Devatenáctka Písku v přípravě udolala Petřín Plzeň

pondělí, 6. února 2017, 12:24

Čas do začátku jarní části České ligy dorostu se rychle krátí. K dalšímu domácímu přípravnému utkání si písečtí fotbalisté pozvali účastníka Krajského přeboru staršího dorostu, tým SK Petřín Plzeň U19.

V příjemném slunečném počasí odehráli svěřenci trenéra Rostislava Grossmanna přípravu proti plzeňskému Petřínu. A jakoby je první záchvěvy oteplení unavily. Domácím trvalo hodně dlouho, než se do utkání dostali, ale chyby z jejich strany přicházely po celých devadesát minut.

Až před polovinou úvodního dějství přišlo výrazné ohrožení plzeňské branky, ale milimetrový pas Oleksandra Kaguie v gól nepřetavil Lukáš Němeček.

Na míč v síti se čekalo až do 43. minuty, radovali se však hosté. Po rohu se k přesné hlavičce dostal Vodrážka – 0:1. Plzeňští mohli vedení navýšit po změně stran, ale střela z nadějné pozice tentokrát skončila vysoko nad břevnem Davida Přibyla.

K otočení nepříznivého stavu zaveleli Písečtí po třinácti minutách druhé půle. Střelu Davida Votavy hostující gólman ještě vytěsnil, ale na dorážku Filipa Blažka již dosáhnou nemohl – 1:1.

Aktivní David Votava se přesného zásahu dočkal také. V 69. minutě využil zaváhání v plzeňské rozehrávce a individuálně poslal svůj tým do vedení 2:1. Mohl přidat ještě další branku, jenže nadějný střelecký pokus ze 78. minuty jen těsně minul zadní tyč.

Písečtí dovedli utkání do vítězného konce, ale před startem jarní části České ligy dorostu, ve které půjde o udržení, mají ještě na čem pracovat.

Trenér FC Písek U19 Rostislav Grossmann: „Shodneme se, že dnes to nebylo vydařené vystoupení, byla tam spousta chyb, prohraných osobních soubojů a nedohrané věci v obranné i útočné fázi. Ještě pořád zkoušíme poměrně dost hráčů na různých postech, ale už asi budeme muset začít zužovat. Těch změn bude nyní míň a míň. Měli jsme poměrně slušného soupeře, který nás prověřil a ukázal nám, na čem ještě musíme zapracovat.“

FC Písek U19 – SK Petřín Plzeň U19 2:1 (0:1)

Branky: 58. Blažek, 69. Votava – 43. Vodrážka.

Písek: Přibyl – Němeček, Viták, Václavík (46. Kulík), Žurek (46. Řežábek) – Kinkor, Kagui, Říha, Sigmund (46. Dan) – Váchal (46. Blažek), Kasík (46. Votava).