Ohlasy, sestavy, fakta a nejlepší hráči v 1. kole krajského přeboru

pátek, 30. září 2022, 11:41

Jihočeský kraj - Máme tu anglický týden. Ve středu se dohrávalo v krajském přeboru vložené první kolo. Jeden ze šlágrů se hrál v Táboře na Svépomoci, kde se utkaly B-tým Táborska a Hluboká. Zápas skončil spravedlivou remízou. V Olešníku prokázali domácí větší vůli po vítězství a zaslouženě porazili Jindřichův Hradec. Ten se i přes prohru udržel v čele tabulky. O víkendu pokračuje krajský přebor 9. kolem.

Výsledky vloženého 1. kola krajského přeboru

SK Rudolfov - FK Tatran Prachatice 3:0 (0:0)

Góly: 58. Pouzar, 63. a 88. Sládek. Rozhodčí: Lepič - Němec, Kaštánek. ŽK: 1:1 (Hric – T. Pravda). Diváků: 100.

Rudolfov: Keřka – Tyrpák, Novotný (59. Tlamsa), Hajný, Prokeš – Sládek, Hric, Gerstner, Říha, Pouzar – Šindelář (84. Vejvar). Trenér Nárovec

Prachatice: Jaroslav Rauscher – Kolda – J. Pravda, Jakub Rauscher, Luňáček – Kasík, T. Pravda (77. Kuzma), Škopek, Fischer, Fürbach (77. Kojan) – Linhart. Trenér Raušer

Nejlepší hráči: Keřka –

Jiří Nárovec (trenér Rudolfova): „Hrálo se na těžkém terénu, který navíc podmáčel silný déšť hodinu před zápasem. První poločas byl celkem vyrovnaný. Prachatice dobře bránily a my jsme se přes zahuštěný střed hřiště nedokázali prosadit. Přesto jsme si vypracovali dvě slibné šance, které jsme ale nevyužili. Ve druhém poločase jsme svoji herní převahu dokázali zúročit i brankami. Do vedení nás dostal Radim Pouzar, po pěti minutách přidal druhý gól Marek Sládek, který navíc dvě minuty před koncem po výborné individuální akci pečetil na konečných 3:0. Výsledek je možná vzhledem k průběhu zápasu pro soupeře až krutý, ale myslím, že jsme byli lepším týmem a naše vítězství je naprosto zasloužené.“

Ohlas Prachatic doplníme

FC MAS Táborsko B - TJ Hluboká nad Vltavou 1:1 (1:1)

Góly: 25. Ott - 44. Hájek. Rozhodčí: Vican - Kollmann, Cigáň. ŽK: 3:2 (Chotovinský, Ott, Neužil – Hrachovec, Kadlec). Diváků: 50.

Táborsko B: Chára - Chotovinský, Trantýr, Pánek, Pajer – Kupka (61. Kabeš), Liepa, Neužil, Činčura (84. Michálek) – Ott (90. Žukov), Praveček (73. Heřman). Trenér Jelen

Hluboká: Konečný – Krejčí, Otepka, Antoš, Kőssl - Kadlec, Funda, Škoda, Hrachovec (70. Rottenborn) – Blažek (84. Rubick), Hájek (81. Šestauber). Trenér Táborský

Nejlepší hráči: celý tým – nehlášeni

Miroslav Jelen (trenér Táborska B): „Po zápase v Olešníku nás čekal další těžký soupeř, tentokráte v azylu v Táboře na Svépomoci. Hluboká se představila jako velmi silný tým s řadou dobrých fotbalistů, tomu odpovídala i hra na vysoké úrovni. Vedení jsme se ujali jako první, když ve 25. minutě po pěkném centru Činčury gólově hlavičkoval Ott. Bohužel jsme dostali gól do šatny. Druhý poločas byl vyrovnaný s jednou šancí na obou stranách a zápas tak skončil spravedlivou remízou.“

