Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Čimelice přezimují třetí v krajském přeboru. V zimě chystají posílit

 
středa, 7. prosince 2016, 18:28

Tak tohle se nečekalo. Čimeličtí vystoupili na podzim z krajského průměru a prožili nejúspěšnější půlrok mezi jihočeskou elitou. Pod novým kormidelníkem Tomášem Smrčinou z Milevska obsadili třetí příčku. „Není to jen o mě, ale hlavně o všech lidech, kteří se kolem čimelickému fotbalu pohybují,“ říká trenér mužstva s nejlepší obranou v soutěži. V patnácti zápasech inkasovala jen desetkrát.

Čimelice jste převzal v létě. Kdyby vám někdo řekl, že skončíte po podzimu třetí jen o tři body za prvním, měl byste ho za blázna?
Popravdě asi jo. Zvlášť po tom, co jsem viděl rozlosování prvních pěti kol - Katovice, Jindřichův Hradec, Třeboň, Soběslav a Milevsko. Na rozjezd to nebylo zrovna ideální. Spíš jsem měl trochu obavu, abych se po tomhle nepakoval z Čimelic. V průběhu přípravy jsem z toho měl ale dobrý pocit a věřil sem, že nebudeme hrát v KP druhé housle. To se potvrdilo.

Co jste u týmu změnil, že na podzim dokráčel k historickému umístění v krajském přeboru?
Tohle umístění je o více faktorech. Základem bylo, že se nám povedlo dobře nahradit hráče, kteří v týmu skončili, a ještě přivést kvalitu navíc. Hrajeme v jiném rozestavení než dřív, na tréninku se věnujeme standardním situacím a hlavně sledujeme hru soupeřů. Zrovna standardky nám v několika zápasech pomohly ke třem bodům. Důležitý faktor jsou ale lidé, kteří se kolem čimelického fotbalu pohybují. Lukáš Pávec, Honza Růžička nebo asistent Jaromír Zelenka pomáhají k tomu, aby tým dobře fungoval. Na letní přípravu bylo málo času, ale klobouk dolů před Lukášem a Růžou, jak se věnovali tomu, abychom měli kádr v současném složení. Růža je podle mě do fotbalu stejný blázen jako já, pořád si voláme, řešíme soupeře i naší sestavu. Takže to není jen o mě, ale hlavně o všech lidech, kteří se kolem čimelickému fotbalu pohybují.

Sestava se měnila, ale důležité bylo, že jste dokázali bodově zvládnout i herně nevydařené zápasy. Souhlasíte?
Sestavu jsme točili z různých důvodů. Týmu ale určitě vždycky pomůže, když vyhraje i utkání, kdy se moc nedaří a jsou z toho tři body. Nám se povedlo po třízápasové „krizi“ vyhrát doma s Dačicemi. V tomhle zápase jsme nebyli rozhodně lepší. Od té doby jsme byli ale zase stoprocentní. Herně horší zápasy, které jsme ale zvládli bodově naplno, byly i v Milevsku a druhý poločas v Plané.

Co vám schází k úplné spokojenosti?
K úplné spokojenosti mi schází tak pět bodů. Tři jsme ztratili v Ševětíně a dva doma se Soběslaví, kdy jsme zahráli výborně, ale nepovedlo se nám proměnit šance a byla z toho jenom remíza 1:1. Musíme být ale pokorní, 31 bodů je slušný počet.

Na který zápas byste raději rychle zapomněl? Určitě tedy najdete i jeden, který byl podle vašeho gusta.
Těch hezkých zápasů bylo hodně, první výhra s Katovicemi 2:1, pak hned Hradec 4:0, doma Hluboká 5:0 nebo výhra v Písku 2:1. V těchto zápasech jsem se fotbalem bavil. Naopak po Ševětíně jsem doma moc nemluvil a prohru kousal dlouho.

Kdo patřil mezi největší tahouny vašeho mužstva?
Na tohle se strašně těžko odpovídá. Naštěstí nemáme kádr postavený tak, že je naše hra závislá na jednom či dvou hráčích. Kádr máme vyrovnaný a v několika zápasech se ukázalo, že když nám 2 - 3 lidi ze základu vypadnou, máme je kým nahradit. Když bych měl ale říct jenom jednoho, tak je to Venca Hegenbart. Jeho přístup k tréninkům, bojovnost v zápase je rozdílová. Na něj bych jako obránce určitě hrát nechtěl.

Jaký dojem na vás udělala kvalita a celková úroveň soutěže?
Překvapila mě hlavně vyrovnanost soutěže. Bylo několik překvapivých výsledků a i třeba Ševětín, který dlouho dobu body nedělal, tak doma prohrál spoustu zápasů jen o gól.

Co říkáte konečné tabulce po podzimní části. Překvapilo vás něco?
Tak jako asi každého mě překvapilo postavení a výsledky exdivizních týmů. Od těch jsem čekal trochu víc. I Olešník a Katovice si asi představovaly lepší postavení v tabulce. Naopak výsledky třeba Protivína jsou určitě příjemným překvapením.

Kdo patřil, podle vás, k největším osobnostem soutěže? Čím vás tito hráči zaujali?
Když vynechám hráče Čimelic, tak z Jindřichova Hradce se mi herně líbí Koutný. Jeho vedení míče a pohyb po hřišti je nad rámec krajského přeboru. Z Písku se mi líbí pro defenzivní hru Pichlík. Střelecké schopnosti Dvořáka ze Soběslavi jsou na krajský přebor taky nadstandardní.

Kdy vám skončí volno a jakou plánujete zimní přípravu?
Poprvé se sejdeme 13. ledna 2017. Máme v plánu zimní turnaj na Hluboké, který je pro nás svým obsazením velmi kvalitní. Soustředění proběhne jako v létě v domácích podmínkách.

Plánujete nějaké změny v mužstvu?
Ke změnám určitě dojde. Máme vytipovaných několik hráčů, s kterými nyní jednáme. Chceme určitě kádr posílit. Naopak dva tři hráči odejdou.

S jakým cílem půjdete do druhé poloviny soutěže?
Zase máme hned na začátek těžký los. Budeme rádi, když se budeme pohybovat v horních patrech a navážeme na hru a výsledky z podzimní části.

Napsal(a) Michal Průcha | Foto Jan Škrle