Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Jardu Drobného nás upozornil správce Jiří Fulín, vzpomíná Jiří Vlček

 
středa, 26. května 2021, 10:43

České Budějovice - Dynamo se rozloučilo se svými slavnými odchovanci, kteří mu na sklonku kariéry pomohli k návratu mezi elitu a udržení se mezi ní. Brankář Jaroslav Drobný a obránce Jiří Kladrubský nastoupili v černobílém dresu v neděli proti Slovácku naposledy. Klub pro ně přichystal překvapení. Na ligový zápas pozval slovenského fotbalistu Juraje Kucku a také otce Jaroslava Drobného. U rozlučky přímo na hřišti nechyběl ani Jiří Vlček.

Kucka a Kladrubský se seznámili během jejich angažmá ve Spartě Praha a od té doby jsou velcí přátelé. Slovenský reprezentant se nyní přijel rozloučit na Střelecký ostrov s Jiřím Kladrubským osobně. Jaroslavu Drobnému zase potřásl rukou a předal mu dres Jiří Vlček, trenér, který se slavnému brankáři věnoval po jeho příchodu do Dynama. „Pro kluky to bylo velké překvapení. Nečekali to a oba měli slzy v očích. Já jsem s Jardou pracoval dva roky. Pamatuji si ho, když přišel do Dynama ze Žirovnice,“ popisuje dojemný moment Jiří Vlček.

Trenér vzpomíná, jak jej před lety na talentovaného gólmana upozornil bývalý správce hřiště Jiří Fulín, jenž ze Žirovnice pocházel. Drobný dostal nabídku z Německa, kde by se měl věnovat gólmanům, Jiří Kladrubský zase hodlá zúročit své zkušenosti v českobudějovickém klubu, i když už ne jako hráč.

„Myslím, že oba kluci i v posledním duelu proti Slovácku prokázali dobrou výkonnost a jsem přesvědčený, že by byli stále platnými hráči. Chápu však Jardu Drobného, že chce začít budovat jinou kariéru a věřím, že bude dobrým trenérem. Věk nezastavíte ani u Jirky Kladrubského. Na hřišti uplatnil své zkušenosti, fyzicky už ale na tom není jako za mlada a bylo by to pro něj čím dál tím náročnější,“ rozumí Vlček rozhodnutí obou opor ukončit hráčskou kariéru.

Kouč, který v současné době trénuje mládež v Roudném, věří, že Dynamo bude schopné vychovat další fotbalisty typu Drobného či Kladrubského. Za důležité považuje, že se Dynamo i druhý rok po svém návratu udrželo v lize. „Myslím si, že v Budějovicích jsou nyní dobré podmínky a pokud bude klub stabilně hrát v první lize, nebudou mít talentovaní fotbalisté potřebu odcházet jinam tak jako v minulosti,“ je přesvědčený Jiří Vlček.

U trenéra Vlčka začínala celá plejáda známých fotbalistů. Namátkou můžeme zmínit Ondráška, Sivoka, Vozábala, Lafatu a tak bychom mohli pokračovat. Všichni se k Jiřímu Vlčkovi i dnes hlásí. „Protože jsou to slušní kluci. Dodnes si máme co říct, když se potkáme. Ne všichni to ale ve fotbale někam dotáhli. Na vině mohla být zranění nebo jiné okolnosti, těch důvodů může být celá řada. Ti kluci se ale v životě neztratili. Uplatnili se v jiném oboru, a mě těší, když mi vypráví, třeba jak se daří jejich firmě a já vidím, že jsou spokojení,“ uzavírá Jiří Vlček.

Napsal(a) Michal Havelka | Foto Miloslav Kusbach