Po skvělém začátku si juniorka Dynama nechala od Dukly vyprášit kožich

neděle, 21. května 2017, 18:51

V předposledním kole jarní části Juniorské ligy a zároveň předposledním domácím zápase o mistrovské body přivítali mladíci budějovického Dynama v areálu na Složišti pražskou Duklu. Odstartovali výborně a již ve 3. minutě vedli díky Bálkově obloučku, ale mnohem aktivnější a lépe kombinačně hrající soupeř do přestávky vyrovnal a po změně stran důkladně vyprášil Jihočechům kožich třemi dalšími trefami.

Hráčům v černobílých dresech se skvěle vydařila první útočná akce, na jejímž konci stál průbojný Martin Bálek, který mazáckým obloučkem přehodil vybíhajícího brankáře Patrika Czehowskyho. Jenže pohybliví hosté odpovídali vlnou rychlých a jednoduchých kombinací a Budějovičtí si v nejednom momentu mohli gratulovat, že mají v brance výborného Nicolase Rotbauera. Jednou je zachránila i branková konstrukce.

Po pěkné střele Tomáše Lauka, která naštěstí pro Dynamo šla vedle, nevyužili hosté další obrovské příležitosti. Ránu Davida Douděry k levé tyči v 17. minutě vytěsnil na roh Nicolas Rotbauer, pokus Ondřeje Brejchy o zakončení zblízka ve 33. minutě zastavil obětavě David Tomášek. Duklácký závar sedm minut před koncem úvodního poločasu, kterému předcházela zbrklá malá domů, přinesl nejprve střelu Samuela Dancáka a odražený míč už poslal maličký, ale šikovný Tomáš Lauko do budějovické sítě.

Chybami postavili Duklu na nohy

Jednu z mála šancí domácího týmu měl ve 36. minutě Martin Vlk, ale rychlejší byl Patrik Czehowsky. Brzy po zahájení druhé půle rozhodli Pražané o výsledku. Po rohu z levé strany se prosadil ve 48. minutě vytáhlý kapitán Dukly David Šimek. Tutéž standardní situaci zahrávanou tentokrát nakrátko zužitkoval o dvě minuty později utěšenou pumelicí David Douděra. „V první půlce se nás drželo štěstí a oporou byl brankář. O přestávce jsme si řekli, že to vytáhneme dopředu a budeme hrát na soupeřově polovině, jenže za pár minut byl záměr torpédovaný. Ze dvou standardek jsme ztratili i remízový stav a pak už jsme dohrávali v křeči,“ konstatoval trenérský asistent Jiří Vlček.

Aktivita zůstávala na kopačkách mladých borců z Julisky. V 56. minutě pěkně vypálil k levé tyči Lukáš Stýblo, stejný hráč napřáhl zblízka o osm minut později a hned po něm pokračoval v bombardování Vojtěch Brabenec, ale Nicolas Rotbauer s pomocí Davida Tomáška odvrátili hrozbu téměř z brankové čáry. Budějovická defenziva však již neustála krásnou svižnou akci Dukly v 76. minutě, kterou zakončil David Douděra jen chvíli poté, co obdržel žlutou kartu.

Z domácí lavičky vyběhlo postupně na trávník pět střídajících čekatelů – Dennis Rottenborn se prezentoval v 85. minutě velmi hezkou střelou zdálky, která šla těsně nad břevno. Myšlenky Jihočechů na bodový zisk ale v tu chvíli spočívaly už dávno v hrobě. „Hosté byli lepší kombinačně. Věděli jsme o jejich schopnostech a upozorňovali na to kluky. Za stavu 1:0 se zdálo, že bychom se mohli s nimi udržet, ale postavili jsme je na nohy vlastními chybami,“ litoval Jiří Vlček.

SK Dynamo ČB – FK Dukla Praha 1:4 (1:1)

Góly: 3. Bálek – 38. Lauko, 49. Šimek, 51. a 76. Douděra. Rozhodčí: Severýn – Polák, Urban. ŽK: 2:1 (60. Tomášek, 82. K. Kadlec – 75. Douděra). Diváků: 100.

SK Dynamo: Rotbauer – Krejčí, Tomášek, Jenne, Dolejšek (77. Rottenborn) – Blažek (69. Smetana), Rauscher (77. Kubata), Collin (52. Škoda), K. Kadlec – Vlk (46. Fišer), Bálek. Trenéři Roman Lengyel a Jiří Vlček.