Juniorka Dynama dostala druhou čtyřku za sebou. Tentokrát doma od Jablonce

pondělí, 10. dubna 2017, 16:37

Po porážce 1:4 v Hradci Králové si juniorka budějovického Dynama připsala navlas stejný výsledek také doma na Složišti proti Jablonci. Po dvou gólech inkasovaných v prvním poločase se Jihočeši na začátku druhé půle zvedli a korigovali skóre z penalty. Po vyloučení Kryštofa Kadlece v 78. minutě ale nezvládli závěr, ve kterém dostali další dva góly. Trenér Petr Skála byl rozčarovaný z výkonu některých hráčů.

Poprvé Jihočeši inkasovali již v 9. minutě. Jablonecký Tomáš Jelínek vytěžil míč z chybující defenzivy domácích a pohodlně skóroval do odkryté branky. O dvě minuty později mohl stejný hráč přidat druhý gól. První šanci budějovického týmu vypracoval ve 20. minutě Lukáš Bálek, jeho střela se však stala kořistí brankáře Adama Richtra. O navýšení skóre ve prospěch Jablonce se znovu postaral důrazný Tomáš Jelínek, jenž ve 30. minutě přesně vypálil z patnácti metrů po nedorozumění dvou domácích hráčů, kteří si dávali přednost.

Díky Bálkově akci kopali Budějovičtí ve 35. minutě svůj první roh. Adamu Richtrovi vypadl míč z rukou, ale kapitán Dynama David Tomášek nedokázal skórovat téměř z brankové čáry. Bylo však vidět, že Jihočeši zvyšují útočnou snahu, což potvrdil o čtyři minuty později Dominik Collin bombou do tyče. Odražený míč nedokázal v rychlosti dobře trefit Michal Blažek a poslal ho mimo branku. Také po obrátce pokračovali černobílí v aktivní hře, z níž vyplynula utěšená Bálkova střela či Škodova hlavička nad břevno po centru Daniela Jenneho z levé strany.

Při jednom z dalších ofenzivních pokusů si došel pro faul do pokutového území Kryštof Kadlec a následnou penaltu v 60. minutě bezpečně proměnil Lukáš Havel tvrdou střelou k levé tyči. O deset minut později napálil zprava tyč jablonecké branky Martin Škoda. Dvanáct minut před závěrečným hvizdem se zbytečně pošťuchoval s protihráčem Kryštof Kadlec a dostal svoji druhou žlutou kartu v utkání, načež sudí Jan Váňa musel z kapsy vylovit i červenou.

Domácí v deseti značně povadli a umožnili soupeři ještě dvakrát vylepšit střelecký účet. Po rohovém kopu Tomáše Jelínka se v 84. minutě trefil hlavou Michal Štěpánek a krátce před koncem zápasu Tomáš Bulíř zleva obešel unaveného Lukáše Havla a nekompromisně prostřelil Nicolase Rotbauera. „Pro mě je velkým zklamáním výkon a přístup některých hráčů. Tomášek hrál špatně a vrcholem bylo vyloučení Kadlece, který tím dokumentoval svůj výkon. Přijel k nám svým způsobem rovnocenný soupeř a my mu darujeme góly. Měli bychom se stydět za to, co jsme předvedli,“ nebral si servítky trenér Petr Skála.

SK Dynamo ČB – FK Jablonec 1:4 (0:2)

Góly: 60. Havel z penalty – 9. Jelínek, 30. Jelínek, 84. Štěpánek, 89. Bulíř. Rozhodčí: Váňa – Vít, Kubec. ŽK: 3:1 (44. Kadlec, 62. Collin, 78. Kadlec – 82. L. Novák). ČK: 1:0 (78. Kadlec). Diváků: 80.

SK Dynamo: Rotbauer – Škoda, Havel, Tomášek, Jenne – Kadlec, Collin (74. Kubata), Frnoch (85. Rottenborn), Blažek – Fišer (46. Smetana), Bálek. Trenér Petr Skála.