Borovany vzdorovaly suverénnímu Mokrému. Lídr divize otočil skóre

úterý, 18. dubna 2017, 00:40

V dohrávce 13. kola divize žen přijel do Borovan tým TJ Mokré. Hosté přijeli v pozici vedoucího týmu tabulky, jenž zatím neprohrál jediný zápas v této sezoně. Domácí hráčky zase chtěly sehrát se soupeřkami vyrovnanou partii a nenechat jim body zadarmo.

Domácí hráčky začaly zápas před slušnou diváckou návštěvou lépe. Už ve 4. minutě se po přihrávce od Benedové dostala před brankářku Zákosteleckou Vyslužilová, ovšem trefila jen brankářku. V 6. minutě Zákostelecká vychytala sólo Benedové. V 10. minutě už se diváci gólu dočkali. Přihrávka Bartáčkové z vlastního vápna na střed hřiště nenašla spoluhráčku, ale napadající Vyslužilovou a její krásná střela snad ze 30 metrů skončila přesně u tyče – 1:0.

Hrálo se dál převážně mezi vápny, domácí hráčky napadaly rozehrávku hostí a přicházely šance na obou stranách. V 18. a 21. minutě vyzkoušela pozornost domácí brankářky Kunové Bartáčková, ovšem bez úspěchu. Ve 29. minutě utekla po lajně Benedová, naservírovala přihrávku na volnou Vonkovou, ta ovšem opět trefila jen Zákosteleckou. Navýšení skóre přišlo ve 34. minutě. Procházková vyslala do sóla Benedovou a její střela znamenala vedení 2:0.

Pět minut před koncem poločasu se zastřelovala Koláčková, obrana odvrátila na rohový kop. V poslední minutě se ke střele opět po rohovém kopu dostala Koláčková a domácí Káplová míč nešťastně tečovala do branky – 2:1.

Druhý poločas začala obě mužstva pozorným bráněním a tak se k první střele dostala až v 51. minutě Vyslužilová, skončil však nad brankou. Hostující hráčky se mezi 56. a 59. minutou postaraly o otočení výsledku. Nejprve Koláčková srovnala křížnou střelou na 2:2 a zakrátko se ve vápně prosadila Šturmová – 2:3. Už za dvě minuty mohla vyrovnat domácí Procházková. Prošla od poloviny hřiště až do vápna, střela skončila na břevně.

V 65. minutě se na druhé straně znovu ve vápně prosadila Šturmová a zvýšila na 2:4 pro Mokré. Domácím se za čtyři minuty znovu podařilo korigovat. Benedová našla přihrávkou do vápna nabíhající Vonkovou a střelou pod břevno snížila na 3:4. Pak se do dvou šancí dostala opět Šturmová. Nejprve v 70. minutě zachránila brankářka Kunová, za dvě minuty se po přihrávce za obranu už trefila přesně - 3:5.

Domácí se do konce zápasu snažili alespoň o snížení stavu, šance Vyslužilové, Benedové a Procházkové už k tomu ale nevedly. Neujaly se ani na druhé straně pokusy Rouskové a Koláčkové a tak se po závěrečném hvizdu rozhodčího radovali z vítězství hosté. Nicméně domácí hráčky byly za svůj výkon po zásluze odměněny potleskem od diváků.

TJ Calofrig Borovany – TJ Mokré 3:5 (2:1)

Góly: 10. Vyslužilová, 34. Benedová, 69. Vonková - 45. a 56. Koláčková, 59., 65. a 73. Šturmová.

Borovany: Kunová - Kándlová, Benedová, Káplová, Vyslužilová, Vonková, Procházková, Klimentová, Repaská, Sýkorová, Zemanová, Vitoušková, Fürstová.

Mokré: Zákostelecká - Minaříková, Novotná, Šturmová, Chaloupková, Eliášová, Bartáčková, Rousková, Jašková, Koláčková, Zemanová, Kroutlová, Hrabánková, Jarolímková, Spergerová, Čadová.