Devatenáctka Táborska sehrála vyrovnanou partii s prvním Libercem

středa, 3. května 2017, 17:53

Mladší dorosty FC MAS Táborsko se utkaly o víkendu s SK Kladno. V celkovém měření byl úspěšnější středočeský klub. Táborské týmy vstřelily soupeři jen jeden gól a vyšly bodově naprázdno. Smůla se držela devatenáctky, která smolně prohrála na sezimovoústecké umělce se Slovanem Liberec gólem v 86. minutě.

ČLD U19

FC MAS Táborsko – FC Slovan Liberec 1:2 (1:1)

Branka FCT: 18. Mikuláštík (1:0).

Sestava FCT: Zadražil – Větrovský, Kmeťo, Vysušil, Hofbauer – Dvořák (87. Bouchal), Schramhauser, Sazma – Mikuláštík (87. Říha), Radosta, Vozihnoj.

Karel Musil, trenér U19: „Odehráli jsme výborné utkání se smutným koncem. Soupeř byl výborný na míči, důrazný, nám tento důraz dělal problémy, hlavně v prvním poločase. Dokázali jsme se s tím poprat, určité pasáže hry byly vyrovnané, šance byly na obou stranách až do závěru utkání. Škoda, musíme se s tím vyrovnat. Věřím práci a týmu, výsledek se určitě obrátí.“

ČLD U17

SK Kladno – FC MAS Táborsko 5:1 (2:1)

Branka FCT: 30. Dědina (1:1).

Sestava FCT: Duchoň - Hřídel (60. Danda), Fical, Jindrák (60. Rytíř), Bouchal - Říha, Brabec - Strejček, Horváth, Štefl (30. Dědina) - Mischnik (60. Mareš).

Zbyněk Jaroš, trenér U17: „K utkání není moc co hodnotit. Zklamali mě úplně všichni hráči, protože jsme si v klidu nechali dát pět gólů, bez nějakého odporu. Nyní si sedneme a řekneme si, jak dál, se servisem, co hráči mají, nesmí takto nakládat. Rád bych se tímto omluvil všem, kteří mají s tímto týmem něco společného.“

ČLD U16

SK Kladno – FC MAS Táborsko 4:0 (3:0)

Sestava FCT: Fillip – Danda (56. Ott), Kubovský, Jindrák (29. Červ), Studenovský - Soukal, Brabec Matěj (41. Fical) - Brabec Matyáš, Nguyen, Kahoun (62. Strejček) – Dumbrovský.

Pavel Regásek, trenér U16: „Do Kladna jsme bohužel odcestovali bez náhle nemocného kapitána Sohlera a tím jsme museli udělat určité změny v základní sestavě. V týdenním tréninkovém cyklu se velmi dobře ukazoval druhý stoper Jindrák, a proto již od čtvrtečního odpoledne s ním bylo počítáno do základní sestavy kategorie U17. V Kladně nás čekalo hned jedno velké překvapení a to stav hrací plochy, nicméně vzhledem k počasí v uplynulém týdnu jsme s tím tak trochu mohli počítat. Ovšem při zjištění před zápasem, kdy připraveni ke hře a správným obutím disponovali pouze tři hráči, byl náš herní projev velkou neznámou. Bohužel je smutné, když hráč v 15 -16 letech vyjede na utkání dorostenecké ligy v kopačkách, které mají délku špuntů jako vzorek obyčejné boty. Mé slova se potvrdila hned v úvodu utkání, kdy jsme inkasovali góly v 5. a 7. minutě jednoznačně vlivem špatného obutí. Hráči se nemohli dostat do tempa hry, když po osmdesáti procentech soubojů leželi na zemi. To nemění nic na tom, že Kladno bylo fotbalovějším týmem, lépe kombinovalo a hýřilo pohybem. Navíc se nám ve 29. minutě zranil stoper Jindrák a sestavu jsme museli měnit podruhé. Nicméně i takováto utkání během sezóny musíte zkousnout, nám nezbývá nic jiného než se z toho poučit, rychle oklepat a začít se připravovat na první tým tabulky Motorlet Praha, který nás čeká již v sobotu na domácí půdě.“