Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Posila Táborska, brankář Kotek: Mé ambice jsou ty největší, tak by to mělo být u každého

 
neděle, 10. července 2022, 11:32

Tábor – Odchovanec AC Sparta Praha František Kotek bude hostovat v FC Táborsko. Tento 23letý gólman, kterého mj. zdobí výborná rozehrávka, kývl na nabídku, kterou mu předložil trenér Radoslav Kováč.

Jaké jste měl představy, možnosti, kde budete hrát na podzim 2022?
"Na konci sezóny jsem měl tři nabídky z první ligy, bohužel žádná z nich nevyšla. Největší problém byla nejspíše moje výška. (Fr. Kotek měří 181 cm, pozn. autora.) Nakonec mi zavolal trenér Táborska Radoslav Kováč, který mi řekl, jaké má plány tady v Táborsku, tak jsem si řekl, proč to nezkusit."

Čeká vás hostování na jihu Čech v FC Táborsko. Proč jste se se Spartou či agentem rozhodli právě pro Táborsko?
"Dá se říct, že to byla poslední možnost. Když mi zavolal trenér Kováč a pak i trenér brankářů Radim Garčár, tak jsem na to kývnul."

Určitě sledujete II. ligu, hraje ji Sparta B. Táborsko na jaře skončilo na 8. místě. Věděl jste alespoň nahrubo, do jakého klubu přicházíte?
"Druhou ligu znám z minulé sezóny z béčka Sparta, takzě vím, co mě čeká. Táborsko trošku znám, hráli jsme proti němu i ve 3. lize. Vždy to byly dobré zápasy. Pamatuji si hlavně ten, který jsme hráli na podzim minulé sezóny na Strahově. Vyhráli jsme 4:1 a chytil jsem penaltu."

Jaké jsou vaše první dojmy z nového angažmá?
"Když jsem přijel první den, tak jsem byl trošku překvapený, ale šlo o to, že jsem byl celou svou kariéru pouze ve Spartě. V tomhle ohledu ale nejsem náročný, zvyknu si rychle."

Sparťanskou minulost má váš nový spoluhráč Petr Plachý, nedávno tu hrál sparťan Václav Penc. Sháněl jste si od někoho o Táborsku informace?
"Oba dva znám dobře, hlavně Pencíka. S ním jsem vyrůstal odmala ve Spartě. Žádné informace jsem si od nikoho nesháněl."

Jste ročník 1999, vzpomínáte si, že jste proti Táborsku nastupoval už jako žák?
"Bohužel to si vůbec nepamatuju."

Co od svého hostování u nádrže Jordán očekáváte, jaké máte brankářské plány?
"Mé ambice jsou ty největší, tak by to mělo být u každého. Chci hrát v Táborsku co nejvíce zápasů a být v tabulce co nejvýše. Samozřejmě bych co nejdřív chtěl jít do první ligy."

Vaším brankářským kolegou je teď o rok mladší Adam Zadražil. Znali jste se už dříve?
"Zadryho znám spíše, když jsme hráli proti Táborsku, jinak jsem ho dříve osobně neznal."

Novým trenérem FCT je od léta Radoslav Kováč, který ostatně jako hráč prošel také Letnou? Zmínil jste se, že jste spolu hovořili. Co vám řekl?
"Trenéra znám, byl u nás na konci minulé sezóny jako pozorovatel. S trenérem jsem mluvil jako s prvním, když o mě měl zájem, abych přišel do Táborska. Bavili jsme se do telefonu o tom, jaké má plány, co by chtěl hrát."

V dresu Táborska máte za sebou poločas přípravného utkání proti Plzni, kdy jste nedostal gól. Jaké to bylo, co komunikace s novými spoluhráči?
"Myslím si, že pro všechny hráče to byl dobrý zápas - zahrát si proti mistrovi první ligy. Za mě to byl dobrý zápas i z osobního hlediska, měl jsem tam pár zákroků. Komunikace byla dobrá. Svědčí o tom i to, že jsme nedostali v prvním poločase gól."

Napsal(a) Luboš Dvořák | Foto AC Sparta Praha
 


 

Reklamní sdělení

Reklama