Ohlasy, sestavy, fakta a nejlepší hráči ve 2. kole krajského přeboru

středa, 17. srpna 2022, 11:48

Jihočeský kraj - V úvodním kole nového ročníku krajského přeboru se dařilo hlavním favoritům celé soutěže. Olešník vyhrál až nečekaně hladce v Jankově 0:6. Vyhrál i Jindřichův Hradec. Ten začal v duelu s Protivínem pěkně zostra, brzy vedl 3:0, pak ale na chvíli vypnul motory a dovolil Protivínu zápas zdramatizovat. Osek se rozešel s Rudolfovem smírně. Nejvíce překvapily výsledky nováčků. Trhové Sviny začaly hodně nebojácně a soupeře z Dražic vyprovodily s debaklem 5:1. Nečekala se ani výhra Semic nad Milevskem. Utkání Hluboká – Třeboň bylo odloženo na 31. srpna.

Výsledky 2. kola krajského přeboru

FC AL-KO Semice – FC ZVVZ Milevsko 2:1 (1:0)

Góly: 3. Blažek, 9. Zborník – 38. Petřík (pen.). Rozhodčí: Albert – Mach, Novotný. Delegát: Třeštík. ŽK: 3:1 (Keclík, Listopad, Holub – Mar᠆van). Diváků: 300.

Semice: Dvořáček – Pšenička, Sádlo, Listopad, Buchtele (65. Císařovský) – Hrala (61. Forman), Keclík, Zborník (78. Trantina), Holub (81. Řezáč), Blažek – Valach (46. Veleman). Trenér Nousek.

Milevsko: P. Dvořák – Kálal (69. Pich), Vakoč, Marvan, Kosobud (69. Hejl) – Souček, Maršík, Petřík (61. Přibyl), Kortan – Hadáček (26. Bártík), Sedláček (81. Málek). Trenér Strnad

Nejlepší hráči: Dvořáček - Kortan.

Marcel Nousek (trenér Semic): „Jsme rádi, že jsme uhráli tři body, navíc s Milevskem, které bude mít určitě ambice hrát někde nahoře. Soupeře jsme zaskočili v prvních deseti minutách, kdy jsme na hosty vlétli a dali jsme jim dva góly. Pak už Milevsko převzalo iniciativu a zhruba od třicáté minuty jsme byli pod tlakem. Soupeř snížil z penalty a ve druhém poločase už jsme převážně bránili a hráli na brejky. Díky dobré defenzivě a gólmanovi jsme výsledek ubránili. Pro nás jsou to historicky první body v krajském přeboru, takže jsme spokojeni.“

Miroslav Strnad (trenér Milevska): "Pro nás to byl smolný zápas. Nicméně jsme zaspali začátek a prvních dvacet minut jsme se vůbec nedostali do hry. Chybělo nám to, co jsme předváděli v přátelských zápasech. Pak jsme se zvedli, snížili jsme z penalty, ve druhém poločase jsme ale přes velký tlak další gól nepřidali a domácí první soutěžní zápas vyhráli."

Spartak Trhové Sviny – TJ Dražice 5:1 (3:1)

Góly: 8., 16., 20. (pen.) a 88. Gažák, 12. L. Stuchlík (vlastní) – 12. J. Štecher. Rozhodčí: Vican – Boček, Cigáň. Delegát: Kučera. ŽK: 3:4 (Kurali, Macák, Gažák – Horka, Turek, M. Štecher, Tůma). Diváků: 150.

Trhové Sviny: K. Brůha – Kodras, Chromčák, D. Brůha, Valut – Kolář, Šafránek (66. Macák), Novák (86. Popovič), Hruška – Kurali (70. Borek), Gažák (90. Pavel). Trenér Písko.

