Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Zlatá jízda benjamínků SKP České Budějovice na Novoročním seriálu turnajů v Linci

 
čtvrtek, 19. ledna 2017, 10:42

Obrovským úspěchem malých fotbalistů SKP České Budějovice skončil v rakouském Linci seriál Novoročních halových turnajů Hallenmasters Linz 2017, které jako již tradičně pořádal tým SK St. Magdalena. Do Lince vyslal fotbalový oddíl SKP své týmy do všech šesti věkových kategorií, které byly letos otevřeny.

Výsledky pak následně předčily veškerá očekávání, neboť se týmům z centra Českých Budějovic skvěle dařilo, předváděly pohledné akce, bojovaly s velkou obětavostí a měly i potřebné sportovní štěstí.

Ročník 2010 skončil celkově na pátém místě, ročníky 2009, 2008 i 2007 své turnaje vyhrály, ročník 2006 obsadil skvělé třetí místo a jediný ročník 2005 v kategorii mladších žáků neskončil v konečném účtování v horní polovině tabulky.

Za trenéry shrnul vystoupení v Linci Václav Hrabík: „Bylo to naprosto nečekané vystoupení, většina našich hráčů byla v zahraničí na turnaji poprvé, všichni trenéři se shodli na tom, že jsme stejně jako ostatní české kluby předváděli velice zdařilý kombinační fotbal, hráči že příkladně bojovali a navíc jsme i díky štěstíčku vyválčili skvělé výsledky. Mluvím-li o štěstí, tak především proto, že jsme všechny tři finálové zápasy proměnili ve zlaté medaile po remízách až ve vítězných pokutových kopech. Na druhou stranu nás úspěchy hřejí o to více, že jsme ze šesti mužstev poslali do Lince dva týmy menších kluků a do kategorie mladších žáků dokonce kluky o rok mladší. To vše samo o sobě vypovídá o tom, jak se vedení klubu, jednotliví trenéři, ale i rodiče a fanoušci o hráče starají a především, jak šikovné malé fotbalisty oddíl SKP České Budějovice ve svém středu má.“

SKP 2009: Horní řada (zleva): Michal Svoboda, Jan Hypš, Tomáš Slípka, Koniáš Dejmal, Matyáš Csavoj, Dominik Vaněček. Dolní řada (zleva): David Hrubý, Lukáš Joza, Vojtěch Novák, Tobias Hriško, Martin Babka.

SKP 2008: Nahoře trenéři (zleva): Pavel Maroušek, Pavel Houzim a Pavel Matějka. Prostřední řada (zleva): Dalibor Buchálek, Tomáš Novotný, Tadeáš Houzim, Patrik Voráček, Dominik Šíma. Dolní řada (zleva): David Chromý, Jakub Dvořák, Filip Šteier, Dominik Ficl, Matyáš Matějka, David Čížek.

SKP 2007: Horní řada (zleva): Ladislav Tomko - trenér, Tobiáš Lebeda, Vladimír Kršík, Antonín Profant, Jakub Holík, Václav Hrabík - trenér. Dolní řada (zleva): Jan Kofl, Sebastien Švarc, Tomáš Machala. Ležící zleva: Adam Sosna a Matěj Šimek.

Napsal(a) Redakce

Nejčtenější

  • Ivo Čech po osmi letech opouští trenérské...

  • O vítězi Žižka podlahy Cupu rozhodl až...

  • Rozdíl v kvalitě byl znát, říká Jiří Vlček...

  • Sokolu Želeč vyšla první polovina sezony nad...

Reklama