Kapličandy na půdě mistryň z Mokrého neprohrály

pondělí, 15. května 2017, 10:55

V předposledním utkání sezóny se Kapličandy představily na půdě Mokrého, které si již v minulém střetnutí zajistilo celkové vítězství v divizní skupině D. Favoritkami tedy byly domácí fotbalistky.

V úvodní čtvrthodině zápasu byly ovšem aktivnější hostující hráčky. V deváté minutě byla po přihrávce od Praizlerové ve střelecké pozici vpravo nepokrytá Matoušková, branku soupeře ovšem minula. O chvíli později domácí špatně rozehrály „bekovku“. Praizlerová si vyměnila balón s Křivovou, ale gólovou střelu nepropustila jedna z bránících hráček Mokrého.

V šestnácté minutě poprvé vážněji zahrozily fotbalistky vedoucího celku tabulky. Z pravé strany centrovala Jašková, hlavička Koláčkové byla slabá a Petržalová ji bez problémů kryla. V té samé minutě se připomněly i hostující hráčky, Praizlerová našla Bartoníčkovou, křížná střela minula levou tyč.

Hned v následující minutě se bezbrankové skóre změnilo a radost měli domácí příznivci. Po dlouhém autovém vhazování na pravé straně zatáhla míč po lajně Šturmová a poslala přihrávku po zemi do vápna. Tereza Koláčková byla pohotovější než bránící Važanová a bylo to 1:0.

Inkasovaný gól Kapličandy nevykolejil, dál se snažily o kombinační hru a dokázaly si vypracovat i brankové příležitosti. Ve 27. minutě zatáhla balon po pravé straně Matoušková, na přední tyč si naběhla Bartoníčková, zakončení z první se však mezi tři tyče nevešlo. O pět minut později další gólovka Spartaku. Křivová přesným pasem našla za obranou Praizlerovou, ta si míč zpracovala, zakončila však jen nad branku.

Pět minut před přestávkou další možnost zkušené Praizlerové. Tentokráte ji za obranou našla přesnou přihrávkou Matoušková, zleva však mířila znovu jen mimo. V závěru prvního dějství mohlo naopak na rozdíl dvou branek odskočit Mokré. Z levé strany zakončovala nad branku Koláčková. V posledních vteřinách pak Spergerová našla rozběhnutou Šturmovou, ve stoprocentní šanci střílela po zemi jen do míst, kde byla připravená kaplická brankářka.

I po změně stran pokračoval v deštivém počasí zajímavý duel ženské divize. V padesáté minutě střílela po zemi Šturmová, Petržalová byla pozorná. O chvíli později měly výhodu rohového kopu Kapličandy, ale do brejku se dostalo Mokré. Spergerová našla v gólové pozici Koláčkovou, zakončovala po zemi na vzdálenější tyč, ale minula.

Poté pro změnu jasná příležitosti pro hostující Spartak. Křivová poslal míč z pravé strany do vápna, Bartoníčková jej připravila pro Praizlerovou, ta však trefila jen brankářku Zákosteleckou do nohou. V 62. minutě střílela z levé strany domácí Šturmová, Petržalová si střelu na bližší tyč pohlídala. Kapličandy prahly pro vyrovnání. V 69. minutě zprava centrovala Matoušková, na přední tyči z první zakončovala Važanová, bohužel mimo.

O poznání přesněji mířila o chvíli později Praizlerová, Zákostelecká byla u své levé tyče včas a míč vyrazila na rohový kop. V 72. minutě po přihrávce Spergerové mířila mimo branku Spartaku Jašková. O pár minut později rohový kop pro domácí. Centrovala Rousková, Koláčková hlavičkovala v dobré pozici jen do náruče Petržalové.

A přišel trest. Trestný kop z hloubi vlastní poloviny zahrávala Vávrová. Dlouhý nákop střed domácí obrany podcenil, Helena Praizlerová se dostala za záda bránící Bartáčkové a v samotném úniku zachovala chladnou hlavu – 1:1.

I závěr byl dramatický. Čtyři minuty před koncem po rohu hostující Matouškové nastal před domácí svatyní velký závar, ale gólově se neurodilo. Naopak z protiútoku mohlo Mokré strhnout vedení na svou stranu. Po centru Koláčkové z pravé strany hlavičkovala těsně mimo Šturmová.

Zápas tedy nakonec dospěl k dělbě bodů. Mokré bodově tratilo teprve podruhé v sezóně. Vzhledem k počtu šancí mohlo padnout daleko více gólů, ale remízu lze označit za spravedlivou. Prohrát si nezasloužil asi nikdo.

TJ Mokré – FK Spartak Kaplice 1:1 (1:0)

Branky: 17. Koláčková – 77. Praizlerová. Rozhodčí J. Šafránek. Bez karet. Diváků: 70.

Mokré: Zákostelecká – Eliášová, Bartáčková, Rousková, Minaříková, Zemanová, Kroutlová, Jašková, Spergerová, Šturmová, Koláčková. Střídaly Hrabánková, Novotná.

Kaplice: Petržalová – Tošilová, Vávrová, Hnízdilová, K. Jedličková, Matoušková, Bartoníčková, Vocedálková, Praizlerová, Stoklasová, Křivová. Střídaly Suchanová, Važanová, Pálková,