KP: Remízové odpoledne zkazil závěr zápasu v Milevsku

neděle, 23. září 2018, 19:25

Obě odpolední utkání 7. kola krajského přeboru skončila remízou 1:1. Na Hluboké šly do vedení Dražice, domácí ale díky Stráského ráně dokázali srovnat. V Milevsku na umístěnou hlavičku Petra odpověděli hosté z Roudného proměněnou penaltou. V závěru předvedl pořádný zkrat domácí Lukáš Sedlák. Neviděl po něm ale červenou kartu, tu naopak dostal za oplácení původně faulovaný brankář Hřebejk.

Nedělní odpolední výsledky 7. kola KP

FC ZVVZ Milevsko - Malše Roudné 1:1 (1:1)

Branky: 12. Petr – 39. Otepka (pen.). Rozhodčí: Kotalík - Polák, Přibyl. Delegát: Šnajder. ŽK: 3:3 (Marvan, Sedlák, Petr – Cahyna, Otepka, Hála). ČK: 0:1 (89. Hřebejk). Diváků: 150.

Milevsko: Mára – P. Novotný, Kosobud, Vakoč, Petr – Sedlák (90. Jakeš), Hejl, Maršík, Kálal – Marvan, Paták (69. Šťastný). Trenér: Miroslav Strnad.

Roudné: Hřebejk – Kodras, Jurásek, Cahyna, Bartoš – Škoda, Hála, O. Otepka, Neckář (68. Samek) – Píša, Vlk (50. Goretki, 90. Hošna). Trenér Marcel Tomášek.

Nejlepší hráči: Mára, Sedlák, Petr – Otepka, Píša.

V Milevsku se především v úvodním dějství hrál z obou stran pohledný zápas, jehož skóre otevřel po dvanácti minutách domácí Martin Petr. Stopeři Roudného ho nechali absolutně nehlídaného a pro Petra tak nebyl problém trefit milimetrový centr z pravé strany hlavou přesně – 1:0.

Roudné se dočkalo srovnání stavu v 39. minutě. Pokutovému kopu, který proměnil Ondřej Otepka, předcházela hraniční ofsajdová situace, po které šel sám na brankáře Máru Jakub Píša. Roudenský kapitán si píchl balón kolem brankáře a ten o něj brnkl rukou. Poměrně jasná situace a poločasových 1:1.

Mužstvo trenéra Tomáška vyrovnání nabudilo a úvod druhého poločasu patřilo jemu. Milevsko zaostávalo v pohybu, probudilo se až posledních dvacet minut. „Druhý poločas to nebylo úplně ono. Roudné mělo lepší pohyb. Na šance bych řekl tak 2:2, takže remíza asi zasloužená,“ řekl redakci po závěrečném hvizdu trenér Milevska Miroslav Strnad. Ten si musel hodně oddechnout v 86. minutě, kdy měl roudenský Martin Škoda obrovskou šanci, ale jeho prudkou hlavičku snad ze dvou metrů Mára dokázal vykrýt a zachránit domácímu týmu alespoň bod.

Duel sice dokráčel k remíze, ale poklidně neskončil. V 89. minutě šel po pravé straně do šance domácí Lukáš Sedlák, míč si dal ovšem daleko od nohy. Roudenský brankář Hřebejk u něho byl jednoznačně dřív, přesto ho Sedlák nevybíravým a naprosto nesmyslným zákrokem dojel. Hřebejk se na milevského ofenzivního hráče vrhnul a strhla se potyčka.

„Sedlák má silný otřes mozku a tržné rány na hlavě, takže jede do nemocnice,“ přiblížil dramatický moment z konce zápasu Strnad.

Rozhodčí Kotalík nakonec ukázal červenou kartu pouze brankáři Roudného za oplácení, Sedlák nepochopitelně vyvázl pouze se žlutým napomenutím.

TJ Hluboká nad Vltavou - TJ Dražice  1:1 (0:1)

Branky: 55. Stráský – 14. L. Stuchlík. Rozhodčí: Vican – Havlík, Herzog. Delegát: Eibl. ŽK: 4:4 (Čermín, Stráský, Adam, Lovička – L. Stuchlík, Veselý, Šimák, Böhm). Diváků: 80.

Hluboká: Šiller – Čermín, Jonáš, Legdan, Říha (70. Stejskal) – Němec, Stráský, Rubick, Lovička – Adam (46. Valenta), Antoš. Trenér František Cipro.

Dražice: Baka – Hojdar, Bareš, Novotný (59. M. Stuchlík), Šimák – Hořejší, Veselý, Do Trung (84. Böhm), D. Štecher – L. Stuchlík, Kromka (70. Špale, 89. Cimburek). Hrající trenér Marian Horka.

Nejlepší hráči: Stráský, Němec – Veselý, Baka.

Sousedé v tabulce sehráli vyrovnané utkání, které nakonec skončilo zaslouženou dělbou bodů. První poločas patřil spíš lehce Dražicím, které poslal do vedení v 15. minutě Lukáš Stuchlík. Hostující útočník po standardní situaci dostal vrácený míč do vápna hlavou za hlubockého gólmana Šillera – 0:1.

„My jsme v prvním poločase nevystřelili na branku. Soupeř tam měl dvě šance, jednou chybovali stopeři, ale brankář nás podržel,“ řekl stručně k zápasu domácí zpravodaj František Šůna.

Ve druhém dějství zase tahali za mírně delší konec domácí fotbalisté, jimž narážečka Zbyňka Stráského se spoluhráčem a následná rána z vápna do středu brány zajistila v 55. minutě alespoň bod – 1:1.

„Dostali jsme se ještě možná ke třem standardním situacím, ale Dražice to ubránily. Vyrovnaný, remízový zápas,“ dodal Šůna.