Ideální jedenáctka KP plná nováčků

pátek, 20. dubna 2018, 10:37

Oproti minulému týdnu se tentokrát v ideální jedenáctce kola usadilo sedm nováčků. Kanonýr Olešníka Lukáš Dudek zaznamenal již dvaadvacátý gól, čtyřgólový nášup obstaral katovický útočník Vladimír Uher, jímž si vystřílel ocenění Muže 21. kola.

Čimelice vs. druhá liga 2:2. Velice lichotivý výsledek uhráli fotbalisté Čimelic proti devíti pendlům Táborska a s favoritem skórovali dvakrát po standardkách. Absolutorium zasloužil celý tým, v brance kraloval Filip Slavík, v obraně Zdeněk Pšenička, střelec druhého gólu. Většinu táborských útoků vedl po pravé straně Tomáš Valenta.

Želeč atakovala v souboji prvního s posledním dvouciferné skóre. Na vítězství 9:0 měl velký podíl s chutí hrající Jaroslav Bosnyak. Mimořádnou produktivitu podtrhl třemi góly a třemi asistencemi. Olešník ukončil vítěznou sérii Oseka, kanonýr Lukáš Dudek pečetil výhru 3:0 proměněnou penaltou, v obraně se dařilo „zlému muži“ Dauletu Nygmetovi.

V 76. minutě prohrávaly Katovice v N. Včelnici 1:2. Pak začal úřadovat útočník Vladimír Uher, který v poslední minutě završil vítězství 5:2 z penalty svým čtvrtým gólem. Ve středu katovické obrany úspěšně zaskočil Karel Cibulka. Záložníci Radim Pouzar a Štěpán Prokeš vsítili s Dražicemi shodně po dvou gólech a nasměrovali Rudolfov za třemi body a prodloužením jarní neporazitelnosti. Protivín ustál na Hluboké poločasové oslabení, nejvíce se líbil výkon teprve 18letého Martina Říhy. Mladičká posila přišla v zimě z dorostu FC Písek.

Nutno ještě dodat, že v týmech Táborska B a Sokola S. Ústí došlo ke změně u trenérského obsazení. Druholigovou rezervu převzal Nádvorníkův asistent Zdeněk Koukal, sezimoústeckého nováčka Matěj Pěknice, který je v letošní sezoně už čtvrtým trenérem Sokola (Mansfeld, Sokolt, Šebek).

Nejlepší střelci krajského přeboru: 22 – Lukáš Dudek (Olešník), 19 – Michal Brůžek (Želeč), 18 – Jaromír Vorel (Protivín), 16 – Radek Novotný (Želeč), 14 – Filip Votava (J. Hradec), Tomáš Tauber (Hluboká), 13 – Michal Požárek (Katovice), Martin Toman (J. Hradec), 12 – Jaroslav Bosnyak (Želeč), 11 – Vladimír Uher (Katovice), Vojtěch Kostka (Táborsko B), 10 – Pavel Hájek (Hluboká), Václav Hegenbart (Čimelice), Stanislav Pacholík (N. Včelnice), 9 – Jakub Říský (Osek)