I. A třída: Lažiště rozdrtilo v derby Vimperk, první venkovní výhra Loko ČB

neděle, 7. dubna 2019, 12:25

Hlavní události skupiny A se odehrály na Šumavě. První Lažiště rozstřílelo po přestávce domácí Vimperk, zatímco druhá Nová Ves prohrála se stále lepšícími se Prachaticemi. Náskok lídra se zvýšil na čtyři body. Ve skupině B opět ztratil Lišov, vedoucí sezimovoústecký Sokol připravil první domácí porážku Nemanicím a nasbíral už 40 bodů.

První Lažiště deklasovalo na hřišti ve Vimperku místní Šumavan před velmi slušnou návštěvou 220 diváků sedmi góly a díky zaváhání druhé Nové Vsi v Prachaticích si vytvořil již čtyřbodový náskok na čele skupiny. Lažiště po jednobrankovém vedení spustilo po obrátce gólostroj, v němž se za 18 minut dalo čtyři góly, skóre završili střídající Málek se Stupárem. Novoveští znovu ztratili. Všechny body nechali na hřišti pod Čebínem. Za Prachatické zaznamenal dvě trefy (první byla z penalty) navrátilec z ročního rakouského angažmá Matyáš Babka. Tatran si výrazně polepšil a poskočil v tabulce o tři místa vzhůru.

Lhenice si vítězstvím nad českobudějovickou Slavii udržely pěkné třetí místo. Semice v domácím prostředí pouze remizovaly s Bavorovicemi, když za hosty vyrovnával z pokutového kopu pět minut před koncem Radek Hanousek. Trhovosvinský Spartak doma přesvědčivě porazil Vodňany, o vítězství rozhodl třemi góly ve druhé části utkání. Ze suterénu tabulky si hodně pomohla suchovrbenská Lokotka, importem bodům z derby v Plané se tříbodovým ziskem dotahuje na pětici mužstev před sebou. Důležité vítězství zajistil dvěma trefami Tomáš Choutka, za domácí korigoval výsledek z penalty Tomáš Pintér. Strakonický Junior porazil rozdílem dvou branek poslední Větřní a je stále čtvrtý.

Chýnov stíhá vedoucí Sokol S. Ústí

Lídr skupiny B ze Sezimova Ústí vyhrál o gól v Nemanicích. Po brankově vyrovnaném prvním poločasu všechny body zajistil devět minut před koncem utkání Petr Sazma. Chýnov si v domácím prostředí po bezbrankové první půli poradil s Týnem nad Vltavou. V desáté minutě druhé části hry načal skóre kapitán Ondřej Mládek. Výsledek pečetili v posledních desetiminutovce Václav Hruška a Slavomír Mareš. Domácí tak nedovolili zvýšit vedoucímu mužstvu zvýšit na čele náskok a stále se s ním drží krok. Lišov uhrál remízu na hřišti Nové Včelnice, oba góly padly v úvodní desetiminutovce druhé půle. Z třetího místa ztrácí na prvního již 8 bodů.

Bernartice ve druhé půli během tří minut otočily skóre utkání ve svůj prospěch na hřišti Plané nad Lužnicí a příznivý stav udržely až do konce zápasu. Domácí po jednobrankovém vedení gólem do šatny neproměnili v první desetiminutovce pokutový kop, psychicky je to poněkud rozhodilo a umožnili hostům otočit výsledek. Do konce utkání se pak hodně snažili, avšak již bez gólového efektu. Hodně potřebné body k odpoutání se z dolních pater tak nezískali. Střetnutí sousedů z horní poloviny dopadlo smírně. Ševětín po vedení již od šesté minuty vyhrál poločas. Domácí Čtyři Dvory však ve druhém srovnali Martinem Matušekem a nerozhodný stav vydržel až do konce zápasu. Zachraňující se Meteor Tábor prohrál o gól v Dačicích, když korigoval tříbrankové vedení domácích brankami Martina Koláře a na rozdíl jednoho gólu až v poslední minutě hry Patrikem Štumfolem. Poslední rezerva Milevska remizovala na domácím trávníku s Lokomotivou Veselím nad Lužnicí, když za ní srovnával dorostenec Vítek Čunát deset minut před koncem zápasu.

VÝSLEDKY 16. KOLA I. A TŘÍDY

SKUPINA A

SK Lhenice – SK Slavia Č. Budějovice 2:0 (0:0)
Branky: 48. (pen.) Prenner, 76. Iliev.
Rozhodčí: Jevčák – Lepič, Landík. ŽK: 3:2 (Iliev, Pořádek, Prenner – Šťastný, T. Sedláček). Diváků: 80.