Ladislav Táborský (trenér Hluboké): „Na začátku prvního poločasu bylo Táborsko aktivnější a jeho hra nám dělala problémy. Postupem času se hra vyrovnala, ale přesto jsme dostali po centru branku. Na konci poločasu se nám Hájkem podařilo přece jenom vyrovnat, ale je třeba uznat, že Táborsko první poločas hrálo opravdu dobře. Ve druhém poločase byla iniciativa na naší straně, ale mimo šance Jiřího Fundy jsme si žádnou další nevytvořili. A jelikož ani Táborsko nemělo žádnou šanci, skončilo utkání zaslouženou remízou.“

TJ Jiskra Třeboň - FK Olympie Týn n/Vlt. 1:2 (0:1)

Góly: 61. Hromádka (pen.) - 13. Dobal, 52. Dumbrovský. Rozhodčí: Petričák - Kaštánek, Jeřábek. Delegát: Peterka. ŽK: 4:3 (Hromádka, Tůma, Ježek, Vochozka – Brom, Dumbrovský, Mezera). Diváků: 100.

Třeboň: Kopecký - Rezek, Bartoš (92. Zavadil), Týnavský, Schneider (62. Doucha) - Kubata, Hromádka (62. Ježek), Bicenc ml., Matoušek - Radosta (62. Vochozka), Tůma. Trenér Bicenc st.

Týn: Kubík - Brom, Vařil, Račák, Dvořák (83. Novák) – Dumbrovský (93. Vachuta), Dobal, Stoklasa, Mezera - Meidl, Hudeček. Trenér Mareš

Nejlepší hráči: neuvedeni – Brom

Karel Bicenc (trenér Třeboně): „V úvodu utkání jsme po kombinaci v zadní řadě nepřesnou přihrávkou darovali ve 13. minutě Týnu gól. Vytvořili jsme si hodně příležitostí ke srovnání skóre, ale gól jsme do poločasu nevstřelili. Ve druhém poločase jsme pokračovali v kombinační hře. Nechtěli jsme míče nakopávat, jelikož soupeř měl výškovou převahu. Opět po chybě v rozehrávce jsme v 52. minutě dostali druhý gól. V 61. minutě jsme snížili díky Hromádkovi z pokutového kopu na 1:2. Následně jsme vystřídali tři hráče, abychom oživili hru. To se sice povedlo, ale z našich příležitostí gól nepadl a prohráli jsme. Stále nás sráží neproměňování šancí.“

Václav Mareš (trenér Týna): „Do Třeboně jsme přicestovali bez Lukáše Maxy a pouze se třemi náhradníky, kterými byli dorostenci Novák, Hudeček a brankář Vachuta. Z toho důvodu jsem se zápasu obával. Co se týče utkání, tak jsme samozřejmě věděli, že domácí určitě nejsou v nejlepším rozpoložení, což by mohla být naše šance, a myslím si, že se to také na hřišti ukázalo. Přesto jsme málem nezachytili začátek, dvakrát jsme po našich chybách domácím namazali do brejku, a kdyby to domácí vyřešili lépe, mohl zápas vypadat jinak. Naštěstí pro nás to samé udělala i domácí obrana, ale my máme Vladimíra Dobala, který se v takových situacích nemýlí. Ve druhém poločase jsme byli aktivní, vytvářeli jsme si šance, ale domácí brankář nás vychytal. Myslím si, že Třeboň určitě měla častěji balon ve svém držení, ale na Jiskře bylo vidět, že její hráči jsou hodně nervózní. Naopak naše obrana pracovala na výbornou a do žádné vyložené šance jsme domácí nepustili. V 70 minutě se nám přeci jenom podařilo dát druhou a rozhodující branku Dominikem Dumbrovským, když jsme využili špatnou rozehrávku Třeboně. Domácím se podařilo pouze snížit z pokutového kopu na konečných 1:2. Hráčům chci poděkovat za dodržení taktiky, kterou jsme si stanovili.“

FK Protivín - Spartak Trhové Sviny 2:2 (1:1)

Góly: 33. Nedvěd, 62. Petr - 15. Kulík (vlastní), 75. Šemro. Rozhodčí: Šťastný - Boček, Herzog. Delegát: Eibl. ŽK: 5:4 (Z. Vorel, Štěpka, J. Vorel, Váverka, Vojta – Hruška, Valut, Kolář, Borek). Diváků: 105.

