Kaplice porazila rivalky z Hradce o čtyři góly

neděle, 12. března 2017, 20:21

V neděli před polednem se v rámci třináctého kola divize střetla Kaplice v jihočeském derby s Jindřichovým Hradcem. V podzimním vzájemném duelu zvítězily Kapličandy 2:0 a i díky postavení v tabulce byly favoritkami fotbalistky Spartaku.

První příležitost ovšem měly už v druhé minutě hráčky soupeře. Z levé strany se do vápna protáhla Peckertová, křížná střela minula pravou tyč. Skóre se i přesto brzy měnilo, a větší radost z toho měli domácí příznivci. V sedmé minutě Tošilová pěknou průnikovou přihrávkou vysunula Ilonu Stoklasovou, ta si zaběhla za obranu soupeře, vřítila se do vápna a střelou kolem brankáři svým prvním gólem v sezóně poslal Spartak do vedení – 1:0.

O chvíli později po zpětné přihrávce od Matouškové střílela mimo Praizlerová. Kapličandy měly míč častěji na svých kopačkách, byly v útočné fázi i aktivnější, ale hostující hráčky je udržovaly v neustálé pozornosti, protože jejich protiútoky vyhlížely velice nebezpečně. Ve dvacáté minutě Kapličandy pěkně zakombinovaly. Na konci pohledné akce byla Matoušková, která zatáhla balón po pravé straně, našla ve vápně nepokrytou Křivovou, její střelu zastavilo břevno, dorážející Praizlerová z úhlu gólmanku Šteflovou prostřelit nedokázala.

Závěrečná desetiminutovka první půle přinesla zajímavé situace před oběma brankami. Nejprve zahrozily fotbalistky Spartaku. Po rohovém kopu Matouškové hlavičkovala Praizlerová, za překonanou brankářku Šteflovou zaskočila jedna z bránících spoluhráček na brankové čáře a míč dokázala vyhlavičkovat. Z protiútoku se do gólové příležitosti dostala Plucarová, ale vybíhající Petržalovou překonat nedokázala. Vzápětí se na druhé stran dostala k míči lacino kapitánka Křivová, která se pokusila překonat vyběhnutou gólmanku Šteflovou, ale úspěšná nebyla. Krátce před poločasem pak po přihrávce od Praizlerové zakončovala z pravé strany Matoušková pouze do boční sítě.

O poločasové přestávce udělali hostující trenéři změnu v brance. Při absenci brankářky Lapkové nastoupila mezi třemi tyčemi od začátku Šteflová, ale ta si do druhé půle vyměnila post s Pavlínou Sivou. Ta však inkasovala hned po čtyřech minutách hry. Za vápnem se dostala k odraženému míči Markéta Bartoníčková a skákavou střelou k levé tyči zaskočila hostující gólmanku – 2:0.

Hráčky J. Hradce o pět minut dokázaly překonat Petržalovou, tu však při střele Šteflové zachránilo břevno. Kontaktní gól se nekonal a kaplické hráčky v dalším průběhu kontrovaly vývoj střetnutí. V 71. minutě se jim navíc podařilo přidat třetí gólový úspěch. Bránící hráčky neodrazily střelu Bartoníčkové, před brankářkou Sivou se ocitly osamocené útočnice Spartaku, Křivová předložila míč Monice Pálkové a bylo to 3:0.

Deset minut před koncem už to bylo o čtyři góly. Z pravé strany centrovala Bartoníčková, přetažený centr si zpracovala Praizlerová, přihrála před branku Zuzaně Matouškové a ta zblízka uklidila míč pod břevno – 4:0.

Kaplické fotbalistky touto výhrou dokázaly potvrdit získaný bod z minulého kola z Plzně. Tím si také upevnily své postavení mezi nejlepšími celky divize.

SPARTAK KAPLICE – SOKOL J. HRADEC 4:0 (1:0)

Góly: 7. Stoklasová, 49. Bartoníčková, 71. Pálková, 80. Matoušková.

Rozhodčí: Hladík. Bez karet. Diváků: 25.

Kaplice: Petržalová – K. Jedličková, Praizlerová, Vávrová, Tošilová, Stoklasová, Vocedálková, Bartoníčková, Matoušková, Křivová, Pálková. Střídaly: Suchanová, Hnízdilová.

J. Hradec: Šteflová – Kadlecová, Šlapanská, Dušková, Lehejčková, Hronová, Plucarová, Peckertová, Kocoňová, Sivá, Marková. Střídaly: Petráková, Častová, Čermáková.