Jarní premiéra na Složišti se juniorce nepovedla. Dynamo – Liberec 0:2

neděle, 19. února 2017, 17:40

Po nepříliš výsledkově vydařené zimní přípravě a s několika novými tvářemi v porovnání s první polovinou sezony vstoupila juniorka Dynama do fotbalového jara domácí premiérou proti Slovanu Liberec. Úvodní poločas patřil hostům, kteří byli jasně lepší a dvakrát skórovali po chybách soupeře. Ve druhé půli se Jihočeši zvedli, podnikali útočné výpady, ale nedostali se k pořádnému zakončení.

Umělku na Složišti v nedělním odpoledni chvílemi vyhřívalo sluníčko vykukující zpoza mraků, ale věrní příznivci budějovických mladíků brzy ztuhli, když stoper Daniel Frnoch zbytečně fauloval a nařízenou penaltu ve 12. minutě proměnil liberecký Erik Micovčák. Hosté měli zřetelně navrch. Díky aktivnímu přístupu vystihli špatnou předávku míče mezi borci v černobílých barvách a rychlou protiakci ve 33. minutě přetavili ve druhý gól. Z levé strany se přesně trefil Matyáš Kazda.

Za výkon v prvním poločase si hráči Dynama rozhodně nezasloužili pochvalu. „Vůbec se mi nelíbila obranná čtveřice. Hořela nám hlavně levá strana. Měli jsme málo pohybu, ve kterém nás předčil soupeř, a dostali jsme zbytečné góly. Ať padnou z něčeho jiného, ale ne takhle. Nejdřív je tam nesmyslný faul na protihráče a penalta. Druhý gól byl vrcholem všeho. Začalo to odzadu od Frnocha, přes Tomáška a Blažka,“ zlobil se trenér Petr Skála.

Měli by se víc porvat o výsledek

Po obrátce domácí ožili, snad po domluvě, a začali se prosazovat na polovině Liberce. Pouhé dvě minuty po výkopu si vynutili trestný kop z pravé strany a Jindřich Kadula hlavičkoval do rukavic brankáře Jana Konečného. Z protiútoku přestřelil břevno liberecký Wesley Da Silva, ale v 54. minutě zahrozil budějovický Jan Krejčí, jehož rána ze střední vzdálenosti šla, bohužel, vysoko. Šanci měl také hostující Martin Graiciar, jenž z pravé strany doběhl s míčem až před branku Dynama. Obětavě ho však zastavil gólman Nicolas Rotbauer.

Do velmi dobré příležitosti se dostal ještě v 88. minutě Lukáš Matějka, jenže strážce liberecké branky mu zabránil v zakončení. Mladíci Dynama ve druhém poločase projevili snahu, dostávali se často dopředu, ale selhávali ve finální fázi. „Proti podzimu máme v sestavě šest nebo sedm nových kluků, ale to nás neomlouvá, abychom nebojovali a neběhali, nechtěli se porvat o výsledek. Musím vyzdvihnout Lukáše Matějku, Jindru Kadulu, kteří nám přišli pomoct, nebo Honzu Krejčího. Nevedlo se těm, kteří by nás měli držet. Ať kluci ukážou, že chtějí o něco hrát. Dneska to bylo špatné,“ uzavřel Petr Skála.

SK Dynamo – FC Slovan Liberec 0:2 (0:2)

Góly: 12. Micovčák z penalty, 33. Kazda.  Rozhodčí: Berka – Ratajová, Šimáček. ŽK: 2:1 (68. Rottenborn, 69. Krejčí – 85. Čuřík). Diváků: 80.

SK Dynamo: Rotbauer – Krejčí, Frnoch, Tomášek, Blažek (68. Matoušek) – Škoda, Kadlec (58. Zachar), Rottenborn (77. Fišer), Bálek – Matějka, Kadula. Trenér Petr Skála.