Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zemřel Pavel Návesník, dlouholetý činovník futsalu

 
pátek, 16. února 2018, 21:44

Ve věku 70 let dnes odpoledne zemřel bývalý futsalový rozhodčí, delegát a dlouholetý svazový funkcionář Pavel Návesník.

Na začátku devadesátých let minulého století stál u zrodu první ligy tehdejšího malého fotbalu. Zúčastnil se ustanovující schůze, kde do pléna pronesl památnou větu: „Soutěž řídí svaz, ne kluby!“ Po ukončení kariéry prvoligového rozhodčího, kterou až do minulé sezony zastával na okresní úrovni, přesedlal do role delegáta. A tahle funkce mu byla ušitá na míru. Pravidla měl v malíčku, ještě vloni měl nejlepší hodnocení za všech delegátů celostátních soutěží.

Přes čtvrt století se významně podílel na futsalovém dění v Jihočeském kraji a českobudějovickém okrese, kde byl uznávaným členem výkonných výborů a předsedou disciplinárních komisí. Měl vytříbené vystupování, smysl pro čest, jeho slova měla váhu. Řadu let pomáhal svými zkušenostmi s pořádáním nejstaršího letního turnaje v jižních Čechách, Gambrinus Cupu, který má za sebou 24. ročníků.

Pocházel z Mladé Boleslavi, ale práce ho zavála na jih Čech. V jihočeské metropoli se usadil natrvalo. V 80. letech byl vedoucím mužstva Spartaklubu Č. Budějovice, fanouškovské odbočky pražské Sparty, které měla vlastní tým. Sparta byla jeho milovaným klubem.

Na začátku roku se ze zdravotních důvodů omluvil z činnosti v komisích a funkci delegáta. Byl připraven bojovat, ale zápas proti zákeřné nemoci vyhrát nemohl. V pátek odpoledne zemřel v českobudějovické nemocnici.

Napsal(a) Michal Průcha | Foto Jan Škrle
 


 

Reklamní sdělení

Reklama