Soběslav byla dějištěm turnaje žen v sálovce. Triumf slavilo Mokré

čtvrtek, 2. února 2017, 09:23

Poslední lednovou sobotu se v útulné soběslavské hale uskutečnil turnaj žen „O pohár okresního předsedy“, jehož pořadatelem byl Českobudějovický svaz sálového fotbalu.

Zatímco v loňské a předloňské sezoně spadal turnaj jako kvalifikace nebo přímo mistrovství republiky, letos se z důvodu nezájmu ze strany funkcionářů české federace a oddílů z ostatních krajů uskutečnil turnaj pouze v rámci týmů z Jihočeského kraje, který byl navíc zpestřen účastí pražského celku Mabapa. Byl to tak jeden z dalších dílů jednorázových turnajů po kategoriích dorostu a starších žáků.

Vítězem se stalo překvapivě Mokré, které dokázalo využít počátečních klopýtnutí a pomalejšího rozjezdu do turnaje druholigového Sokola Sezimova Ústí. Ten nakonec bral pohár za 2. místo, bronzovou příčku obsadil Sokol Jindřichův Hradec.

Mokré (na snímku) mělo navíc ve svých řadách nejlepší střelkyni Elišku Šturmovou, v minulosti oblékající sparťanský dres, cenu pro nejlepší brankářku obdržela Andrea Smržová (Sokol S. Ústí) a nejlepší hráčkou byla vyhlášena Barbora Němečková (Hradiště).

Celý turnaj se nesl ve velmi přátelské atmosféře a s úrovní turnaje mohli být po skončení spokojeni i samotní trenéři.

Další atraktivní podívaná, republikové finále v Suchém Vrbném

Tuto sobotu se v českobudějovické hale Lokomotivy uskuteční další z vrcholů sálového fotbalu. Koná se tam totiž republikové finále poháru mužů, jehož pořadatelem jsou ve spolupráci s Českou federací sálového fotbalu Bombarďáci Větřní, účast si zajistilo i českobudějovické KOMI CB a Rudolfov, který v dodatečném kvalifikačním zápase o postup zdolal minulou neděli v pražském Edenu lídra celostátní ligy Chemcomex Praha!

Začátek turnaje je 8:30, předpokládaný začátek finále v 18:45, účastníky jsou Bombarďáci Větřní, Rudolfov, Futsal Zlín, SICO Jilemnice, Lanškroun, Sparta Praha, Jílové a KOMI CB.

Rozlosování dle přiložených propozic: A1 - Bombarďáci Větřní /celostátní liga/ A2 – PCO Rudolfov A3 - SMR Futsal Zlín /CL/ A4 - SC SICO Jilemnice /CL/ B1 - Zanzibar Lanškroun B2 - Sparta Praha /CL/ B3 – Jílové /CL/ B4 - KOMI České Budějovice