Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Táborsko posílilo trio hráčů z Dynama České Budějovice v čele s Petrem Javorkem

 
středa, 23. února 2022, 13:25

Táborsko - Po odchodech hráčů Marka Ichy (Slavia) a Jiřího Bouly (Baník) bylo zřejmé, že v druholigovém A týmu FC MAS Táborsko chybí střední záložníci. Vedení klubu pracovalo na tom, aby se tyto mezery v kádru podařilo zacelit. Nejprve byl potvrzen příchod staronového lotyšského hráče na pozici "Central Midfield" Kristapse Liepy. Aktuálně Táborsko přivedlo hned dva střední záložníky: velezkušeného, 36letého Petra Javorka a 18letého mladíčka Davida Krcha. Oba hráče k Jordánu "vyslal" SK Dynamo České Budějovice. Dotřetice Táborsku pomohl partnerský klub ze Střeleckého ostrova uvolněním 21letého gólmana Martina Janáčka.

Všichni tři hráči budou v Táborsku půl roku hostovat. S Petrem Javorkem je Táborsko domluveno ještě na podpisu následné roční smlouvy. Informace sdělil člen správní rady klubu FCT Ondřej Dvořák. "Na hráče do středu zálohy jsme měli rozhozené sítě několika směry. Jsem rádi, že jsme se dohodli s Dynamem. Na Petra Javorka jsme měli políčeno delší dobu. Nejprve Dynamo uvádělo, že s Petrem počítá do svého B týmu, nakonec však pochopilo naši svízelnou situaci. Chtěli bychom touto cestou poděkovat majiteli Dynama, panu doktorovi Vladimíru Koubkovi za ochotu a vstřícné jednání, které je dokladem partnerského vztahu mezi oběma jihočeskými kluby," uvedl Ondřej Dvořák.

Petr Javorek prostředí v FC MAS Táborsko dobře zná. V roce 2010 přišel z Hlučína do tehdejšího Spartaku MAS Sezimovo Ústí a brzy se stal takovou oporou, že si ho vyhlédlo Dynamo ČB, kde ve dvou "vlnách" strávil téměř sedm let. V FC MAS Táborsko Petr Javorek působil už v letech 2013 až 2017.

David Krch je mládežnický reprezentant v kategorii U19, který bude v Táborsku získávat první fotbalové zkušenosti mezi muži.

Brankář Martin Janáček doplní gólmana Adama Zadražila a pomůže Táborsku za situace, kdy je kvůli zranění mimo hru Šimon Pecháček. 

Napsal(a) Luboš Dvořák | Foto Jan Škrle, FC MAS Táborsko