Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Trenér Šumavanu Vimperk Michal Uhlík se těší na novou sezonu

 
středa, 16. srpna 2017, 22:35

Vimperský Šumavan vstupuje do nové sezony 2017/2018 v I. A třídě. Jaká byla příprava a jaké jsou cíle, nám popsal hlavní trenér Michal Uhlík.

Nová sezóna je za dveřmi jak se na ní jako trenér těšíš?

Na blížící se sezonu se už moc těším. Přece jenom mistrovská utkání jsou o něčem jiném, než přípravná utkání, která ale samozřejmě ke každé přípravě patří. Budeme hrát s trošku jinými soupeři, než jsme hráli doteď. Bude to změna pro nás pro všechny a až samotná sezona ukáže, jak na tom jsme.

Odešli po sezoně nějací hráči?
Náš tým po uplynulé sezoně neopustil žádný hráč, za což jsme samozřejmě velmi rádi.

Jak byste hodnotil letní přípravu?
Letní přípravu hodnotím pozitivně. Začali jsme soustředěním u Milánka Kavanů v Mladošovicích, kde jsme sehráli v rámci tohoto soustředění těžké přípravné utkání s Českým Krumlovem, které jsme prohráli 2:5. Další zápasy jsme hráli takto: v Sušici prohra 2:3, v Záblatí výhra 5:3 a v generálce jsme doma porazili mužstvo Volyně 9:2. Trénujeme třikrát týdně, a sice v pondělí, ve středu a v pátek, aby měli naši hráči možnost být na co největším počtu tréninkových jednotek. Účast na trénincích je také dostačují a každý bere přípravu vážně. Bohužel se objevili i tací, kteří účast na trénincích nebrali úplně vážně, ale to jsme si již vyříkali a snad dotyční pochopili, že bez tréninku to nepůjde. Vím, že každý máme svoji rodinu, práci a volný čas, ale pokud chodí na trénink i hráči starší 40 let, tak nevidím žádný důvod, proč by nemohl přijít svobodný kluk, kterému je 20 let... To je ale bohužel dnešní doba. Ale jak se říká - každý svého štěstí strůjcem.

Jsou v týmu nějaké nové posily?
Do týmu jsme sehnali prozatím dvě velké posily a na třetí posile se aktivně pracuje. Po roční pauze se vrátil Honza Blahout, který je velikou posilou jak na hřišti, tak v kabině po lidské stránce. Další posilou je Martin Tischler, kterého jsem přemluvil, aby zase začal hrát fotbal a pomohl nám. O jeho fotbalových kvalitách netřeba hovořit. V generálce za nás nastoupil i Michal Chvosta z Volyně, který předvedl, že by mohl být velkou posilou a jeho příchod si jako trenér hrozně přeji. Je to hráč, kterého potřebujeme. Jeho příchod se ale bude ještě řešit v tomto týdnu a já doufám, že vše dobře dopadne a Michal za nás nastoupí již v sobotu proti Vodňanům.

S jakým cílem jdete do sezony 2017/2018?
Do sezony jdeme s cílem hrát v klidném středu tabulky a rádi bychom se pohybovali na předních příčkách. Ale vše ukáže až samotná sezona a hodně důležitý bude start a jak se nám povedou úvodní zápasy. Jak jsem již ale uvedl, naše skupina I. A třídy bude v trošku jiném složení, polovinu týmů moc neznáme, takže naše umístění opravdu ukáže až samotná sezona. Další z našich cílů je, abychom zase co nejvíce začleňovali do týmu dospělých naše nadějné dorostence.

Co byste vzkázal fanouškům Šumavanu Vimperk?
Ať se na nás přijdou podívat, ať nás ženou dopředu a my se budeme snažit potěšit jejich oko pěknou hrou, krásnými góly a především vítěznými zápasy. Také bych chtěl diváky pozvat hned na první zápas tuto sobotu od 15 hodin, kdy hostíme celek Vodňan a před tímto zápasem bude divákům představena zbrusu nová závlaha naší hrací plochy (pokud bude hezké počasí). Každý, kdo chce vidět tuto novu závlahu, tak ať dorazí na zápas s dostatečným předstihem. Jsme za ni moc rádi a velké poděkování patří Městu Vimperk a Městským službám Vimperk, s.r.o. v čele s panem Ing. Králem.

Napsal(a) Zdeněk Formánek