Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jan Mach: Soustředím se na to, abych byl do zápasu dobře nastavený v hlavě

 
úterý, 23. května 2023, 22:02

Tábor – Pátý gól v ročníku vstřelil v neděli do sítě Vlašimi (konečný výsledek 3:1) ofenzivní hráč FC Silon Táborsko Jan Mach. Právě 22letý útočník po půl hodině hry soupeře tzv. načal.

FC Silon Táborsko porazil velice dravou a zdatnou Vlašim 3:1. Kam toto vítězství řadíte, jak moc je cenné, co vám ukázalo?
Na tento zápas jsem se těšil, Vlašim stejně jako před dvěma týdny Dukla hraje kombinační fotbal a jsem moc rád, že jsme je dokázali porazit. Ukázalo se, že i proti takovým dokážeme hrát velmi dobře.

Honzo, trenér Nádvorník řekl, že jste proti Vlašimi (3:1) odehrál nejlepší utkání, co jste v Táborsku. Souhlasíte?
Asi souhlasím, zápas mi docela sedl. Zároveň mi i do celého zápasu pomohl vstřelený gól, po kterém se mi vždy hraje lépe.

Vstřelil jste první branku FCT zhruba po půl hodině hry. Jak se vám podařilo „tak nenápadně“ skórovat, co vám nahrálo?
Ano, zdálo se to jako nevinný aut na soupeřově polovině. Pomohlo mi, že jsem byl jeden na jednoho ve vápně a souboj se mi podařilo vyhrát, následně už jsem byl za bránícím hráčem a stačilo si pokrýt míč a zakončit.

Vaše výkony jsou trochu jako na houpačce, buď vypadáte na hřišti velmi dobře, nebo se vám nedaří a zahazujete velké šance. Máte pro své výkyvy nějaké vysvětlení?
Nevím, zda si to žádá vysvětlení. Takhle to prostě je, stává se to i hráčům světové úrovně. Poslední dobou se hodně soustředím na to, abych byl do zápasu dobře nastavený v hlavě, a myslím si, že se mi to daří.

Ve hře do konce ročníku je ještě šest bodů, jak moc je pro zachráněné mužstvo Táborska lákavé je získat?
Bohužel je fakt, že nejsou nějak potřebné, ale všichni chceme vyhrávat. Celý tým chce všech šest bodů a také vylepšit bilanci na venkovním hřišti.

Ve středu 24. května zajíždíte do hanácké metropole. Co očekáváte od střetnutí s olomouckými mladíky?   
Ano, Olomouc má velmi mladý tým, takže očekávám kombinační a kondičně náročný fotbal.

Napsal(a) Luboš Dvořák | Foto FC Silon Táborsko