Protivín: Váverka -  Vojík (46. Leroy Abatawa), Kulík, Vojta, Štěpka - Hrachovec, D. Bečvář (56. Urban), Z. Vorel, Nedvěd (75. Zach) – J. Vorel, Martin Říha (46. Petr). Trenér Miroslav Říha

T. Sviny: K. Brůha – Hruška (62. Popovič),Valut, D. Brůha, Novák - Šafránek (89. Tuscher), Kolář, Macák, Borek (73. Kodras) - Kurali, Gažák (46. Šemro). Trenér Písko

Nejlepší hráči: nikdo - D. Brůha

Miroslav Říha (trenér Protivína): „Celý první poločas jsme měli těžší nohy, soupeř sice měl územní převahu, ale bez gólových příležitostí. Přesto šli hosté do vedení, když z jejich tlaku jsme si dali vlastní branku. Nám se po půlhodině podařilo vyrovnat a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Naopak do druhého poločasu jsme vstoupili lépe my a podařilo se nám po hodině hry vstřelit vedoucí gól. Poté jsme ze samostatného úniku nastřelili tyč a další pološance  k navýšení vedení jsme nevyužili. V 75. minutě po našem rohu jsme inkasovali nešťastnou vyrovnávací branku a od té doby byli zase nebezpečnější hosté. Nejdříve krásnou střelou orazítkovali tyčku a po té si vytvořili ještě dvě nebezpečné situace, které však nevyužili, a proto zápas skončil spravedlivou remízou.“

Martin Písko (trenér T. Svinů): „Hrálo se na těžkém terénu. V první půli jsme Protivín přitlačili na jeho půli a po vlastním gólu v 15. minutě jsme vedli. Domácí srovnali ve 33. minutě a od té doby se hrál vyrovnaný fotbal. Ve druhé půli přidal každý po jednom gólu a nastřelené tyči, takže remíza je spravedlivá.“

SK Jankov - FK Junior Strakonice 1:0 (1:0)

Gól: 16. Kafka (vlastní). Rozhodčí: Votava - Tauber, Ct. Novotný. ŽK: 4:4 (Jirkovský, Kollár, Mizera, Voráček - Zahrádka 2, Rozhoň, Rybák). ČK: 0:1 (53. Zahrádka). Diváků: 108.

Jankov: Skála – Jirkovský, Fajtl, Kupka, Bürger – Borovka, Voráček, Kollár, Hüttner (90. Vokurka), Mizera – Kočer (74. Tůma). Trenér Kadlec

Strakonice: Lízal – Hozman (79. Boukalík ), Kafka, Rybák, Smola – Rozhoň (62. Míčka), Zahrádka – Máška, Krejčí, Doležal (69. Zábranský) – Bílý. Trenér Čakrt

Nejlepší hráči: Bürger, Mizera – Lízal.

Petr Kadlec (trenér Jankova): „Měli jsme slušný vstup do utkání a během čtvrt hodiny jsme se dostali do třech slibných příležitostí, z nichž k brankové radosti vedla až ta poslední, kdy si po prudkém centru hostující hráč srazil hlavou míč do vlastní sítě. Naše hra poté ztratila tempo a zbytek poločasu se odehrával bez větších šancí na obou stranách. V úvodních minutách druhého poločasu šli hosté po červené kartě do oslabení, ale obraz hry se nijak výrazně nezměnil.  Největší šanci zápasu jsme nedokázali proměnit dvacet minut před koncem a tak jsme bojovali o výsledek až do posledních minut. Za zmínku stojí povedená střela hostů v samotném konci utkání ze střední vzdálenosti, která však mířila těsně vedle. Myslím si, že vítězství jsme si za bojovný výkon zasloužili.“

