Netaktický závěr stál Čížovou premiérové vítězství. Převýšov vyrovnal v nastavení

sobota, 21. října 2017, 22:07

To je pech! Pouhé vteřiny dělily Sokol od prvního letošního vítězství v řádné hrací době. Nad nevýrazným Převýšovem vedl 1:0, ale v nastavení provedl klukovinu zbytečným faulem v šestnáctce Chytrý a hosté ve třetí minutě nastavení srovnali z penalty. Naštěstí pro Čížovou zvládla aspoň následný rozstřel, dva pokusy Převýšova chytil Satrapa.

Bilance venkovních zápasů Převýšova (1 bod) předurčovala Čížovou k tomu, aby konečně vymazala nulu v kolonce tříbodových výher. Nutno podotknout, že k vítězství nad jedním z nejslabších soupeřů měli hráči Sokola velice blízko, ale netaktickým závěrem se o něj připravili sami. Další zbytečně ztracený bod jim může v konečném účtování citelně scházet.

Samotné utkání nabídlo jen podprůměrnou podívanou. Nekvalitní trávník znemožňoval jakoukoli kombinaci, obě mužstva, která shodně vznikla v  roce 1919, předváděla řadu nepřesností. Nejvážnější příležitost prvního poločasu měli ve 32. minutě hosté z Královéhradecka, ale brankář Satrapa stačil nohou míč vykopnout.  Pokusy domácí končily vesměs mimo Stejskalovu branku. Nejvíce ho vystrašila Bálkova křížná střela vedle tyče.

Druhou část zápasu odstartovala Čížová o poznání lépe. Už po dvou minutách měl na noze úvodní gól po Dvořákově ideální přihrávce Nečas, ale ze strany mířil vysoko nad. Nečas si vše vynahradil z dalšího útoku, kdy odvážně pronikl do velkého vápna a hosté museli zatáhnout za záchrannou brzdu. Nařízený pokutový kop Petr Janda bezpečně proměnil.

Náskok nedokázali pojistit

V 67. minutě musel pro zranění střídat kapitán Čížové Michal Held a jeho zkušenosti domácím v závěru hodně chyběly. Satrapa byl téměř bez práce, Převýšov byl směrem dopředu bezzubý. A v klidu mohl být čížovský gólman i v 75. minutě, kdy sice vyrovnal obránce Vyšehrad, ale při zpracování si pomohl rukou, takže gól neplatil.

Čížovští mohli své vedení několikrát pojistit. Převýšovu evidentně docházely síly. Rána Dvořáka z úhlu prosvištěla podél branky, zakrátko běžel po Bálkově uličce sám na gólmana Vávra, ale jedinečnou šanci nezakončil ani střelou, ani přihrávkou. Dobíhající Janda už nestačil z úhlu ve skluzu přesně vystřelit. V 85. minutě přistrčil Bálek Nečasovi, ten si míč připravil na pravačku a z vápna nastřelil tyč.

Běžela druhá minuta nastavení, když Čížovští zbytečně odevzdali míč soupeři, místo toho, aby ho co nejdéle drželi na kopačkách. Následoval dlouhý nákop, prodloužení hlavou, Živný posunul do vápna na nabíhajícího Urbance, jehož poslal k zemi Chytrý. Proti penaltě Jakuba Urbance neměl Satrapa nárok, Převýšov přišel lacino k vyrovnání. „Tohle už není normální,“ ozvalo se z domácí střídačky. Penaltový rozstřel patřil Čížové, tu poslední proměnil Janda, ale ztráta jednoho bodu nepřebolela.

Sokol Čížová – SK Převýšov 1:1 (0:0), penalty 4:2

Góly: 49. Janda (pen.) - 93. Urbanec (pen.). Rozhodčí: Šťastný - Martínek, Tesař. Delegát: Petera. ŽK: 0:1 (Špidlen). Diváků: 151. Penalty proměnili Novák, Polodna, Dvořák a Janda.

Čížová: Satrapa – Janoch, Tomášek, D. Novák, Held  (70. Rozhoň) – Nečas (88. Grobár), Dvořák, Bálek, Vávra (80. Chytrý) – Janda, Polodna. Trenér Aleš Jindra.

Převýšov: Stejskal – Špidlen, Černý, Jarkovský, Vyšehrad – Sedláček, Labík, Urbanec, Hynek (58. Živný), Zezula (46. Kraják) – Bastin (65. Korba). Trenér Tomáš Hrabík.