Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ať se kluci ukážou. Záleží na nich, jestli chytí šanci za pačesy, řekl Jaromír Plocek, nový kouč Dynama U17

 
úterý, 10. ledna 2017, 12:12

Dorostenecké týmy Dynama U19, U17 a U16 zahájily v pondělí 9. ledna zimní přípravu. Úderem čtvrté hodiny odpolední se hráči včetně nováčků shromáždili v areálu na Složišti, kde vyslechli úvodní slovo trenérů a potom se odebrali po zasněžené cestě k prvnímu tréninku na umělce pod reflektory.

Do tréninkových skupin se zapojili novicové: David Šestauber, Václav Wimmer (U16), Daniel Kortiš, David Vávra, Jan Mrázek (U17), Filip Navrátil, Jiří Macák (U19). Sedmnáctku poprvé vedl Jaromír Plocek. „Vedení klubu chtělo udělat nějakou změnu, nějak to okysličit po nevydařeném podzimu. Nebudu již pokračovat u juniorky, dostal jsem na starost tyhle kluky. Zůstává se mnou dosavadní trenér Petr Kadlec. Nechci zdůrazňovat roli hlavního a asistenta, oba budeme spolupracovat. Ale rozhodnutí musí vyslovit jenom jeden a to bude na mně,“ usmál se Jaromír Plocek, jemuž nadále přísluší i funkce obchodního zástupce Dynama.

Mladší dorost v kategorii U17 ve třinácti zápasech podzimní části České ligy dorostu (skupina A) nasbíral jen dvanáct bodů, což jej odsoudilo k přezimování na předposlední třinácté pozici, přičemž poslednímu Jablonci zůstal jeden odložený zápas k dobru. „Momentální umístění v tabulce je takové, na kterém být nechceme. Není to chyba trenérů, ale nás všech v klubu. A kluci sami by si měli sáhnout do svědomí, co dělají pro fotbal. Mají svoje zájmy a na prvním místě školu, ale snad chtějí něco dokázat i ve fotbale. V našem případě posunout se do devatenáctky, nejlepší kategorie v Dynamu,“ řekl Plocek.

Zahrají si proti top týmům
Dorostenecké týmy budou pracovat v souladu s tréninkovým programem druholigového áčka. „Domluvili jsme se s trenéry Davidem Horejšem a Jirkou Lerchem, že povedeme všechny dorosty od U16 do U19 podle jejich modelu. Stejné tréninky, cvičení, rozestavení v zápasech. Aby kluci věděli, co je čeká, až přejdou do vyšších kategorií, tedy i juniorky a do chlapů. Náročnost bude samozřejmě odlišná, ale plánujeme stejný model. Sladíme to do jednotné koncepce,“ prozradil nový kouč sedmnáctky.

Zatím na zkoušku v délce tří až čtyř týdnů přišlo několik nových hráčů. Dynamu je uvolnily jihočeské kluby. „Chtěl bych poděkovat za to, že ve všech klubech k nám byli vstřícní a jednání proběhla bez problémů. Tak by to mělo být. Ať se kluci ukážou. Zaleží na nich, jestli chytnou šanci za pačesy. Absolvují tréninky a nějaké zápasy. Potom si promluvíme s nimi i zástupci klubů, co s nimi bude dál. Chceme jednat férově,“ ujistil Plocek, jenž v týmu U17 přivítal gólmana Davida Vávru, levého obránce i záložníka Daniela Kortiše (oba z Roudného), pravého obránce i záložníka Jana Mrázka (Sokol Sezimovo Ústí).

K dispozici by měl být rovněž defenzivní záložník Jan Bartoš z Písku (ročník 2001, může hrát i za U16), naopak Samuel Havel z budějovické Lokomotivy ohlásil, že nenastoupí. Sedmnáctka se v zimě bude připravovat na Složišti a čeká ji soustředění v Třeboni. Zápasovou prověrku obstará také účast v Memoriálu Vlastimila Marečka, který se hraje formou dlouhodobé vyřazovací soutěže. Dynamáci postoupili do semifinálové části, kde je čeká Sparta, Plzeň, Brno či Slovácko. „Pro kluky je čest zahrát si proti top týmům, mezi které se chceme také řadit,“ uzavřel Jaromír Plocek.

Napsal(a) Ladislav Lhota | Foto Ján Honza