Dražice: Počinek - Horka, Hojdar, Pražma, Turek – M. Štecher (46. Bareš), J. Štecher, Novotný, M. Stuchlík (71. J. Stuchlík) – L. Stuchlík, Mareš (59. Tůma). Trenér Hořejší

Nejlepší hráči: Gažák – Pražma

Martin Písko (trenér T. Svinů): „Na Dražice jsme se dobře připravili. Kluci napravili neúspěšnou generálku a na Dražice jsme vlétli. Vůbec jsme soupeře nepustili ke hře a celé utkání jsme dominovali, jak v osobních soubojích, tak v přihrávkách. Díky Lukáši Gažákovi, který byl nejlepším hráčem na hřišti, jsme byli produktivní. Dal čtyři góly a pátý zařídil. S prvním zápasem jsme spokojeni, teď se ale musíme dobře připravit na Milevsko, kde nás určitě nečeká nic jednoduchého.“

"Vlastimil Stuchlík (vedoucí mužstva Dražic): "Bohužel se nám zápas nepovedl a hned v úvodu jsme inkasovali. Na první gól jsme ještě dokázali odpovědět, ale v defenzívě nám to hodně skřípalo celý zápas. Toho náležitě využil Gažák, na což bude dlouho vzpomínat a zřejmě se mu to zase dlouho nepoštěstí.Třetí gól ze sporné penalty nejprve Počinek bravurně chytil. Rozhodčí pro údajný přešlap brankáře nechali pokutový kop opakovat, a to nás už položilo. V úvodu druhé časti jsme nevyužili šance na snížení a místo toho jsme opět inkasovali."

SK Jankov – FK Olešník 0:6 (0:1)

Góly: 36. Tůma (vlastní), 48. Hezoučký, 52. Kalášek, 68. Vonášek, 76. Vojta, 77. Beko. Rozhodčí: Lepič – Krčín, Mráz. Delegát: Urban. ŽK: 3:2 (Jirkovský, Tůma, Hüttner – Hezoučký, Beko). Diváků: 288.

Jankov: Melicher – Jirkovský, Kollár, Tůma, Bláha (46. Vokurka) – Borovka (72. Píša A.), Fajtl, Hanzlík, Voráček (78. Píša J.), Hüttner – Maurer. Trenér Kadlec.

Olešník: Tomášek - Miklík, Nohava, Kalášek, Vojta – Tóth (67. Beko), Szó, Lafata, Martinec – Vonášek (74. Vrážek), Hezoučký. Trenér Chlumecký

Nejlepší hráči: nikdo – celý tým.

Petr Kadlec (trenér Jankova): „Utkání jsme nezvládli, soupeř byl po celé utkání lepší. Naděje na normální výsledek vzala za své po poločasové přestávce, kdy jsme během pěti minut obdrželi dvě branky. Soupeři patří gratulace a nám nezbývá nic jiného než se oklepat do dalších zápasů.“

Roman Chlumecký (trenér Olešníku): „První mistrák je vždycky těžký, ať hrajete proti komukoliv. Věděl jsem, že kvalita je na naší straně, ale musíme se Jankovu vyrovnat v nasazení a bojovnosti. Jankov hraje organizovaně, proto jsem nabádal hráče k většímu pohybu, aby hráli rychle nahoru a byli trpěliví. Vše jsme plnili, a proto je výsledek sice pro domácí krutý, ale myslím si, že odpovídá dění na hřišti. Pochvalu zaslouží celé mužstvo včetně náhradníků.“

FK Junior Strakonice – FK Olympie Týn n/Vlt. 1:0 (0:0)

Góly: 63. Máška. Rozhodčí: Němec – Jeřábek, Petričák. ŽK: 3:2 (Rybák, Smola, Bílý – Mezera, Dobal). Diváků: 85.

Strakonice: Lízal  – Prajzler (70. Smola), Boukalík, Kafka, Rybák – Míčka (46. Chalupa), Zahrádka – Máška, Doležal (53. Funda), Zábranský (46. Bílý) - Krejčí (80. Benedikt). Trenér Čakrt

Týn nad Vltavou: Kubík - Vařil, Maxa, Račák, Dobal – Mezera (82. Šálený), Stoklasa, Procházka (78. Novák), Dumbrovský - Hudeček, Maitak (62. Dvořák). Trenér Mareš

Nejlepší hráči: Máška, celý tým – nehlášen.

