Druhý poločas patřil v Borovanech hráčkám Hradiště

čtvrtek, 19. dubna 2018, 09:59

Za krásného slunečného počasí přivítaly borovanské fotbalistky na svém hřišti tým žen TJ Hradiště. Domácí hráčky se opět musely obejít bez několika hráček základního kádru, přesto se nastoupivší hráčky snažili o co nejlepší výsledek. Soupeřky se ukázaly jako dobře připravený tým a nutno přiznat, že vyhrály zaslouženě.

Hostující hráčky měly hned v úvodu zápasu první šanci, ale Cinglové míč špatně odskočil a střela skončila nad brankou. Fotbalistky Calofrigu se z rychlého protiútoku dostaly před branku hostí a ve vápně se nejlépe orientovala Jandová – 1:0.

Ihned po rozehrání se na hranici vápna dostala k míči hostující Cinglová, její slabá střela prošla vápnem a k překvapení všech skončila v brance domácích – 1:1. V 11. minutě se po dalekonosném výkopu Procházkové dostala do sóla Michálková, střela jen těsně minula branku hostí. Za tři minuty našla Michálková krásnou přihrávkou Vonkovou, míč však skončil opět vedle branky.

Hned z protiútoku se krásnou střelou ze třiceti metrů prezentovala Pletková, Procházková vyrazila na rohový kop. Po jeho rozehrání a nedorozumění Káplové s brankářkou Procházkovou zvýšila vedení hostí Mužíková – 1:2.

Ve 25. minutě domácí hráčky zahrávaly rohový kop. Vonková našla přesným centrem nabíhající Michálkovou, ta však branku přestřelila. Ve 40. minutě po přihrávce od Jandové šla Vonková sama na brankářku Vaňkovou, ta její střelu vychytala nohou a dorážka Michálkové šla nad branku. Těsně před přestávkou prošla po pravé straně hostující Michalcová, přihrávkou našla na vápno nabíhající Mužíkovou, Procházková však byla na místě.

Druhý poločas začaly lépe hostující hráčky. V rozmezí mezi 47. a 49. minutou se třikrát dostaly na dostřel domácí branky. Nejprve Michalcová trefila jen brankářku Procházkovou, ta poté vychytala sólo Cinglové a do třetice po další akci trefila Cinglová tyč.

Domácí děvčata měla další šanci z přímého kopu v 55. minutě, Vonková branku netrefila. V 62. minutě po kombinaci Michálková – Jandová – Vonková vybojovaly domácí hráčky jen rohový kop. Vyrovnat mohly domácí hráčky v 67. minutě. Jandová vybojovala míč u lajny, přihrávkou našla volnou Michálkovou, ta však branku přestřelila.

Soupeřky zvýšily svůj náskok v 70. minutě. Po nenápadné střele Michalcové za vápnem chtěla Procházková míč odkopnout, jenže jej minula a bylo to 1:3. V 78. minutě našla opět Michalcová přihrávkou na vápno Mužíkovou, její střelu zastavilo břevno. Dvě minuty před koncem zápasu hostující hráčky po pěkné kombinaci rozebraly domácí obranu a Jamburová uzavřela stav utkání na konečných 1:4.

TJ Calofrig Borovany -  TJ Hradiště 1:4 (1:2)

Branky: Jandová – Cinglová, Mužíková, Michalcová, Jamburová.

Borovany: Procházková - Zemanová, Hrubá, Jandová, Fürstová, Káplová, Tichá, Pečmanová, Kunová, Michálková, Vonková, Jančíková.

Hradiště: Vaňková - Sigmundová, Hrušková, Veselá, Pletková, Sitterová, Mužíková, Jamburová, Kálalová, Cinglová, Michalcová, Nimburská, Šprunglová, Grecmanová.