Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Starší přípravka Táborska U10 hodnotila skončený podzim

 
středa, 25. prosince 2019, 16:28

Kategorie U10 FC MAS Táborsko v letošním ročníku patří hráčům narozeným v roce 2010 a později. S pravidelnými tréninky začal tento tým v polovině srpna v oproti loňské sezoně nezměněné sestavě. Pod vedením realizačního týmu nadále pravidelně trénuje 18 chlapců. Nejznatelnější změnou tak byl letní přechod do starší kategorie a s ním spojené hraní soutěžních utkání v systému 5+1.

Většina tréninkového procesu se z důvodu rekonstrukce areálu Soukeník odehrává na hřišti u Základní školy Zborovská v Táboře. Hlavní náplní pravidelných 3 tréninků v týdnu je rozvoj herních činností jednotlivce ve značné míře v herním prostředí. V tréninku se tak často objevují hry malých forem či různé poziční hry. Velký důraz je rovněž kladen na zdokonalování jemné míčové techniky. Opomenutý v žádném případě nezůstává ani všeobecný pohybový rozvoj především ve formě gymnastických a atletických bloků. Jako největší pozitivum, co se tréninků týče, pak vidím především nasazení, chuť a s tím související celkový spád a tempo, které bývá ve většině případů skvělé. Tréninková docházka je pak u značné části týmu rovněž velmi dobrá. Najdou se i hráči, kteří až do prosince ani jednou nechyběli.

Maximálně konstruktivní hra v každé situaci

Zápasové vytížení bylo zajištěno především ve formě přátelských utkání a turnajů. Jako doplnění pak fungoval KP hraný většinou společně s kategorií U11. Program jednotlivých akcí byl nastaven takovým způsobem, aby na každého hráče vycházel přibližně jeden volný víkend v měsíci. Jak jsem již zmiňoval, zápasy se v této kategorii hrají v systému 5+1. Při některých příležitostech jsme si zkusili i utkání v „německém 6+1“ a 7+1. Po hráčích požadujeme maximálně konstruktivní hru v každé situaci a snahu dominovat s jakýmkoliv soupeřem. Jako největší pozitiva v naší hře mimo individuální kvality vidím především odvážné zakládání jednotlivých akcí odzadu a návyk rychlého přepínání mezi jednotlivými fázemi hry. Prostor ke zlepšení je pak určitě v zakončení a obecně řešení situací před brankou soupeře.

Mezi nejpovedenější podzimní zápasy bych mimo vítězného domácího turnaje v září zařadil především utkání s o rok starším týmem Dynama ČB v KP a prosincové utkání se Slávií.

Důraz na rozvoj kultury chování

V hráčích se mimo lásky k fotbalu snažíme i budovat touhu vítězit a nevzdávat se v nepříznivě se vyvíjejících situacích. Mimo sportovní rozvoj klademe důraz na rozvoj kultury chování, kterou můžeme vidět při setkávání se s některými většími týmy. Radost nám dělá jednak porovnání individualit s nejlepšími celky, kde někteří kluci nadále vynikají. Za druhé pak počet hráčů, kteří jsou se schopní měřit s aktuální špičkou. Nadále se budeme snažit o stále více individuální přístup k jednotlivým hráčů. Tréninky v novém roce zahájíme v úterý 7. 1. 2020 a hned v pátek 17. 1. odjíždíme na společné zimní soustředění, kde mimo fotbalových tréninků dostanou v rámci již zmíněného rozvoje všestrannosti prostor i zimní sporty.

Za realizační tým U10 Jan Větrovský