Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jiří Stiegler slaví 75. narozeniny

 
pondělí, 23. ledna 2017, 19:33

Strakonický rodák Jiří Stiegler (23. 1. 1942) toho ve spojení s fotbalem zažil hodně. Hrál, trénoval, rozhodoval a v různých funkcích se podílel na jeho řízení.

Svou aktivní fotbalovou kariéru spojil brankář, který chtěl být útočníkem, také s Pískem. V písecké Dukle strávil dva roky: „V Písku jsem působil jako voják. Bylo mi tehdy devatenáct let a Dukla pro mě byla prvním krokem do většího fotbalu. Postoupili jsme tenkrát do 2. ligy. U Otavy byl krásný areál, i když se samozřejmě hrálo ještě na škváře. Vzpomínám na toto období velice rád,“ prozradil Jiří Stiegler v den svých 75. narozenin.

Po vojně odešel do Pardubic, kde v místních VCHZ strávil dalších pět let a v roce 1968 se podílel na postupu do nejvyšší soutěže. Kvůli zranění však angažmá v Pardubicích ukončil a vrátil se do Strakonic, kde později také trénoval.

Po ukončení aktivní sportovní kariéry pracoval Jiří Stiegler na okresním výboru ČSTV a velice úspěšně se zhostil také role ligového a mezinárodního fotbalového rozhodčího, za což si vysloužil prestižní odznak FIFA. Fanoušci mohli Jiřího Stieglera vídat na stadionech i ve funkci předsedy komise delegátů ČMFS.

O fotbalové kariéře oslavence Jiřího Stieglera čtěte zde

Napsal(a) Petr Brůha | Foto Jan Škrle

Nejčtenější

  • Ivo Čech po osmi letech opouští trenérské...

  • O vítězi Žižka podlahy Cupu rozhodl až...

  • Rozdíl v kvalitě byl znát, říká Jiří Vlček...

  • Sokolu Želeč vyšla první polovina sezony nad...

Reklama