Dynamo remizovalo doma se Spartou. Pražany zachraňovaly zahraniční akvizice

pondělí, 29. července 2019, 21:02

Střelecký ostrov prodělal zatěžkávací zkoušku. Diváci na zcela vyprodaných tribunách nejprve minutou ticha vzdali hold nedávno zesnulé klubové legendě Zdeňku Čadkovi a potom sledovali zajímavý ligový fotbal, ve kterém domácí dlouho převyšovali nevýraznou Spartu. Neudrželi však dvougólový náskok a krátce před závěrem přišli o vítězství. Nicméně bod proti favoritovi jim sluší.

Snahou černobílých bylo zajisté odčinit úvodní domácí porážku 0:1 s Opavou a současně navázat na skvělé vítězství 2:0 na Slovácku. Ve 3. ligovém kole přivítali doma Spartu, která sice vstoupila do zápasu útočnou akcí, ale již ve 2. minutě se utrhl Ivan Schranz, jehož sólový běh k lítosti Jihočechů zastavil brankář Florin Nita. Pravý krajní záložník budějovického týmu odčinil své nevydařené zakončení o tři minuty později. Po akci Petra Javorka a centru Patrika Čavoše nejprve hlavičkoval Lukáš Provod a poté u levé tyče otevřel skóre hlavičkující Ivan Schranz.

Potlesk si vysloužil v 9. minutě exsparťan Patrik Čavoš, jehož dalekonosná střela mířila těsně nad břevno. „Výborně jsme vstoupili do zápasu. Hráli jsme vysoko a nutili Spartu k chybám,“ těšilo hlavního trenéra domácích Davida Horejše. Pražané čekali na první šanci do druhé desetiminutovky, kdy se hlavou zkoušel prosadit Libor Kozák. Další spíše vyjímečný pokus jim ve 21. minutě zmařil gólman Jindřich Staněk vybíhající až před hranici velkého vápna proti útočníkovi, který si dal míč trochu víc od nohy.

Dynamo zvládlo střed hřiště

Ve 44. minutě se fotbalisté Sparty domáhali uznání vyrovnávacího gólu. Podle jejich názoru po rohovém kopu propasírovali míč za brankovou čáru u levé tyče, ale rozhodčí Karel Hrubeš po zdlouhavém studování videa signalizoval zamítavý verdikt. Naopak ve 45. minutě odpískal faul Matěje Hanouska na Davida Ledeckého a kapitán černobílých Jiří Kladrubský z penalty zvýšil na 2:0. Korigující trefa hostí přišla pouhé čtyři minuty po zahájení druhé půle, kdy se Guelor Kanga trefil zdálky pomocí odrazu od břevna.

Domácí mohli zvýšit vedení v 54. minutě, kdy David Ledecký a Matej Mršić postupovali na jediného obránce Sparty, druhý jmenovaný však napálil spojnici pravé tyče a břevna. Téměř do 70. minuty si Dynamo udržovalo vyšší aktivitu než soupeř, který až v závěrečné dvacetiminutovce vystupňoval tlak. Výsledkem bylo v 82. minutě vyrovnání na 2:2. Po trestném kopu se hlavou trefil střídající Benjamin Tetteh. Jihočeši se báli o výsledek. Těžkou chvilku prožili v nastaveném čase, kdy hlavičkující Libor Kozák mířil nad břevno. „Důležité bylo, že jsme zvládli střed hřiště. Utkání nás stálo hodně sil, ale bod se Spartou má svoji cenu,“ uzavřel David Horejš.

SK Dynamo Č. Budějovice – AC Sparta Praha 2:2 (2:0)

Góly: 5. Schranz, 45. Kladrubský pen. – 49. Kanga, 82. Tetteh. Rozhodčí: Hrubeš – Kubr. Šimáček. ŽK: 5:2 (27. Čavoš, 83. Ledecký, 84. Brandner, 88. Kladrubský, 90. Provod – 40. Plavšić, 45. Hanousek). Diváků: 6 681 (vyprodáno).

SK Dynamo: Staněk – Čolić, Havel, Novák, Kladrubský – Schranz (80. Brandner), Javorek, Provod, Čavoš, Mrsić (90. Martan) – Ledecký (86. Táborský). Trenér David Horejš.

Sparta: Nita – Sáček (70. Trávník), Costa, Štetina, Hanousek – Hložek, Kanga, Hašek (46. Tetteh), Krejčí, Plavšić – Kozák. Trenér Václav Jílek.