Po statečném boji písečtí dorostenci na body nedosáhli

pondělí, 29. května 2017, 15:37

V dalším kole dorostenecké ligy zajížděla písecká U19 na pražskou Slavii. Přestože domácí byli velkým favoritem, chtěli i zde písečtí mladíci podat slušný výkon, navázat na pěknou bodovou sérii a prokázat dobrou formu. Ještě v 78. minutě to vypadalo, že přivezou nějaký bodík také z Prahy, ale domácím se nakonec podařilo utkání zvrátit.

Hosté zaskočili Pražany již ve 4. minutě utkání, kdy se po krásné přihrávce za obranu dostal do rychlého brejku Adam Kasík. Před vápnem byl sražen a rozhodčí nenašel odvahu vytáhnout červenou kartu, ocenil zákrok pouze žlutou a kopal se trestný kop. K němu se postavil Michal Viták a provedl to parádně, když střelou přes zeď vymetl slavistickou šibenici. To byl pro domácí šok a chvilku jim trvalo, než se dostali do herní pohody.

Několikrát se Slavia dostala do nebezpečných situací před branku hostí, ale obrana Písku pracovala velmi dobře a hrozící nebezpečí vždy včas odvrátila. Po první půli svítilo na ukazateli překvapivé skóre 0:1.

Do druhé půle vlétli domácí s odhodláním vývoj utkání zvrátit, zlepšili pohyb a přidala na agresivitě. Již ve 48. minutě se po centrovaném míči objevil na malém vápně útočník Azilinon a ze situace silně zavánějící ofsajdem pohodlně vyrovnal. Nadále měli domácí míč častěji na svých kopačkách, Písek bránil a pokoušel se prosadit z brejků a standardních situací.

Pomalu se zdálo, že by mohlo dojít na penaltový rozstřel, když se však v 78. minutě Slavia ujala vedení po další akci z pravé strany. Hosté se snažili o vyrovnání. Několikrát se dostali před domácí branku a trefili tyč. V nadějné situaci se objevil Kasík, Říhův ideální centr nikdo do branky nedopravil, a tak přišel trest na druhé straně. V 82. minutě se opět prosadil Azilinon a bylo rozhodnuto. Závěr utkání byl zbytečně nervózní, k čemuž výraznou měrou přispěl rozhodčí několika velmi podivnými verdikty.

Trenér Písku Rostislav Grossmann: „Sehráli jsme velmi dobré utkání s kvalitním soupeřem a za svůj výkon se nemusíme stydět. Šli jsme nádhernou brankou do vedení a zejména v první půli jsme byli Slavii vyrovnaným soupeřem. Po přestávce se projevila domácí ofenzivní síla, přesto jsme měli nějaký ten bodík na dosah. Úrovně utkání nedosahovali svým výkonem pouze všichni rozhodčí. Opět jsme se přesvědčili, že pokud dokážeme plnit stanovenou taktiku, můžeme se měřit i s těmi kvalitními týmy. V sobotu hrajeme poslední domácí utkání doma s Chrudimí a chceme se rozloučit vítězstvím."

SK Slavia Praha B - FC Písek 3:1 (0:1)

Branky: 48. a 82. Azilinon, 78. Drozda - 4. Viták. Rozhodčí: Vnuk - Havel, Gunitš. ŽK: Drozda, Petrák – Kulík.

FC Písek: Hulínko - Němeček, Klemš, Kulík, Sigmund - Kinkor (85. Hrala), Pecka (63. Říha), Viták (63. Dan), Jančura (82. Řežábek) - Blažek, Kasík.