fürbach (76. Řezník), Makoš (84. Gramblička) - Fischer. Trenér Raušer

Týn: Vachuta - Račák, Vařil, Maxa, Meidl (79. Šálený) - Dumbrovský, Hudeček, Stoklasa (79. Mezera), Dobal – Brom (72. Procházka), Maitak (84. Novák). Trenér Mareš

Nejlepší hráči: Kasík, J. Rauscher – Maitak.

Josef Raušer (trenér Prachatic): „Hodnocení bude jednoduché, bez gólů se utkání vyhrát nedají a my se v koncovce trápíme, ač si šance vypracováváme. Zároveň jsme opět snadno inkasovali, a proto jsme prohráli. Myslím, že výsledek je vcelku krutý, ale takový je fotbal.“

Václav Mareš (trenér Týna): „Do zápasu jsme vstoupili dobře a už v sedmé minutě nás do vedení dostal Maksym Maitak. Poté jsme přidali druhou branku Dominikem Dumbrovským, a kdybychom proměnili další brankové příležitosti, mohlo se jít do kabiny i s vyšším rozdílem. Ve druhém poločase jsme si mysleli, že o zápase je rozhodnuto, ale nebylo tomu tak. Především v prvních patnácti minutách nás domácí přehrávali, vytvořili si šance, a kdyby jednu z nich proměnili, mohli zápas zdramatizovat. V 70. minutě se nám podařilo vstřelit třetí branku naším nejlepším hráčem Maksymem Maitakem a bylo o zápase rozhodnuto. Poté se nám podařilo vstřelit ještě čtvrtou branku opět Maitakem. Domácím se v závěru utkání podařilo korigovat na konečných 1:4. Jsem spokojený s výsledkem, ale s předvedenou hrou, především ve druhém poločase, spokojený tolik být nemohu.“

TJ Osek – TJ Jiskra Třeboň 4:4 (2:3)

Góly: 15. a 34. Hoch, 69. (pen.) J. Říský, 84. Carda - 14. Průcha, 25. Hromádka, 30. Šrámek (vlastní), 80. Radosta. Rozhodčí: Němec - Lepič, Smola. ŽK: 2:1 (Hoch, Šrámek – Kubata). Diváků: 120.

Osek: Uhříček - Brabec, Němeček, Šrámek, Čapek - Hosnedl, J. Říský, Hoch, Sigmund - Carda, D. Říský (80. Zelenka). Trenér Mráz

Třeboň: Kopecký - Rezek, Zavadil, Bartoš, Schneider (74. Bartl) - Matoušek, Radosta (85. Týnavský), Hromádka, Ježek (74. Rešl) - Kubata, Průcha (31. Tůma). Trenér Bicenc

Nejlepší hráči: celý tým – celý tým

Josef Mráz (trenér Oseku): „V Oseku to byla branková divočina. Pro diváky to bylo super, pro trenéry na infarkt. Třikrát jsme prohrávali a třikrát se nám povedlo vyrovnat. Tentokrát musíme být ale za bod rádi. Udělali jsme spoustu chyb, které soupeř trestal. A to nás ještě někdy zachránilo břevno a někdy brankář Uhříček. My jsme také některé šance neproměnili, ale hosté jich měli víc. Třeboň se u nás představila jako výborné mužstvo. I přes chyby musím mužstvo pochválit za bojovnost. Nyní nás čeká silný Týn a nám se zranil další hráč, když se zlomenou rukou odstoupil David Říský.“

Karel Bicenc (trenér Třeboně): „V prvním venkovním utkání v Oseku jsme remizovali 4:4. Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Podali jsme dobrý výkon jako celý tým. Hned  v úvodu během dvou minut jsme měli dvě střely na branku, s kterými si brankář poradil. Jako první jsme vstřelili gól my a otevřeli skóre Martinem Průchou. Upozorňovali jsme hráče, aby nefaulovali před vápnem, neboť soupeř je ve standardních situacích velice nebezpečný. Minutu po vstřelené brance jsme udělali zbytečný faul, po kterém jsme dostali gól na 1:1. V prvním poločase jsme si vypracovali ještě několik velkých příležitostí, ale proměnili jsme pouze dvě. Poločas skončil 2:3. Pro diváka se hrál velice atraktivní fotbal nahoru a dolů. V 69. minutě jsme po penaltovém kopu obdrželi vyrovnávací branku na 3:3. V 80. minutě jsme po standardní situaci opět vedli zásluhou Filipa Radosty 4:3. Soupeř odpověděl také ze standardní situace a vyrovnal. V závěru měl velkou šanci Týnavský, který trefil tyč.  Musím pochválit celý tým. Dát na soupeřově hřišti čtyři góly a přivést jen jeden bod je ale škoda.“

FK Olešník – FK Protivín 5:0 (3:0)

Góly: 32. a 89. Hezoučký, 12. Toth, 16. Lafata, 89. Nýdl. Rozhodčí: Albert - Vican, Boček. Delegát: Šafránek. ŽK: 2:4 (Miklík, Lafata – J. Vorel, Říha, Petr. Hrachovec). Diváků: 85.