Jiří Cibulka (vedoucí mužstva Strakonic): „V prvním utkání dalšího ročníku krajského přeboru jsme hostili silný celek z Týna nad Vltavou a v první čtvrthodince bylo opravdu znát, že soupeř je silný na balonu a přehrával nás. Bylo to zapříčiněno i velkou nervozitou u některých mladých hráčů. Do první velké příležitosti se dostali hosté v 10. minutě, když Maitakovu příležitost včasným vyběhnutím Lízal zneškodnil. Hosté nás dál přehrávali a poté, co z našeho týmu spadla nervozita, tak jsme postupně hru vyrovnávali, ale do šancí se naši hráči nedostávali. Vyprodukovali jsme pouze dva rohy a jednu střelu mimo tyče. To naopak hosté ve 37. minutě další velkou příležitost Dumbrovským spálili. Ve druhém poločase se domácí rozehráli k dobrému výkonu a najednou začali být pro soupeře nebezpeční. V 51. minutě první střela na branku hned skončila gólem, to když dobře hrající Kafka našel ve vápně nabíhajícího Mášku, který hlavou rozvlnil síť a tak se domácí ujali vedení 1:0. V 73. minutě domácí předvedli pěknou akci po pravé straně, kterou zakončoval Zahrádka střelou nad branku. Poslední čtvrthodinu nás hosté opět přehrávali a v 78. minutě měli po faulu ve vápně možnost vyrovnat z penalty, ale kapitán hostí Vařil poslal penaltu vedle branky. Štěstí přálo připraveným a tak konečné skóre 1:0 připsalo domácím tři body a dobrý vstup do dalších bojů.“

Václav Mareš (trenér Týna): „Z výsledku jsem zklamaný. Myslím si, že jsme si ve Strakonicích nezasloužili prohrát. Jen v prvním poločase jsme si vytvořili tři až čtyři šance na gól. Příležitosti jsme ale neproměnili. Ve druhém poločase jsme se tlačili do brány, kopali jsme dokonce penaltu, ale ani tu jsme bohužel nedali. Domácí měli za celých devadesát minut jednu šanci a tu také dokázali proměnit. Sestavu lepíme, jak se dá, máme spoustu zraněných hráčů, ke kterým se přidali další dva.“

FK Tatran Prachatice – FC MAS Táborsko B 1:3 (0:2)

Góly: 86. Linhart (pen.) – 16. Praveček, 35. Pajer, 74. Ott. Rozhodčí: Votava – Dimitrov, Leiš. ŽK: 3:4 (Jak. Rauscher, Pravda, Linhart – Koblasa, Praveček, Ott, Jelen). Diváků: 80.

Prachatice: Trnka – Jar. Rauscher, J. Pravda (63. Řezník), Škopek (74. Wagner), Kovář - Luňáček, Kasík, T. Pravda, Jak. Rauscher, Fürbach (65. Linhart)  - Makoš. Trenér Raušer.

Táborsko B: Mrzena – Jelen (62. Voneš), Pánek, Chotovinský, Koblasa – Jíra (75. Heřman), Kabeš, Praveček (89. Veřtát), Pajer - Ott, Trantýr. Trenér Jelen

Nejlepší hráči: Kovář, Makoš – celý tým.

Josef Raušer (trenér Prachatic):Vyrovnaný zápas jsme si prohráli sami, když jsme si vytvořili dostatek brankových příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. Hosté své šance proměnili, a proto zaslouženě vyhráli. Kluci se snažili, ale bohužel kvalita v zakončení a nedůslednost v obrané fázi nás stály všechny body.“

Miroslav Jelen (trenér Táborska B): „Utkání v Prachaticích jsme vzhledem k rozpoložení našeho týmu (zranění, úzký kádr) zvládli na jedničku. V prvním poločase nás při šancích soupeře podržel brankář Mrzena, my jsme naopak proměnili Pravečkem a Pajerem šance, které jsme si vypracovali. Ve druhé půli jsme přidali třetí gól Ottem a o utkání bylo rozhodnuto. Kluky musím pochválit za zodpovědný přístup k zápasu.“

TJ Osek – SK Rudolfov 1:1 (0:0)

Góly: 59. Hoch – 81. Sládek. Rozhodčí: Mach – Albert, Novotný. ŽK: 0:2 (Prokeš, Pouzar). Diváků: 150.

Osek: Uhříček - Němeček, Krejčí, Kubiš, Martin Čapek – J. Říský, Šrámek, Hoch, Sigmund (85. Kinkor) – Carda (59. D. Říský), Hosnedl (80. Matěj Čapek). Trenér Mráz

Rudolfov: Teringl – Tyrpák, Hric, Říha, Prokeš – Peiger (79. Keřka), Dvořák, Vejvar (65. Gerstner), Pouzar, Sládek – Šindelář. Trenér Nárovec

Nejlepší hráči: Sigmund, Martin Čapek – Teringl, Hric.