FC AL-KO Semice– FC Mariner Bavorovice 1:1 (1:0)
Branky: 34. P. Keclík – 85. (pen.) R. Hanousek.
Rozhodčí: Luk. Eibl – Votava, Schwarz. ŽK: 4:2 (Buchtele, Zborník, Marc. Nousek, Dvořáček – Fil. Šafránek, Radek Hanousek). Diváků: 100.

TJ Šumavan Vimperk – FK Lažiště 1:7 (0:1)
Branky: 67. Tischler – 53. a 63. Jak. Rauscher, 44. Linhart, 51. Sedláček, 69. Hrbek, 74. Málek, 83. Stupár.
Rozhodčí: Jarolím – Izugrafov, Muzika. ŽK: 1:2 (Chvosta – Pěsta, Hojdekr). Diváků: 220.

FK Tatran Prachatice – TJ Nová Ves 3:1 (1:1)
Branky: 29.(pen.) a 90+2. M. Babka, 68. Šandera – 20. Pech.
Rozhodčí: Lepič – Jevčák, Landík. ŽK: 2:4 (Růžička, Škopek – Boháč, Trejbal, Neumann, Kohout). Diváků: 80.

TJ Spartak Trhové Sviny – FK Vodňany  4:1 (1:1)
Branky: 41. Hruška, 56. Macák, 59. Valut, 78. Kolář – 18. Girardey.
Rozhodčí: Tauber – Tůma, Kovařík. ŽK: 2:2 (Chromčák, Perfoll – Pat. Hrachovec, Malík). Diváků: 80.

SK Planá – TJ Lokomotiva Č. Budějovice 1:2 (0:1)
Branky: 56. (pen.) T. Pintér – 33. a 49. Choutka.
Rozhodčí: Brom – Leiš, Prinz. DFA: Kučera. ŽK: 2:2 (T. Pintér, Falc – Fantyš, Choutka). Diváků: 120.

FK Junior Strakonice – SK Větřní 2:0 (1:0)
Branky: 3. Matěj Kostka, 73. Němeček.
Rozhodčí: Vítek – Průchová, Nedvěd. ŽK: 1:3 (Vá. Šrámek – Gutheis, Kotlár, Dušek). Diváků: 140.

SKUPINA B

TJ Centropen Dačice – FK Meteor Tábor 3:2 (2:0)
Branky: 9. Beníček, 44. Dedič, 53. M. Votava – 62. Kolář, 90. Štumfol.
Rozhodčí: Tůma – Tauber, Kovařík. ŽK: 0:1 (Štumfol). Diváků: 50.

SK Čtyři Dvory – SK Ševětín 1:1 (0:1)
Branky: 66. Matušek – 6. Hindy.
Rozhodčí: Náprava – Cigáň, Bumba. DFA: Jos. Šafránek. ŽK: 1:2 (Janeček – Hindy, Sváta). Diváků: 45.

TJ Sokol Planá nad Lužnicí – TJ Sokol Bernartice 1:2 (1:0)
Branky: 45. Janovský – 60. Trantina, 63. Mart. Buriánek. Domácí Hofbauer neproměnil v 54. minutě penaltu. Fučík ji vyrazil.
Rozhodčí: Valeš – Písek, Kadlec. DFA: Chlaň. ŽK: 2:2 (Janovský, Jar. Polišenský – Mart. Buriánek, Kukrál). Diváků: 30.

TJ Nová Včelnice – SK Lišov 1:1 (0:0)
Branky: 55. O. Blažek – 46. Bouchal.
Rozhodčí: Panský – Ondřej, Mir. Vican ml. ŽK: 4:2 (Didek, O. Blažek, Vokuš, T. Mareš – Bouchal, Koláček). Diváků: 100.

FC ZVVZ Milevsko B – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí  1:1 (0:1)
Branky: 79. Čunát – 43. Bursík.
Rozhodčí: Písek – Valeš, Kadlec. ŽK: 2:0 (Fr. Koutník, Mácha). Diváků: 37.

SK Nemanice – TJ Sokol Sezimovo Ústí  1:2 (1:1)
Branky: 1. Novotný – 17. Hoffmann, 81. Petr Sazma.
Rozhodčí: R. Mráz – Pravda, Pánek. ŽK: 0:1 (Voj. Brůžek). Diváků: 100.

FC Chýnov – FK Olympia Týn nad Vltavou 3:0 (0:0)
Branky: 55. Mládek, 83. Vá. Hruška, 85. Slav. Mareš.
Rozhodčí: Kříž st. – Kříž ml., Boček. ŽK: 3:0 (Jan Hruška, Mareš, Dan. Havlík). Diváků: 130.