Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drahonice se dočkaly na čtvrtý pokus. Mnichov po přestávce nestačil

 
čtvrtek, 6. června 2019, 13:06

Ve Volyni se ve středu (5. června 2019) odehrál finálový zápas okresního Českého poháru „Otavský zlatý“ mezi družstvy z Mnichova a Drahonic. Mnichov si postup do finále vybojoval ve dvou předkolech, kdy porazil Pražák 1:2 a poté překvapivě Doubravici 3:1. Drahonice se do finále dostaly po výhře nad béčkem Dražejova 3:2.

Desáté finále pod názvem „ Otavský zlatý „ se odehrálo na nádherném trávníku stadionu ve Volyni a nakonec skončilo výhrou Drahonic 4:0.

A teď postupně. Utkání rozhodovali rozhodčí OFS Strakonice ve složení – hlavní Jiří Pašek a na pomezí domácí Jiří Raba a nestor Milan Krejčík.

Sestava TJ Drahonice: Tomáš Hlavajčik, Jakub Pahorecký, kapitán Jindřich Brůžek, Václav Faktor, Radek Myslivec, Patrik Hnat, Petr Kačírek, Jaroslav Kuric, Jakub Brůžek, Martin Valenta, Václav Havlík a připraveni byli Vít Čatoral, Erik Kubeša, Karel Brousil, Martin Mašek, Jakub Jirsa.                                      

TJ Mnichov: Petr Švihovec, Adam Kruml, Michal Matašovský, Karel Kohout, Marek Soukup, David Samec, Tomáš Polan, Zdeněk Soukup, Petr Koudelka, Michal Němec, Jiří Přibil a připraveni byli Martin Vojta, Jan Havelec, Jiří Samec, Petr Vojík a František Vondrášek.

Zápas, přesto, že byl bojovný, se odvíjel ve férovém duchu. První poločas byl vyrovnaný a ve druhém již pravděpodobně došly mnichovským síly a Drahonice dokázaly vsítit čtyři branky: V 50.min. Radek Myslivec krásnou střelou do šibenice, za dvě minuty Jindřich Brůžek prošel přes obránce a skóroval. V 74.min. Patrik Hnat zakončil kombinaci a v 84.min. Václav Havlík uklidil přetažený centr k protější tyči.

Utkání skončilo 4:0 pro Drahonice a nastal závěrečný ceremoniál. Poražený finalista obdržel poukázku na 50 l piva z Dudáka Premium 12°, když předtím již vyhrál ve dvou zápasech 2x 50 l piv a Dudák 10°.

Věcná cena pro vítěze byla 50 l piva Dudák Otavský zlatý a 50 l piva Dudák Král Šumavy. V jubilejním desátém ročníku byl udělen i nejvyšší pohár. Obě družstva dostanou i finanční odměnu od OFS.

Utkání přilákalo do ochozů volyňských tribun kolem 150 diváků, kteří vytvořili utkání báječný rámec. Pohár předával předseda domácího fotbalu a člen VV OFS ing. Václav Valhoda, za účasti dalších členů VV OFS Markéty Kunešové, Václava Krejčího, Petra Macha, Jaroslava Hodánka, Miroslava Koláříka a Václava Zábranského.

Drahoničtí získali pohár až na čtvrtý pokus a určitě si to zaslouží, Blahopřejeme.

Napsal(a) Václav Zábranský, předseda OFS Strakonice | Foto Jan Škrle