Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Roudné pořádá Turnaj přátelství pro muže a dorost

 
středa, 6. května 2020, 16:02

Roudné – Jarní sezona sice byla kvůli koronaviru předčasně odpískaná, ale zajímavých a atraktivních zápasů se přece jen dočkáme. Nahrává tomu postupné uvolňování vládních opatření. Mužstva už začínají trénovat a fotbalový život se pomalými krůčky vrací k normálu.

Iniciativy se po skončení tvrdé karantény chopila TJ Malše Roudné. Postupné rozvolňování jde sice u nás velmi opatrně, ale od června by už nemělo zabránit uspořádání vícedenního turnaje v kategorii mužů a dorostu.

Červnový Turnaj přátelství, jak se oficiálně jmenuje, nabízí kvalitní obsazení a slibuje přitažlivá klání a rivalských derby mačů. Na startovní listině mužského turnaje je šestice týmů -  SK Dynamo České Budějovice B (divize), FK Olešník, FK Slavoj Český Krumlov, SK Jankov, TJ Jiskra Třeboň (vš. krajský přebor) a TJ Malše Roudné (I. A).

„Hrát se bude systémem každý s každým. Doma či venku, jedno utkání v každý hrací den. Mužstva si dle rozlosování zahrají po pěti zápasech,“ sdělil předseda pořádající TJ Malše Roudné Libor Šolc. Startující celky využijí vlastní trávník ve dvou či třech případech. „Ještě zmíním, že po vzájemné dohodě mohou být utkání sehrána v jiném termínu, než je stanovený. Například Č. Krumlov bude hrát domácí utkání v pátek. Jankov začne 5. kolem o týden dříve s Olešníkem,“ dodal Šolc, že hrací den a začátky utkání jsou brány jako doporučující, po dohodě mezi soupeři je lze upravovat dle potřeby, minimálně však sedm dní před stanoveným termínem a nejpozději do 4. července.

Utkání budou řídit delegovaní rozhodčí Jč. KFS. Povinnost uhradit náklady na rozhodčí má domácí oddíl. Startovné se neplatí. Povoleno je střídání sedmi hráčů. Zpestřením bude penaltový rozstřel v případě nerozhodného výsledku, za který získá vítěz o bod navíc.

Za stejných propozic (jen střídání 5x) proběhne Turnaj přátelství pro starší a mladší dorost, jehož se zúčastní TJ Lokomotiva České Budějovice, TJ Malše Roudné, SKP České Budějovice, SK Slavia České Budějovice, FK Slavoj Český Krumlov a SK Dynamo České Budějovice U16 a U15.

Oba turnaje mají oficiálně začít v sobotu 6. června 2020. Seniorský turnaj má zahájit 4. kolem, v němž se střetnou Č. Krumlov – Jankov, Olešník – Dynamo B a Třeboň – Roudné. Oficiální rozpis po úpravě a dohodě klubů ještě přineseme.

Napsal(a) Michal Průcha | Foto archiv JF