Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nováček Protivín šel do kraje s pokorou a odhodláním. Odměnou mu je čtvrté místo

 
pátek, 2. prosince 2016, 15:44

Rok 2017 bude zapsán v kronice FK Protivín tučným písmem. Na jaře završil suverénní vítězství v I. A třídě a po devíti letech mohl slavit návrat do krajského přeboru. Ani v něm nehrál druhé housle. Těžkým oříškem byl i pro krajské starousedlíky. Za celý rok našel přemožitele jen čtyřikrát (jednou v A třídě) a zaslouženě přezimuje pod taktovkou trenéra Juraje Kobetiče na čtvrté pozici. „Rádi bysme na jaro rozšířili kádr,“ přeje si protivínský kouč.

Protivín se po dlouholeté odmlce vrátil do kraje. Jak je vidět z podzimního umístění, hodně se těšil a dobře se připravil.
Těšili jsme se na konfrontaci s krajskou elitou, brali jsme to jako odměnu za hodně povedenou sezónou v I. A třídě. Na přípravu moc času nebylo, ale hráči cítili nutnost být připraveni.

Los vám právě na začátku moc nepřál, ale vy jste ho zvládli na jedničku. Sázeli jste tedy vše na zdárné zahájení sezony?
Do soutěže jsme šli s čistou hlavou. Nakonec se ukázalo, že loňští divizní účastníci nebyli na začátku soutěže v úplně nejlepším rozpoložení. A domácí remíza se silnou Soběslaví byla vzpruha našeho sebevědomí. Začátek každé soutěže je důležitý pro každé mužstvo. Naštěstí jsme zůstali nohama na zemi a hráli celý podzim zodpovědně a bojovně.

Nečekaně jste nasbírali více bodů venku než doma.
To bylo způsobené nejspíš tím, že jsme doma hostili silné týmy. Remíza doma je vždy ztráta, ale v tomto případě jsme brali i bodík a vědomí, že můžeme hrát se všemi.

Co vám schází k úplné spokojenosti?
Co se týče utkání, tak nám chybí víc vstřelených branek. Není jich málo, co jsme dali, ale líbilo by se mi jich víc. Možná se nám povede trošku změnit náš projev v zimní přípravě. V případě hráčského kádru bychom jej rádi rozšířili. Uvidíme, jak se nám to povede.

Na který zápas byste raději rychle zapomněl? Určitě tedy najdete i jeden, který byl podle vašeho gusta.
Vyslovený propadák jsme neodehráli, asi nejvíc mě mrzí zápas v Rudolfově. Neměl jsem šťastnou ruku při volbě taktiky do utkání. Hodně povedené utkání jsme odehráli v Katovicích, nebo doma s Dačicemi.

Kdo patřil mezi největší tahouny vašeho mužstva?
Každý hráč měl v našem mužstvu svou roli. Všichni zaslouží pochvalu za své výkony a výsledky. Již na týmovém hodnocení jsem ocenil vztah k fotbalu u Radka Vojty a Milana Brože. Zaujetí do fotbalu Ondry Prášila, dokáže správně nastartovat týmovou atmosféru.

Jaký dojem na vás udělala kvalita a celková úroveň soutěže?
Přiznávám, že jsem nečekal tak velký skok z A třídy. Všechna utkání byla hrané ve slušném tempu a nejvíc mě překvapil důraz, jakým se hrálo. Už jsem jednou řekl, že v utkáních je tenká hrana mezi úspěchem a neúspěchem.

Co říkáte konečné tabulce po podzimní části. Překvapilo vás něco?
V tabulce jsou nepatrné rozdíly, i když mužstva na prvních třech místech mají trošku odskok, bude to na jaře velký boj. Čekal jsem výš loni divizní mužstva, to je trošku pro mě překvapení.

Kdo patřil, podle vás, k největším osobnostem soutěže? Čím vás tito hráči zaujali?
Líbil se mi Dvořák ze Soběslavi pro svoji dravost, Toman z Dačic pro svoji chytrost, Nitrianský z Hluboké pro své technické dovednosti, Koutný z Hradce pro svoji bojovnost a samozřejmě všichni moji svěřenci.

Kdy odstartujete zimní přípravu a jak bude vypadat?
Zahájíme 13. ledna 2017. Připravovat se budeme třikrát v týdnu v domácích podmínkách, zápasy sehrajeme v rámci hlubockého turnaje a tradiční soustředění absolvujeme v Loučovicích.

Můžete už teď prozradit, zda dojde v kádru k nějakým změnám?
Zatím o žádných nevím, věřím, že dojde pouze k příchodům.

S jakými plány půjdete do jara?
Se stejnými jako do podzimní části. Hrát fotbal pro naši radost a pro radost těch, kteří nám fandí.

Napsal(a) Michal Průcha | Foto Jan Škrle