V A třídě zdolaly Bavorovice Slavii ČB, dorosteneckým mistrem je Roudné

sobota, 9. června 2018, 13:36

V sobotním dopoledni bylo na pořadu několik důležitých zápasů, které významně promluví do konečných tabulek právě končící sezony 2017/18.

Českobudějovický starší dorost (U19) měl před sebou nelehký úkol. V posledním kole musel porazit čtvrtou Viktorii Plzeň, aby se udržel na úkor Teplic v nejvyšší dorostenecké soutěži i pro příští sezónu. O výhře 2:0 rozhodli ve 33. minutě Šplíchal a pojistku přidal devět minut po přestávce Rauscher.

Vítěznou radost mají ze staršího dorostu v Roudném. Trenér Pavel Cepák má pohromadě mimořádně úspěšnou generaci, která zpečetila titul krajských přeborníků proti Č. Krumlovu. Od nadcházející sezony si vyzkouší divizní soutěž, ze stávajícího kádru pokračuje jedenáct dorostenců.

Písek v závěrečném střetnutí sezony hostil vedoucí Chrudim, která po výhře na penalty slavila u Otavy vítězství v ČFL. K postupu do krajského přeboru se po vítězství s budějovickou Slavií přiblížily Bavorovice. Mariner udeřil dvakrát na začátku druhé půle, více než hodinu hrál přesilovku. K udržení první příčky mu stačí bod z posledního střetnutí na Lokomotivě ČB.

Krumlovští nezvládli záchranářskou bitvu s M. Lázněmi. Museli se pokojit jen s jedním bodem, který nedává velké naděje na udržení divize. Navíc mají horší vzájemnou bilanci s Přešticemi. Tím by z krajského přeboru sestupovaly tři celky, z A třídy pět a B třídy osm!

Sobotní dopolední výsledky

ČFL
FC Písek – MFK Chrudim 1:1 (0:1), penalty 2:3
Branky: 81. Řezáč - 7. Vašulín. Rozhodčí: Paták - Mudra, Pastyřík. Delegát: Lhoták. ŽK: 0:1 (Vodrážka). Diváků: 297.

Divize A
FK Slavoj Č. Krumlov – FC Viktoria Mariánské Lázně 1:1 (0:0), penalty 4:5
Branky: 56. (pen.) Novák – 63. Nedbalý. Rozhodčí: Cichra - Opočenský, Hurych. Delegát: Novotný. ŽK: 2:3 (Persán, Beránek). Diváků: 167.

I. A třída, skupina A
FC Mariner Bavorovice - SK Slavia Č. Budějovice 2:0 (0:0)
Branky: 51. Babka, 53. Kučera. Rozhodčí: Havlík - Náprava, Kovařík. Delegát: Brož. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (17. Wagner za faul). Diváků: 150.

I. A třída, skupina B
SK Čtyři Dvory – Lokomotiva Veselí n/Luž. 0:2 (0:1)
Branky: 34. Ježek, 73. Daněk. Rozhodčí: Lepič - Tauber, Křížek. ŽK: 3:1. Diváků: 30.

SK Ševětín – FK Meteor Tábor 2:4 (0:3)
Branky: 66. a 90. Suchan - 7. Scheufler, 19. Grombíř, 42. a 87. Kollárik. Rozhodčí: Písek - Albert, Hladík. Delegát: Kučera. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (90. Štumfol). Diváků: 30.

I. B třída, skupina B
TJ Dříteň – Sokol Stachy 1:1 (1:1)
Branky: 1. Tomáš Kovařík - 19. Heidenreich. Rozhodčí: Trkovský - Talíř, Rinth. ŽK: 2:1. Diváků: 50.

FK Lažiště – Sokol Cehnice 5:0 (2:0)
Branky: 29. Hrbek, 40. Linhart, 63. Makoš, 83. Sedláček, 89. Bízek. Rozhodčí: Picka - Blažek, Trněný. ŽK: 1:3. Diváků: 60.

1. liga dorostu
SK Dynamo Č. Budějovice – FC Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)
Branky: 33. Šplíchal, 54. Rauscher. Rozhodčí: Franěk – Matyš, Němec. ŽK: 1:0. Diváků: 80.

KP staršího dorostu
Malše Roudné – FK Slavoj Český Krumlov 4:1 (3:1)
Branky: 8. Tibitanzl, 29. Míča, 33. Wohlgemuth, 62. Vochozka – 15. Filip. Rozhodčí Šíma. ŽK: 1:0. Diváků: 60. Domácí vyhráli krajský přebor a postupují do divize.