Na prestižním halovém turnaji výběrů KFS získali Jihočeši druhé místo

 
středa, 1. února 2017, 10:27

Výběr KFS Jč. kraje U14 se zúčastnil halového turnaje výběrů krajských fotbalových svazů FAČR v Chebu ve dnech 27. - 28. 1. 2017, který se hrál pod názvem O pohár předsedy ŘK FAČR pro Čechy. Jihočeši si vedli nadmíru zdatně, body ztratili pouze s vítězným výběrem Prahy.

„Konečné umístnění je historicky nejlepším výsledkem našeho výběru na tomto prestižním turnaji a osobně jsem velmi rád, že především velmi ofenzivní a kvalitní hrou celého týmu se touto cestou projevuje kvalita spolupráce KFS a Regionální fotbalové akademie, ze které bylo 11 z 12 nominovaných hráčů. Skupinu hráčů doplnil Vojtěch Gornický z FC Písek, kterému tato zkušenost jistě velmi prospěla,“ potěšilo Tomáše Marušku, šéftrenéra regionální fotbalové akademie Jč. kraje.

Jihočeský výběr byl předvedenou hrou a výsledky překvapením celého turnaje. David Krch skóroval ve všech zápasech a s devíti góly se stal nejlepším střelcem celého turnaje. „Velmi často jsme využívali technickou vybavenost našeho brankáře. Současně jsme dokázali přehrát soupeře především technickou dovedností i ostatních hráčů a také s Pražským výběrem, se kterým jsme prohráli jediný zápas, jsme odehráli velmi pěkné utkání a soupeř se nedostával tolik k držení míče jako v jiných zápasech,“ poznamenal Maruška. „Klukům za předvedený výkon velmi děkuji a těším se na další tréninkovou spolupráci v RFA Jč. kraje.“

Výsledky:

Jihočeský KFS – Karlovarský KFS 4:3 (Bednář, Krch, Bastl, Hák)

Jihočeský – Pražský 1:4 (Krch)

Jihočeský – Liberecký 2:1 (Krch, Brabec)

Jihočeský – Ústecký 4:2 (Bastl 2, Krch, Bílý)

Jihočeský – Středočeský 6:1 (Krch 3, Bednář, Špaček, Gornický)

Jihočeský – Plzeňský 5:1 (Krch 2, Bílý 2, Špaček)

Pořadí:

1. Pražský KFS  18 bodů

2. Jihočeský KFS  15 bodů

3. Středočeský KFS  12 bodů

4. Karlovarský KFS 7 bodů

5. Ústecký KFS 6 bodů

6. Plzeňský KFS 4 body

7. Liberecký KFS 0 bodů

Nejlepší střelec turnaje: David Krch (KFS Jč. kraje) – 9 branek.

Soupiska Jihočeského KFS: Tomáš Lerch, Patrik Bednář, Dušan Bříza, Sebastian Novák, David Trmal, Jan Brabec, Libor Bastl, Adam Špaček, David Krch, Tomáš Hák, Tom Bílý, Vojtěch Gornický. Realizační tým: Radim Pouzar, Karel Syrovátka.

Napsal(a) Jč. KFS | Tisková zpráva

Nejčtenější

  • KP: Šlágr jara nabídl parádní fotbal,...

  • Divize: Čížová podlehla v boji o špic...

  • KP: Třeboň se strachovala o výhru i...

  • Ideální jedenáctka KP: Kovačičín byl u tří...

Reklama