Olešník: Tomášek - Miklík, Vrážek, Vojta, Nýdl - Toth, Szó, Lafata, Beko (80. Dudek) - Vonášek, Hezoučký (90. Rys). Trenér Chlumecký.

Protivín: Váverka - Kupka, Kulík, Vojta (63. Štěpka), Zach (46. Dan) – Martin Říha (76. Urban), Z. Vorel, D. Bečvář (68. Buko Leroy), Hrachovec, J. Vorel – Petr. Trenér Miroslav Říha

Nejlepší hráči: Tomášek, Hezoučký – nikdo

Roman Chlumecký (trenér Olešníku): „Protivín známe velmi dobře. Má velkou kvalitu dopředu a okénka vzadu, kterých musíte využít. A to se potvrdilo i v zápase, poněvadž nám tam spadlo všechno a soupeř neproměnil ani nejvyloženější šance včetně penalty. Zápas mohl klidně skončit 4:4 nebo 5:5. Těší mě druhá nula vzadu a produktivita dopředu. Teď nás čekají tři těžké zápasy venku.“

Miroslav Říha (trenér Protivína): „Zápas se mi hodnotí těžko. Když z penalty a pěti vyložených šancí nejsme schopni dát gól, nemůžeme pomýšlet na úspěch proti jakémukoliv soupeři, natož proti Olešníku. Domácí nás vyškolili v produktivitě a krásnými góly bavili diváky.“

FK Jindřichův Hradec 1910 - FC ZVVZ Milevsko 0:0

Rozhodčí: Nedvěd - Boček, Vican. ŽK: 1:1 (Hauser - Málek). Diváků: 130.

J. Hradec: Hulík - Fical, Koktavý, Rejtar, Hauser - Janák, Jaroš, Votava, Waník (88. Ježek), Strejček (65. Petr) – Toman. Trenér Lukáč

Milevsko: Dvořák – Hejl, Vakoč, Marvan, Málek – Kortan, Maršík, Souček, Přibyl (70. Kálal) – Sedláček (59. Bártík), Petřík (90. Kosobud).

Nejlepší hráči: Rejtar, Hulík – Vakoč, Marvan, Maršík, Souček

Roman Lukáč (trenér Jindřichova Hradce): „Trvalo nám půl hodiny, než jsme se dostali do tempa, asi byla znát víkendová pauza. Hosté trefili tyč jednou, my dvakrát a ještě jsme v poslední čtvrthodince měli jednu obrovskou šanci, netrefili jsme však zařízení. Nakonec asi spravedlivá remíza.“

Miroslav Strnad (trenér Milevska): "Myslím, že prvních pětadvacet minut jsme byli lepší, nastřelili jsme břevno, ale pak pomohla tyčka dvakrát nám. V tu dobu jsme měli lehký útlum. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Bohužel jsme nic nevyužili a po jedné situaci v uplném závěru utkání, kdy jsme mohli jít sami na bránu, jsme si nepřesně přihráli, propadli jsme a nakonec jsme ještě mohli z protiútoku naopak inkasovat. Šance měly oba týmy, takže bod je asi spravedlivý."

SK Jankov - TJ Dražice 2:0 (0:0)

Góly: 70. a 80. Kočer. Rozhodčí: Krčín - Votava, Pečenka. ŽK: 2:2 (Borovka, Mizera - Novotný, D. Štecher). Diváků: 188.

Jankov: Melicher – Tůma, Fajtl, Kroneisl, Bürger – Mizera, Hanzlík, Řehoř, Voráček, Hüttner (32. Borovka) – Kočer (89. Vokurka). Trenér Kadlec

Dražice: Počinek - Hojdar, M. Štecher, Pražma, Bareš (86. J. Stuchlík) - Novotný, Turek (75. Horka), J. Štecher, D. Štecher – Mareš (64. Tůma), M. Stuchlík (86. Běhoun). Trenér Hořejší

Nejlepší hráči: Kočer, Řehoř – Počinek, Pražma

Petr Kadlec (trenér Jankova): „Chtěli jsme na domácím hřišti odčinit nepovedený vstup do soutěže a bylo vidět, že jsme v prvním poločase měli svázané nohy. Do nebezpečnějších šancí se dostávali hosté, kteří se až moc jednoduše prosazovali do naší obrany. Tyto šance jsme přečkali a ve druhém poločase se naše hra zlepšila. Utkání jsme nakonec zvládli, ale jsme si vědomi toho, že musíme postupně odstraňovat nedostatky, které se v naší hře objevují. Radost mi udělal návrat kapitána Bürgera. Věřím, že postupně tým nachází svou tvář.“

Vlastimil Stuchlík (vedoucí týmu Dražic): „V tomto utkání jsme doplatili na naše neproměňování gólových příležitostí, kdy v prvním poločase jsme mohli minimálně třikrát skórovat oproti minimu aktivity domácích hráčů na naší půlce. Druhý poločas jsme místo aktivní hry polevili a domácí hráči toho využili, když potrestali naše zaváhání v obraně dvěma góly.“