Hráči Písku v ČFL proti Štěchovicím předvedli, jak se dá ztratit vyhraný zápas

sobota, 25. března 2017, 14:35

Na podzim Písečtí ve Štěchovicích podlehli po penaltách, třetí jarní zápas přinesl výsledkovou reprízu. Duely se však odvíjely rozdílně. Venku Jihočeši vybojovali po devadesáti minutách bezgólovou remízu, což se považovalo za úspěch. Doma vedli 3:0, měli soupeře na lopatkách a směřovali k plnému bodovému zisku. Jenže závěr se z jejich pohledu proměnil ve zlý sen.

Hosté přicestovali ke břehu Otavy se zdravým sebevědomím díky dvěma jarním výhrám a lichotivému postavení na pátém místě v tabulce. Pod vedením expíseckého trenéra Zbyňka Busty, který měl v sestavě na pozici stopera svého syna Filipa a do zálohy postavil dalšího bývalého hráče Písku Stanislava Hřebečka, začali Středočeši aktivně, vynikali rychlostí, ale i značným důrazem, o čemž se přesvědčil domácí středopolař Václav Milec, jenž se musel podrobit ošetření za postranní čárou.

Jihočeši se dostávali z obležení jen ojedinělými protiútoky. Při jednom z nich ve 32. minutě Aleš Kočí odcentroval z levé strany do prostoru před štěchovickou brankou, kde Martin Voráček vyhrál souboj s obráncem a zblízka otevřel skóre. Minutu před koncem poločasu ho napodobil Tomáš Froněk, jenž v pokutovém území převzal ukázkovou nahrávku od Václava Hrachovce a svojí premiérovou ligovou trefou ve žlutomodrých barvách zvýšil na 2:0.

Sotva odstartovala druhá půle, poslal Tomáš Froněk míč z levé strany téměř od zadní čáry přesně na nohu Martina Helda, který na hrotu zastupoval nemocného Filipa Řezáče (angína), a ten u bližší tyče ve 48. minutě zvýšil na 3:0. Vysoký náskok však zřejmě přišel moc brzy. Písečtí trochu slevili z ostražitosti, zatímco hosté namísto předpokládané rezignace stále bušili do vrat. „Za stavu 0:3 jsem se křižoval, aby to nebylo 0:5. Písek nás překvapil a šedesát minut nás přehrával. Pomohlo nám střídání, ale nevěřil jsem, že vyrovnáme,“ přiznal Zbyněk Bušta.

Těžko uvěřitelné se stalo skutkem. V 65. minutě se střelou přes obránce Ondřeje Sajtla, pravděpodobně tečovanou, prosadil střídající Štěpán Maruš a korigujícím gólem vyzval štěchovické mužstvo k pokusu o záchranu výsledku. Z trestného kopu ve vzdálenosti dobrých pětadvaceti metrů se za osm minut trefil kapitán hostí Michal Švejda přesně pod břevno. Následně domácí kapitán Michal Rendla skóroval hlavou po trestném kopu Aleše Kočího, ale byl v ofsajdu.

V nastaveném čase zahrávali hosté z levé strany rohový kop, přehustili území před brankou Jakuba Rondzika – nacpal se tam i štěchovický gólman Michal Soukup – a jeho spoluhráč Lukáš Batka vyrovnal těsně před závěrečným hvizdem. O bodu navíc pro středočeský tým rozhodlo pět penaltových sérií s celkovým poměrem 3:4. „Zápas jsme měli ve vlastních rukou. Dalo by se říct, že vlastními individuálními chybami jsme se připravili o vítězství,“ poznamenal sklesle trenérský asistent poražených Milan Nousek ml.

Průběh penalt: Aleš Kočí 1:0, Štěpán Maruš nedal (Jakub Rondzik vystihl a vyrazil jeho střelu do pravé části branky), Michal Rendla nedal (mířil do středu na brankáře Michala Soukupa), Miroslav Mareš 1:1, Petr Řehák 2:1, Jakub Košata 2:2, Tomáš Froněk nedal (opakoval po Rendlovi střelu doprostřed branky), Miroslav Verner 2:3, Filip Vaněk 3:3, Michal Švejda 3:4.

FC Písek – TJ Štěchovice 3:3 (2:0), penalty 3:4

Góly: 32. Voráček, 44. Froněk, 48. M. Held – 65. Maruš, 73. Švejda, 90. (+2) Batka.

Rozhodčí: Tryzna – Novotný, Haleš. ŽK: 0:1 (24. Cienciala). Diváků: 280.

Písek: Rondzik – Hrachovec, Rendla, Řehák, Sajtl (82. J. Held) – Milec (90. Holub) – Voráček, Kočí, Froněk, Vaněk – M. Held (89. Blažek). Trenér Ondřej Prášil.