Jiří Cibulka (vedoucí mužstva Strakonic): „Série nepovedených zápasů s mužstvy ze spodku tabulky pokračuje. Nebyl to vůbec pohledný zápas, hrál se na těžkém terénu a tentokráte jsme vůbec netrefili branku. Sice hned ve druhé minutě se po výkopu Lízala dostal za obránce Bílý, který přehazoval vyběhnuvšího gólmana, míč ale skončil těsně vedle brankové konstrukce. Ve 12. minutě měli obrovskou šanci domácí Kučerou, ale včasným vyběhnutím vykryl Lízal jeho střelu nohama. V 16. minutě po prudkém centru do našeho vápna si nešťastně srazil Kafka míč do vlastní brány a domácí se dostali do vedení. To bylo z prvního poločasu vše. V 51. minutě nás rozhodčí poslal do deseti, když byl v krátkém sledu vykartován náš kapitán a po druhé žluté následovala červená. V 60. minutě prošel Kočer do vápna a jeho nebezpečnou střelu Lízal vykryl. V 71. minutě před domácím Voráčkem vzývala prázdná branka, ale jeho slabou střelu dokázal na brankové čáře zastavit Rybák. Za zmínku stojí ještě 88. minuta, kdy Boukalík z pětadvaceti metrů těsně minul domácí svatyni.“

FC ZVVZ Milevsko - TJ Osek 3:2 (2:0)

Góly: 19., 38. (pen.) a 73. Petřík - 55. Martin Čapek, 83. Hoch. Rozhodčí: Krčín - Albert, Mach. ŽK: 1:3 (Marvan - Kubiš, Matěj Čapek, Zelenka). Diváků: 150.

Milevsko: Dvořák - Hejl, Vakoč, Kosobud, Málek - Kortan, Marvan, Maršík, Stejskal - Hadáček,Petřík. Trenér Strnad

Osek: Uhříček - Zelenka, Němeček, Kubiš, Martin Čapek - Brabec (52. Hromek), Šrámek, J. Hoch, Matěj Čapek - Hosnedl, Carda. Trenér K. Hoch

Nejlepší hráči: nehlášen – Carda, Šrámek

Miroslav Strnad (trenér Milevska): „Chtěli jsme napravit zápas v Dražicích, výsledkově se nám to povedlo. První poločas jsme byli na míči a soupeře vůbec k ničemu nepustili. Hráli jsme to, co jsme si řekli v kabině. Vedli jsme 2:0 a vše fungovalo. Pak můžeme jít do vedení na 3:0, ale bohužel jsme zahodili tutovou šanci a vzápětí dostaneme hodně hloupou branku. V tu chvíli jsme přestali hrát a soupeře dostali na koně. I přesto Petřík završil hattrick a vedly jsme zase o dvě branky. Náš výkon byl ale mdlý a nepodrželi jsme vůbec míč. Soupeř byl se svou jednoduchou hrou lepší. Osek snížil krásnou standardkou na 3:2 a nás v závěru podržel brankář Dvořák. Je opět škoda našich neproměněných šancí. Je to naše bolest.“

Karel Hoch (trenér Oseku): „V prvním poločase jsme se trochu hledali a byli málo aktivní. Domácí byli lepší, dobře kombinovali a zaslouženě se dostali do dvoubrankového vedení. Do druhého poločasu jsme trochu přeskupili řady a začalo to fungovat. Byli jsme lepší, aktivnější a dočkali se snížení. Bohužel v době našeho velkého tlaku nám utekl domácí hráč a po kličce brankáři dával do prázdné branky. I přesto jsme se znovu zvedli a šest minut před koncem snížili po krásném trestňáku Honzy Hocha, který z pětadvaceti metrů vymetl šibenici soupeřovy branky. V závěru jsme se snažili o vyrovnání, měli jsme i několik šancí, ale do sítě již žádná střela nezamířila. Bohužel musím vypíchnout jeden nepěkný okamžik. V 88. minutě se Šrámek dostal zcela sám před domácího brankáře a chtěl zakončit. Ze strany se jako utržený vagón přiřítil domácí obránce a našemu hráči málem urazil stojnou nohu. Zcela jednoznačnou  penaltu však k překvapení všech na hřišti rozhodčí Krčín nenařídil. Bohužel tímto svým trapným výrokem zkazil středeční odpoledne všem, kteří chtěli hrát fotbal a ne se dívat na sebestředné představení trapného šaška.“

