Roman Nádvorník: Bylo to derby se vším všudy

pondělí, 15. května 2017, 21:21

Na trenérovi FC MAS Táborsko Romanu Nádvorníkovi bylo po skončení nedělního derby s Dynamem České Budějovice hodně vidět, jak moc rád byl za bod, kterýž vystřelil gólem v poslední minutě Antonín Presl. Nechtěl odejít poražen…

Jak byste zhodnotil zápas, který byl šestým derby mezi Táborskem a Dynamem?
Do utkání jsme vstoupili dobře, dokonce jsme měli stoprocentní příležitost v desáté minutě Zbyňkem Musiolem, kterou jsme bohužel neproměnili. Pak bylo Dynamo v prvním poločase lepším týmem a potrestalo nás ze standardní situace, kdy zrovna Musiol neuhlídal svého hráče. Byl to pro Zbynďu smolný zápas… Po změně stran jsme se více dostávali do hry a lepší jsme byli zase my. Postupně jsme přešli na rozestavení 4-4-2 ve snaze něco udělat s nepříznivým výsledkem. Šance jsme si vytvořili, ale využili jsme až tu poslední Tondu Preslem v devadesáté minutě.

Hra na riziko se tedy vyplatila?
Ke konci zápasu jsme hráli jen na tři obránce a pět útočníků. Nechtěli jsme z Budějovic odjet s porážkou. Zachránila nás až kýžená střela Presla. Nakonec jsme s bodem spokojeni, ale s čím spokojen nejsem, je to, že si proti tak silnému soupeři vytvoříme tolik šancí a proměníme jen jednu.

Bylo podle vás derby hodně vyhecované, emoce hlavně po závěrečném hvizdu jen tryskaly…?
Derby mělo napětí, atmosféru, hrálo se až do poslední minuty. Bylo to derby se vším všudy. Na hřišti bylo pár ostrých zákroků, které k tomu přispěly. Podle mého názoru tam byly sporné výroky rozhodčích na obě strany. Pro nás to byl těžký zápas. Jsem proto rád, že jsme ho dovedli do remízy. Já věřím, že divákům se musel zápas líbit a že odcházeli spokojeni.

Jak se vám líbil výkon žolíka Antonína Presla, kterýž se vrací po zranění a vyrovnal na 1:1?
Víme, že Tonda má velké rychlostní kvality. Chtěli jsme posílit naši ofenzivu, proto jsme na hřiště poslali Tondu Presla a Krstu Dordeviče. Tondovi jsem řekl, aby vyhrával vzdušné souboje a tlačil se do zakončení. Dostal se do dvou šancí, z nichž jednu zaplaťpánbu proměnil.

Po derby už můžete být v klidu, už vám nehrozí sestup a poslední dvě kola doma si můžete náležitě vychutnat…
Jistotu, že nemůžeme sestoupit, jsme měli už před derby, protože jsme věděli, že Vítkovice prohrály ve Vlašimi. Takže derby jsme mohli hrát v klidu. Ted nás čekají dva závěrečné zápasy doma s rozjetou Vlašimí a pak s Viktorkou Žižkov. Zdánlivě o nic nejde, můžeme být v pohodě, ale obě utkání budou těžká a my je chceme zvládnout. Vlašim je ve formě, daří se jí, ale my jsme ji poměrně nedávno porazili v přípravě 4:2. Musíme si na ten zápas vzpomenout a získat doma tři body.