Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dynamo prověří svůj vznik a možná bude přepisovat historii

 
úterý, 28. února 2017, 22:27

Největší jihočeský fotbalový klub SK Dynamo České Budějovice možná zahájil svou činnost oproti dosavadním poznatkům o pět let dříve. Podle nové knihy Zlaté okamžiky českobudějovického fotbalu byl první sportovní oddíl v Českých Budějovicích založený již v roce 1900.

Knihu mapující změnu historického data vzniku fotbalu v Českých Budějovicích bere vedení SK Dynamo České Budějovice ve vší vážnosti a bude se jejím obsahem zabývat. „Nicméně to neznamená, že budeme svou historii okamžitě přepisovat. S autory knihy si v klidu sedneme, vyslechneme si, jakým způsobem a kde přesně zjistili, že náš klub byl oficiálně založený o pět let dříve,“ uvedl mluvčí klubu Aleš Strouha.

ČTĚTE TAKÉ: Křtila se nová kniha o historii fotbalu v Budějcích. Zásadní novinkou je začátek kopané v roce 1900

Dosud se uvádělo, že Dynamo vzniklo v roce 1905 a od tohoto data se dodnes vše odvíjí. Pokud by klub uznal poznatky autorů knihy Michala Průchy a Zdeňka Zuntycha jako oprávněné, znamenalo by to výrazný zásah do celé klubové historie. „Museli bychom řešit opravdu vše. Publikace, brandování a asi největší zásah by byl do loga, protože tam je číslo 1905,“ dodal Strouha s tím, že klub by měl rád vše zjištěné a uzavřené během několika týdnů

Napsal(a) Michal Heřman/Budějcká Drbna
 


 

Reklamní sdělení

Reklama