Devatenáctka Písku na penalty zdolala Chrudim

pondělí, 5. června 2017, 09:25

V posledním utkání na domácím trávníku se představili hráči FC Písek kategorie U19 v duelu s Chrudimí, která se pohybuje v horních patrech tabulky. Písečtí mladíci se s vlastními příznivci chtěli rozloučit vítězstvím, což se jim po dramatickém průběhu podařilo až v penaltovém rozstřelu.

Úvod zápasu patřil domácím. Byli aktivní, měli často míč na svých kopačkách a hned v 10. minutě šli po dorážce Lukáše Jančury do vedení. Pak měl Písek ještě několik dobrých situací před hostujícím gólmanem, ale další branka již nepadla. Hosté se rozkoukali, přidali na pohybu, důrazu a začali mít herně navrch. Svoje úsilí korunovali vyrovnávací brankou v 38. minutě pěknou střelou po centru z pravé strany.

Také po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Oba týmy si vypracovaly dobré šance ke skórování, ale do vedení šla Chrudim, když v 59. minutě překvapila domácí obranu. Hosté měli na kopačkách také třetí branku, obránce Řežábek však na brankové čáře domácí zachránil. Písek se vrhnul do útoku, vypracoval si několik nebezpečných rohů a trestných kopů, ale vyrovnání stále nepřicházelo. Navíc Chrudim stále hrozila z rychlých brejků.

V 86. minutě se domácí konečně dočkali, když Jiří Kinkor zakroutil svou střelu na zadní tyč a srovnal na 2:2. Poté měli písečtí mladíci možnost zápas otočit, jenže hlavička Jančury či šance Votavy v síti neskončily. Následoval penaltový rozstřel, v němž byli domácí přesnější a k bodu za remízu si na své konto připsali ještě jeden bonusový.

Trenér FC Písek U19 Rostislav Grossmann: „Po úvodní brance jsme přenechali soupeři iniciativu a to se nám vymstilo. V této soutěži nejde hrát bez důrazu, aktivity a odvahy v osobních soubojích. Nikdo se sám neporazí. Nakonec jsme závěr zápasu zvládli, stáhli jsme hru na 3 obránce, posílili ofenzívu a srovnali skóre. V penaltovém rozstřelu jsme byli víc koncentrovaní než Chrudim. Zachovali jsme klid a získali dva body, takže nakonec spokojenost. Na některých věcech ale musíme nadále hodně zapracovat."

FC Písek - MFK Chrudim 2:2 (1:1), penalty 4:3

Branky: 10. Jančura, 86. Kinkor - 38. Švec, 59. Pekař. Rozhodčí: Benedikt - Žemlička, Lepič. Bez karet. Diváků: 70.

Písek: Přibyl - Řežábek (82. Votava), Klemš, Kulík, Němeček - Říha (56. Hrala), Kinkor, Viták, Sigmund - Kasík (75. Dan), Jančura.