K překvapení zbývala půlminuta. Devatenáctka Písku smolně podlehla Liberci

pátek, 14. dubna 2017, 23:32

Písecký starší dorost po zimní přestávce napravuje nepovedený podzim. Díky pravidelnému sbírání bodů a dvěma výhrám v řadě se svěřenci trenéra Rostislava Grossmanna odpoutali z poslední pozice tabulky a chtějí ještě výš. Ve sváteční pátek 14. dubna dopoledne na domácí umělé trávě přivítali v rámci 25. kola České ligy dorostu Slovan Liberec, který patří mezi trojici nejsilnějších celků soutěže.

Pro hosty, kteří doposud pouze čtyřikrát nevyhráli za tři body, to měla být jasná záležitost, ale dění na hřišti papírovým předpokladům vůbec neodpovídalo. Již ve 4. minutě se radovali Písečtí, když si na centr do pokutového území naběhl Tomáš Musil a hlavou poslal míč do sítě - 1:0. Byl to snový začátek, který navíc podpořil domácí gólman David Přibyl důležitým zákrokem při výpadu Liberce.

Čisté konto však udržel pouze do 9. minuty, kdy po rohovém kopu Slovanu propadl balón přes hráče na přední tyči až ke zcela volnému Janu Prokšovi, který také hlavou srovnal. Úvod plný vzruchu pak podtrhl štiplavým pokusem z přímého volného kopu Michal Viták, jenže hostující strážce svatyně Tomáš Plechatý vyrazil jeho střelu na roh.

Poté se hra uklidnila, ale hráči FC Písek se nebránili. Naopak se snažili najít skulinky v zadních řadách soupeře. To se však málem podařilo Liberci, když po závaru v domácí šestnáctce musel zasahovat již na zemi ležící Přibyl, který po půlhodině první půle předvedl velice důležitý zákrok.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupila domácí devatenáctka šancí Filipa Blažka, ale pak si slovo vzal favorit. Liberec se dostal do tlaku a v 51. minutě také oslavil vedoucí branku, o níž se postaral o poločase střídající Milan Vrabec, který zamířil mezi nohy Přibyla - 1:2. Slovan mohl přidat i další branku, jenže následné pokusy úspěchem neskončily.

A to byla motivace pro Písek. Jihočeši znovu převzali otěže zápasu a chtěli potvrdit svou stoupající jarní formu. V 62. minutě bylo opět vyrovnáno. Gól na 2:2, o který se postaral Jiří Kinkor, hodně připomínal ten předcházející liberecký.

Fotbalisté Písku byli kousek od překvapení, ale nakonec odcházeli do kabin zklamaní. Půl minuty před koncem strhli vítězství na svou stranu hosté. Městský sportovní areál u Otavy rozesmutnil v 90. minutě další z hráčů, který byl na umělce jen krátkou chvíli - Michal Lábek - 2:3.

Trenér FC Písek Rostislav Grossmann: „S takovým soupeřem je hodně těžké hrát, ale podali jsme velmi dobrý výkon. Liberec je na tom technicky a rychlostně hodně dobře, ale když už se to takto vyvrbí, tak nás ten závěr samozřejmě hodně mrzí. Myslím, že bod bychom si zasloužili.“

FC Písek - FC Slovan Liberec 2:3 (1:1)

Branky: 4. Němeček, 62. Kinkor - 9. Prokš, 51. Vrabec, 90. Lábek. Rozhodčí: Štuk - Kaštánek, Toucha. ŽK: Kinkor, Viták (oba FCP). Diváků: 80.

Písek: Přibyl - Němeček, Klemš, Kulík, Sigmund - Petřík (79. Říha), Viták, Kinkor, Jančura - Blažek, Musil (87. Dan).

Liberec: Plechatý - Lehoczki, Hanuš, Khun (67. Resl), Baláž, Gembický, Mizera (82. Lábek), Vébr, Prokš, Petr (67. Sysel), Prokopec (46. Vrabec).