Borovanské hráčky tahaly v Příbrami za kratší konec

středa, 22. března 2017, 09:02

V dalším kole divize žen zajížděla borovanská děvčata na hřiště vedoucího celku tabulky do Příbrami. Od úvodního hvizdu rozhodčího byl znát rozdíl mezi hrou ambiciózních Středočešek a hostujícího týmu. V silném větru měli domácí míč na zemi, velmi dobře kombinovali a bylo jen otázkou času, kdy padne první branka.

Už ve 4. minutě vyslala první střelu na brankářku Tomšů Vyskočilová, v 5 minutě to zkoušela Dědinová, obě střely Tomšů kryla. V 6. minutě trefila Pilousková už břevno hostující branky. Borovanské fotbalistky se pouze bránili a před branku domácí Boukalové se poprvé dostala až ve 13. minutě Sýkorová, brankářka byla ale rychlejší a míč včas odkopla.

Domácí se poprvé radovali v 19. minutě, Smíšková střelou z vápna prostřelila Tomšů – 1:0. Ve 22. minutě faulovala před vápnem Vyslužilová a Branžovská se trefila přesně – 2:0. Za pět minut se po kombinaci a střele z hranice vápna prosadila Pilousková – 3:0. Ve 28. minutě se před domácí branku dostala Benedová, její pokus Boukalová chytila. Ve 34. minutě faulovala Kándlová ve vápně Pilouskovou a nařízený pokutový kop proměnila Kočová – 4:0. Do konce poločasu stojí za zmínku jen sólo Pilouskové, po jejímž centru letěla hlavička Vyskočilové těsně vedle branky.

Z druhého poločasu uběhly pouze dvě minuty a opět se měnilo skóre – Vyskočilová střelou z vápna znovu překonala Tomšů – 5:0. Snížení stavu přišlo v 53. minutě – Benedová utekla po lajně, odcentrovala a ve vápně se nejlépe orientovala Fürstová - 5:1. V 59. minutě pronikla po lajně domácí Pilousková a po její přihrávce do vápna zcela volná Císařová upravila na 6:1.

Později se do několika šancí dostaly hostující hráčky. V 65. minutě opět Benedová pronikla po lajně, našla volnou Sýkorovou, ta trefila jen domácí brankářku. Domácí faulovali v 69. minutě Kunovou, přímý kop z téměř 30 metrů zahrávala Vyslužilová a tvrdou ranou překonala domácí brankářku – 6:2.

Další branka do borovanské sítě padla v 74. minutě po několika narážečkách a přesném zakončení Vyskočilové – 7:2. V 80. minutě se do sóla dostala Benedová po pasu od Vyslužilové, pokus skončil v náruči brankářky. Domácí navýšili svůj náskok v 84. minutě. Střelu Pilouskové křížem vápna Tomšů kontrolovala, míč však skončil v brance – 8:2.

V poslední šanci zápasu se ocitla opět Benedová znovu po přihrávce od Vyslužilové, míč jí na poslední chvíli odkopla stoperka na rohový kop a zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím domácích.

1.FK Příbram – TJ Calofrig Borovany 8:2 (4:0)

Góly: Vyskočilová 2, Pilousková 2, Smíšková, Branžovská, Kočová, Císařová – Fürstová, Vyslužilová.

Příbram: Boukalová - Vylitová, Vyskočilová, Císařová, Kopáčková, Kočová, Branžovská, Dědinová, Koubková, Pilousková, Smíšková, Vavrušková, Blahovcová, Krejčová, Řezáčová.

Borovany: Tomšů - Kándlová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Kunová, Klimentová, Sýkorová, Zemanová.