Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Soustředění předčilo očekávání, chválí si David Horejš

 
středa, 13. února 2019, 12:12

Toto se povedlo. Fotbalisté Dynama mají za sebou soustředění v chorvatském Medulinu, které předčilo očekávání. Jihočechům totiž vyšlo prakticky vše - pobývali v krásném hotelu se skvělými službami, na začátku února zastihli u Jaderského moře velmi příjemné počasí a navíc vyhráli všechny tři přípravné zápasy, díky čemuž se mohli radovat z poháru za vítězství v Medulin Cupu 2019.

Davide, jak jste viděl finálový zápas na turnaji v Medulinu?
Určitě jsem byl moc spokojený. Nastoupili jsme proti velmi silnému soupeři. Bosenský Zrinjski Mostar je trojnásobný mistr země a účastník kvalifikace o Ligu mistrů a Evropskou ligu. Náš výkon byl velice dobrý a koncentrovaný. Proti Mostaru jsme podali asi náš nejlepší výkon na celém turnaji. Pozitivní bylo, že jsme nedostali gól a soupeře jsme téměř nepustili do žádné šance. A naopak jsme dvě branky vstřelili, takže opravdu panuje velká spokojenost, že jsme s takto kvalitním soupeřem sehráli takové utkání.

Dynamo odehrálo celkem tři zápasy. Všechny vyhrálo a nedostalo v nich ani jednu branku. To je určitě velmi příjemná bilance, že?
Samozřejmě je to velmi příjemné. My jsme byli moc rádi, že jsme na turnaji mohli hrát, protože jsme dopředu věděli, že odehrajeme tři zápasy se silnými soupeři. Už zápasy ve skupině proti chorvatskému Šibeniku (výhra 2:0) a bosenské Krupě (výhra 1:0) jsme zvládli velmi dobře a to finále proti Mostaru bylo takové vyvrcholení celého turnaje a jsem moc rád, že jsme i finále zvládli výborně. Tři výhry ze tří zápasů jsou rozhodně velkou vzpruhou do další části přípravného období.

Jak hodnotíte soustředění v Chorvatsku jako celek?
Z mého pohledu panuje naprostá spokojenost. Bylo o nás perfektně postaráno. Ty podmínky, které jsme tady měli, byly vysoce nadstandardní. Krásně nám vyšlo i počasí a navíc jsme odehráli ty tři zmiňované super zápasy. Byli jsme moc rádi, že jsme mohli v tomto období trénovat i hrát na přírodní trávě. Samostatnou kapitolou pak byl hotel, který byl perfektní a jeho služby byly výborné. Chtěl bych ještě poděkovat Honzovi Skýpalovi, který se tu o nás celý týden bezvadně staral. Poděkovat chci samozřejmě i vedení klubu, že nám toto soustředění umožnilo.

Na soustředění s týmem vyrazil mimo jiné také Patrik Brandner z Dukly Praha. Vstřelil dva góly, takže zaujal?
Páťa prokázal, proč jsme ho chtěli vzít sebou do Chorvatska. Nastoupil do všech tří zápasů a prokázal svou kvalitu. Věřím tomu, že by pro nás mohl být přínosem. On se k týmu připojil prakticky až před odjezdem a za ten týden skvěle zapadl a byl by pro náš tým platným hráčem. Teď tedy mohu jen doufat, že se kluby dohodnou a že nebude jeho příchodu do Dynama nic bránit.

Před odjezdem na soustředění se zranil Matěj Helšic. Nakonec ale s týmem odjel a asi jste rád, že v posledním zápase odehrál alespoň třicet minut, že?
Byli jsme rádi, že s námi nakonec odcestoval. Pochvalu si zaslouží náš fyzioterapeut Tomáš Skrbek, doktor Martin Held i masér Kuba Vogl, kteří tady s Matějem pracovali. Nechtěli jsme nic uspěchat, ale zároveň jsme byli rádi, že nakonec to zranění nebylo tak vážné, jak se v počátku předpokládalo. Matěj první tři dny na soustředění trénoval individuálně a pak se zapojil s týmem. Proti Mostaru zvládl odehrát třicet minut, zvládl to dobře, noha drží v pohodě a jsme tedy za to rádi.

Naopak soustředění neabsolvoval brankář Jindřich Staněk. K týmu se měl připojit na začátku týdne po vyšetřeních v Praze, ale nakonec nedorazil. Co se přihodilo?
Já jsem hlavně rád, že se nalezla ta příčina toho, co ho poslední týdny trápilo. Jindra trénoval, ale měli jsme pocit, že stále před sebou tlačíme nějaký balvan, protože bylo vidět, že není úplně fit. Poslali jsme ho na vyšetření, které se v pondělí protáhlo a navíc lékaři usoudili, že by bylo nejlepší, když by si právě minimálně týden dal volnější režim. Proto jsme se rozhodli, že zůstane v České republice. Jak jsem ale řekl, pro nás je důležité hlavně to, že už nyní přesně víme, co ho trápí.

Napsal(a) Aleš Strouha/SK Dynamo ČB | Foto Jan Škrle