Cesta na sever byla pro devatenáctku Písku úspěšná

neděle, 9. dubna 2017, 21:29

Po vydařeném domácím utkání s Duklou Praha si v sobotu hráči U19 opět přivstali a vyrazili do severočeského Ústí nad Labem, kde chtěli na dobré výkony z poslední doby navázat. To se jim po statečném boji podvedlo a přivezli od Labe k Otavě další tři body.

Úvod zápasu ale patřil domácím. Ti byli aktivní, agresivní a obrana Písku a gólman Přibyl měli plné ruce i nohy práce. Po několika nebezpečných standardkách domácích se probudili také hosté a několikrát zahrozili z brejkových situací. Při jedné z nich byl v 11. minutě sražen v úniku Kasík, domácí zadní řada odvrátila nebezpečí jen za cenu evidentní ruky a následovala tak penalta, kterou Němeček s přehledem proměnil.

Ústí se opět vrhlo do útoku. Ve 34. minutě podržel při sólovém úniku hosty brankář Přibyl, ale na druhé straně spálili obrovské šance a možnost vstřelit další branku písečtí mladíci Kinkor a Musil.

Do druhé půle vlétli domácí s odhodláním vývoj zápasu otočit, Písek však pozorně bránil a nadále podnikal nebezpečné výlety před branku domácích. V 71. minutě po krásné akci hostů se v obrovské šanci objevil na malém vápně Dan, který po třiceti sekundách pobytu na hřišti mohl přidat druhou pojistku, ale prázdnou branku přestřelil. Tlak domácích tak sílil a vyrovnávací branka visela ve vzduchu, Písek ale dřel a nechtěl odjet domů s prázdnou.

V závěru utkání přidali nervózní domácí několik ostrých zákroků. Rozhodčí nastavil pět minut, ale Písečtí si již body vzít nenechali.

Trenér Písku Rostislav Grossmann: „Podařilo se nám opět bodovat, navíc venku a naplno za tři body, takže v tomto směru určitě velká spokojenost. Chvilku nám trvalo, než jsme se vyrovnali s nepříjemným agresivním fotbalem domácích, ale kluci ten zápas odmakali a za to je jim třeba poděkovat. Několikrát jsme se v utkání dostali pod tlak, ale ustáli jsme to. Na druhé straně jsme z brejků nezakončili obrovské šance. Už v pátek přivítáme doma lídra ligy tým Slovanu Liberec, ale i s tak kvalitním soupeřem se chceme o výsledek poprat a nedat nic zadarmo."

FK Ústí nad Labem - FC Písek 0:1 (0:1)

Branka: 11. Němeček. Rozhodčí: Řeháček - Mecl, Vacek. ŽK: 1:0 (22. Kroupa). Diváků: 100.

FC Písek: Přibyl - Němeček, Klemš, Kulík, Sigmund - Blažek, Viták (71. Dan), Kinkor, Jančura (86. Hrala) - Kasík (30. Říha), Musil (90. Štiak).