Jižní Čechy budou bez druhé ligy. Táborsko sestupuje

sobota, 25. května 2019, 23:03

Dramatickou sestupovou zápletku ve F:NL rozhodlo až závěrečné 30. kolo. Klíčový zápas sezony v Hradci Králové Táborsko prohrálo a po devíti sezonách opouští druhou ligu. Záchranu slaví na Žižkově první venkovní výhrou v Chrudimi. Znojmo skončilo po debaklu 1:7 ve Varnsdorfu poslední.

Hradečtí si postupně vytvořili mírnou převahu a několikrát nebezpečně ohrožovali pozorného Šimana. V úvodu druhé 45minutovky získali domácí výhodu penalty, kterou sudí nařídil za ruku Táborských po rohu. Brankář Šiman Zorvanův pokus skvěle vystihl.

Táborští potřebovali nutně zvítězit, aby se udrželi, a tlačili se dopředu. Po rohu hlavičkoval těsně nad Čermák. Na druhé straně překopl z malého vápna Djurdjević. Jen o kousek minul z trestného kopu Březina. V posledních minutách vsadili Jihočeši vše na hru vabank a „votrokům“ se nabízely příležitosti k brejkům do otevřené obrany.

Naděje Táborska definitivně pohřbila 82. minuta, kdy hradecký Šípek vstřelil vítězný gól Hradce. Souhra závěrečných výsledků znamenala pád Táborska z předposledního místa do amatérské soutěže – ČFL.

FC Hradec Králové – FC MAS Táborsko 1:0 (0:0)

Branka: 82. Šípek. Rozhodčí: Klíma – Paták, Hájek. ŽK: 2:4 (78. Finěk, 90+2. Djurdjević – 43. Šandera, 51. Navrátil, 71. Berešík, 84. P. Pilík). Diváků: 707.

Hradec: Vízek – Kopečný, Pokorný (31. Finěk), Martinec, Urma – Jukl, M. Černý (46. Kateřiňák) – Vlkanova, Zorvan (66. Da Silva), Djurdjević – Šípek.

Táborsko: Šiman – Navrátil, Hasil, Březina, Šandera – Kučera, Ch. Frýdek (46. Pilík), Valenta (59. Berešík), Čermák – Musiol, Kopřiva (83. Ngimbi).