Josef Mráz (trenér Oseku): „V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Zejména v úvodu jsme hosty přehrávali. Ale naše šance jsme nevyužili nebo nám chyběla finální přihrávka. Ve druhém poločase hosté přidali na důrazu a na rychlosti a hra se vyrovnala. Do vedení jsme se dostali po krásném přímém kopu Hocha. Bohužel, místo aby nás branka nabudila, tak to platilo spíše pro soupeře. Lépe se pohyboval a tlačil se za vyrovnáním. V největším tlaku hostů utekl z půlky Hosnedl, ale jeho pokus o kličku zlikvidoval výborný rudolfovský brankář. Hosté se pak dočkali vyrovnání po trestném kopu, když v našem vápně zůstal trestuhodně neobsazený Sládek, který pohodlně hlavou vyrovnal. Ještě v závěru měl na hlavě vítěznou branku Jakub Říský, ale v pádu těsně minul. Remíza je spravedlivá.“

Jiří Nárovec (trenér Rudolfova): „Úvodní čtvrthodina patřila domácím, kteří se snažili hrát ve vysokém tempu, měli lepší pohyb a tlačili se do zakončení. Zahrávali také několik nebezpečných standardních situací, ale se vším si naše obrana společně s brankářem Teringlem dokázala poradit. Po tomto počátečním náporu jsme hru vyrovnali, ale především kvůli řadě chyb a nepřesností jsme si nevypracovali žádnou pořádnou šanci. Druhý poločas jsme už zvládli daleko lépe. Osek se sice dostal po dobře kopnutém přímáku do vedení, ale potom se už zápas odehrával víceméně v naší režii. Vypracovali jsme si několik dobrých příležitostí, ale se zakončením jsme byli na štíru. Asi rozhodující moment přišel zhruba dvacet minut před koncem, kdy nás v době našeho největšího tlaku důležitým zákrokem opět podržel brankář Teringl, když vychytal sólo domácího útočníka. Zasloužené vyrovnání tak přišlo až devět minut před koncem, kdy se hlavou prosadil Marek Sládek. Závěr byl poměrně vyhecovaný, v poslední minutě jsme mohli z přímého kopu zápas ještě otočit v náš prospěch, ale myslím, že konečná remíza je spravedlivá.“

FK Jindřichův Hradec 1910 – FK Protivín 5:3 (4:1)

Góly: 4. a 79. Toman, 23. a 41. Votava, 9. Waník - 29. a 62. Vojta, 65. Petr. Rozhodčí: Krčín – Vican, Votava. Bez karet. Diváků: 100.

J. Hradec: Hulík - Fical, Koktavý, Rejtar, Hauser – Janák (74. Strejček), Šmíd, Votava, Mischnik (57. Petr), Waník (90. Fiža) - Toman. Trenér Lukáč

Protivín: Pícha - Štěpka (45. Hrachovec), Kupka, Vojta, Zach (60. Vojík) – Kulík (86. Hodinka), Buko Leroy (60. D. Bečvář),  Z. Vorel, Petr – Martin Říha (78. Kvasnička), J. Vorel. Trenér Miroslav Říha.

Nejlepší hráči: Toman, Votava - Vojta

Roman Lukáč (trenér J. Hradce): „První půli jsme byli lepším týmem, dařilo se nám ve středu hřiště, vyhrávali jsme osobní souboje a z toho se dostávali do šancí. Nástup do druhé půle byl také povedený, pak jsme ovšem na půl hodiny vypnuli motory a zápas nechali zbytečně zdramatizovat.“

Miroslav Říha (trenér Protivína): „Na domácích bylo znát, že hráli vyšší soutěž a nám trvalo celý poločas si na vyšší tempo hry zvyknout. Hlavně díky dvojici Toman, Votava šli domácí do kabin s třígólovým náskokem za stavu 4:1. Po hodině hry se nám dvěma slepenými góly podařilo snížit na rozdíl jedné branky a rázem se obraz hry změnil. Za stavu 4:3 jsme si vypracovali dvě dobré příležitosti, které jsme bohužel nevyužili, a když v 80. minutě přidali domácí pátou branku, bylo o vítězi rozhodnuto.“