Fotbalistky Kaplice na západě Čech nezaváhaly

čtvrtek, 11. října 2018, 09:09

O minulém víkendu měla divize žen volno. První říjnovou neděli zavítaly Kapličandy v pátém kole soutěže do Domažlic. Hostující fotbalistky byly papírovými favoritkami. Utkaly se však dva týmy s nejlepší obranou.

Kapličandy inkasovaly ve čtyřech zápasech jen jednou, hráčky Jiskry pouze čtyřikrát. Nedaly se tedy očekávat nějaké brankové hody. Hostující trenér neměl k dispozici některé nemocné, či zraněné hráčky, přesto měl k dispozici tři náhradnice.

První poločas patřil hráčkám Spartaku, k čemuž přispěl velkou měrou i brzy vstřelený úvodní gól zápasu. Již v osmé minutě překonala brankářku Mlezivovou Veronika Jedličková – 0:1. I v dalším průběhu první půle byly Kapličandy lepším týmem. Domácí předčily jak v kombinaci, tak i v důrazu a nasazení.

Odměnou jim byl po půlhodině hry druhý gól v domažlické síti, o který se postarala Markéta Bartoníčková – 0:2. Tímto výsledkem skončil i celý první poločas, který zaslouženě vyhrály hostující fotbalistky. Trenéra Křivu mohly jen mrzet další nevyužité brankové příležitosti v podání Pálkové, Bartoníčkové, Praizlerové a Vocedálkové.

Druhý poločas příliš fotbalové krásy nepobral. Byl oboustranně hodně nepřesný, chyběla přesná přihrávka, či nějaký překvapivý nápad ve finální fázi. Nebylo tedy divu, že se skóre již nepohnulo ani jedním směrem. Za výkon v prvním poločase si hostující hráčky vítězství zasloužily. Utkání s přehledem odřídil hlavní arbitr Jan Uzel. V dalším kole budou hráčky Spartaku z pozice prvního týmu tabulky hostit poslední Protivín.

TJ Jiskra Domažlice – FK Spartak Kaplice 0:2 (0:2)

Branky: 8. V. Jedličková, 30. Bartoníčková. Rozhodčí: Uzel – Svičarský, Novotný. ŽK: 1:1 (Baumannová – Matoušková). Diváků 20.

Domažlice: Mlezivová – Strádalová, Maierová, Zvolánková, Chmelíková, Chobotová, Bartková, Baumannová, Vlková, Nagyová, Krutinová. Střídaly Vlčková, Uškrtová, Budková, Haladová, Paidarová.

Kaplice: Klomfarová – K. Jedličková, Vávrová, Vocedálková, Chudá, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Pálková, V. Jedličková, Chvalová. Střídaly Straková, Michalicová, Suchanová.