Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Veselí nad Lužnicí: Návrat do přeboru? Spíš řešíme kádr pro jaro

 
středa, 1. března 2017, 19:02

Veselská Lokomotiva neměla vloni dobrou sezónu a poroučela se z krajského přeboru. Letos je po podzimní části I. A třídy druhá, ale před sebou má hned dva nelehké úkoly – dát pro zbytek sezóny dohromady zraněními sužovaný kádr a hlavně dohnat Novou Včelnici, které se nebývale daří v přípravě a je odhodlaná postoupit. Předseda Veselí Václav Havlíček proto ví, že s návratem zpátky mezi krajskou elitu to letos pro oddíl úplně růžově nevypadá.

Jak vnímáte svou pozici před druhou polovinou soutěže? Na druhém místě ztrácíte čtyři body na Novou Včelnici, která jasně prohlašuje, že si jde pro titul.

Cílem týmu v jarní části je navázat na podzimní výkony a pohybovat se na předních příčkách tabulky, která je v horní polovině hodně vyrovnaná. Včelnice má všechny předpoklady postoupit do KP. Má čtyřbodový náskok, vynikající výsledky přípravných zápasech, sebevědomý management a pokud udrží kádr v čele s kanonýrem Nebeským pohromadě, je jednoznačně hlavním kandidátem postupu z naší skupiny.

Na podzim jste si s Včelnicí doma poradili, věříte si i do odvety, která otevře jarní program?

Je pravda, že jsme si doma s N. Včelnicí na podzim poradili, ale to je už minulostí. Jasným favoritem jsou domácí, my ale rozhodně nechceme prodat kůži lacino. Míč je kulatý a třeba se naši hráči postarají o pro nás příjemné překvapení jarního úvodního kola I. A třídy.

Jak se vůbec kádr Veselí proměnil od loňského sestupu z krajského přeboru?

Zase tolik se nezměnil. Odešel pouze brankář František Plachý a nikdo nepřišel. Ovšem trenérovi Kotyzovi dělá víc starostí současný kádr pro jarní část. Do Nemanic totiž odchází dlouholetá opora a kapitán Jindra Lukáš, do Rakouska útočník Petr Daněk. A aby toho nebylo málo, tak jsou postupně kvůli zranění mimo hru Patrik Fukal, Miroslav Šachl, Petr Nuhlíček, Tomáš Hruška, Adam Hruška a Pavel Kolář. A z důvodu pracovního zaneprázdnění se do přípravy ještě nezapojili ani Tomáš Maruška s Erikem Jasenským, který k nám přestoupil ze Zlína.

Petr Daněk už Lokomotivě na jaře nepomůže, odchází do Rakouska.

Případný návrat do KP, ať už jakoukoli cestou, by oddíl zvažoval?

Vzhledem k těm aktuálním starostem s mužstvem se případným návratem do KP zatím nezabýváme. Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, jak skončíme na konci sezony. Ovšem případnému návratu bychom se určitě nebránili.

Kdo se po odchodu kapitána Lukáše ujme role lídra?

Máme velice mladý tým, bohužel. Hlavní tíha by ale měla ležet, pokud bude zdravotně fit, na zkušeném Mirkovi Šachlovi.

Jaká je ve Veselí situace v mládeži? Má mužstvo kde brát mladé hráče?

Doplňování mládeže je po zrušení střídavých startů problém, protože nemáme v této sezoně v soutěžích dorost (všichni jeho hráči byli převedeni do „B“ mužstva), ani starší žáky. Talentovaní odchovanci tak hrají v jiných mládežnických týmech (Dynamo Č.B., Táborsko, Soběslav, Meteor Tábor) a pokud se v budoucnu vrátí do Veselí, budeme se chtít určitě poprat o návrat do KP. Naopak situace v mladších žákovských kategoriích (ml. žáci, st. a ml. přípravka, škola, školka) je diametrálně odlišná. Máme tam velké množství do fotbalu zapálených dětí, které pod vedením zkušených trenérů jsou velkým příslibem do budoucnosti.

Napsal(a) Martin Wipplinger | Foto Archiv TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí
 


 

Reklamní sdělení

Reklama