Jaromír Vorel: Manželství má na mě zřejmě pozitivní vliv

pátek, 22. října 2021, 10:57

Protivín - Mužem 12. kola krajského přeboru se stal, kdo jiný, než Jaromír Vorel z Protivína. Jeho tým porazil Sokol Sezimovo Ústí 7:1 a on sám se na vysoké výhře podílel čtyřmi góly.

Zápas se vám jednoznačně povedl, takže asi nejste moc překvapený, že jste byl za Muže kola vybrán právě vy?

My jsme hlavně chtěli urvat tři body, takže hlavně z tohoto pohledu se zápas povedl.

V předchozích utkáních jste moc gólů nedávali, takže jste si je zřejmě šetřili na Sezimovo Ústí?

Asi ano (úsměv). Nám se podařilo dát gól už v páté minutě. Pak soupeř vyrovnal a měl ještě nějaké šance, ale dvěma slepenými góly na konci poločasu jsme zvýšili na 3:1. Druhá půle už byla hodně vydařená, to nám tam spadlo prakticky všechno.

Takže ty dva góly na konci první půle soupeře definitivně zlomily?

Řekl bych, že určitě. První poločas byl docela dost vyrovnaný a ty dva góly těsně před přestávkou zápas rozhodly.

Už se vám někdy povedlo dát v utkání čtyři góly?

V krajském přeboru jsem čtyři góly za zápas ještě nedal. Tři góly ano, ale čtyři ne. Dát čtyři branky se mi povedlo v I. A třídě.

Jste čerstvě ženatý. Že by mělo manželství na vás pozitivní vliv?

Kamarádi mi taky říkají, že to má na mě pozitivní vliv, tak se tomu smějeme. Ale asi to funguje, že mi manželka drží palce, protože i minule jsem dal gól.

Takže svatbu můžete fotbalistům jedině doporučit?

Ano, přesně tak, můžu ji jedině doporučit (smích).

Jak jste v Protivíně spokojeni s dosavadním průběhem podzimu?

Spokojeni popravdě řečeno nejsme. Čekali jsme, že budeme mít víc jak čtrnáct bodů. Ještě máme ale tři kola před sebou, tak snad ještě nějaké body získáme. Hlavně musíme pořádně trénovat a pak věřit, že jaro bude lepší.

Čím to je, že výsledky nejsou podle vašich představ?

Skončili Petr Janda a Dominik Uhlík, Vašek Rothbauer šel do béčka a Adam Kasík přestoupil do Prachatic. To jsou vlastně čtyři hráči ze základní sestavy, kteří nám teď chybí. Nahradili je mladí kluci, zatím se nám ale moc nedaří. Některé zápasy jsme prohráli smolně, na druhou stranu jsme zase vyhráli pár utkání, ve kterých nám to moc nešlo. Celkově se nám ale spíš nedaří než daří.

Jak hodnotíte soutěž jako takovou?

Kromě Blatné a Sezimova Ústí, které hodně ztrácejí, je to dost vyrovnané. Je tam osm manšaftů, mezi nimiž je maximálně pětibodový rozdíl. Mezi ně patříme i my.

Možná jenom potřebujete trochu víc štěstí?

Trochu štěstí potřebujeme taky, především ale musíme pořádně potrénovat. Hlavní je trénink, potom se k nám to štěstí jistě přikloní.

Do konce podzimní části zbývají odehrát tři kola. Kolik bodů byste ještě reálně mohli uhrát?

Říkali jsme si, že by bylo krásné uhrát šest bodů. Béčko Táborska bude nevyzpytatelné. Pak máme doma Prachatice a v domácích zápasech bychom měli vyhrávat. No a na závěr hrajeme v Blatné a tam se od nás tři body očekávají.

Říkáte, že béčko Táborska bude nevyzpytatelné. V čem?

V Táboře to bude v sobotu dopoledne proti domácím běhavým mladíkům těžké. Koukal jsem, že jejich áčko hraje v neděli odpoledne, tak uvidíme, v jaké sestavě na nás vyrukují. Pokud bychom uhráli aspoň bod, byli bychom spokojení.

Tak ať se vám střelecky daří i v dalších zápasech...

Hlavně, abychom sbírali body. Kdo bude dávat góly, to není rozhodující.