TJ Dražice - FC AL-KO Semice 1:1 (1:0)

Góly: 9. L. Stuchlík - 85. Blažek (pen.). Rozhodčí: Cigáň - Kollmann, Vican. Delegát: Řezáč. ŽK: 2:3 (M. a D. Štecherové - Trentina, Holub, Veleman). Diváků: 50.

Dražice: Počinek - Veselý, M.Štecher (63. Bareš), Pražma, Novotný - D. Štecher, J. Štecher, L. Stuchlík, Turek (87. Tůma) – Horka (82. J. Stuchlík), Mareš (74. Běhoun). Trenér Hořejší

Semice: Dvořáček - Pšenička, Listopad, Trantina, Řezáč – Šourek (58. Antony), Holub, Keclík, Císařovský - Blažek, Veleman (63. Valach). Trenér Nousek.

Nejlepší hráči: L. Stuchlík, J. Štecher – Dvořáček , Blažek

Vlastimil Stuchlík (vedoucí týmu Dražic): „Zápas jsme měli rozehraný velice dobře, ale ke gólu z úvodu prvního poločasu jsme nebyli schopni přidat další. Příležitostí bylo nespočet a měli jsme utkání rozhodnout už v první části.Ve druhé půli se soupeř dostával více do našeho vápna hlavně standardkami a až z prakticky poslední situace, kdy rozhodčí vyhodnotil jeden souboj jako faul, se kopala penalta a bylo srovnáno.Bereme to jako zbytečně ztracené dva body, protože po většinu utkání jsme byli lepším týmem.“

Filip Breibisch (asistent trenéra Semic): „Myslím, že se asi všichni shodneme na spravedlivém výsledku 1:1. První poločas hráli domácí aktivněji a my byli aktivnější poločas druhý. Vlastně ani není moc co úplně hodnotit. Co se týče předvedené hry, tak to byla ze strany domácích od začátku nakopávaná a my jsme se tomu naprosto přizpůsobili, což je pro nás problém a neumíme takto hrát. Šancí mělo asi více domácí mužstvo, a my máme štěstí, že máme v bráně Honzu Dvořáčka, který občas opravdu čaruje. Takže bod bereme a jsme spokojeni.“

FK Olešník - FK Jindřichův Hradec 1910 3:1 (1:1)

Góly: 29. Toth, 67. a 69. Martinec - 37. Mischnik. Rozhodčí: Dunovský - Jevčák, Mráz. Bez karet. Diváků: 150.

Olešník: P. Tomášek – D. Tomášek, Nohava, Kalášek, Vojta - Beko, Szó, Lafata, Martinec (77. Vrážek) - Vonášek, Toth (89. Heller). Trenér Chlumecký

J. Hradec: Cettl - Jaroš, Koktavý, Rejtar, Hauser - Janák, Šmíd (69. Fical), Votava (72. Völfel), Mischnik, Waník (72. Strejček) – Toman. Trenér Lukáč

Nejlepší hráči: Martinec – Mischnik

Roman Chlumecký (trenér Olešníku): „Hrál se velmi dobrý zápas. Šli jsme do vedení Tothem po zaváhání hostujícího brankáře. Následující desetiminutovka patřila soupeři a vyústěním byla branka Mischnika, když jsme nebyli schopni odkopnout balon z našeho vápna. O poločase jsme si řekli, že budeme hrát dál aktivně, přidáme v soubojích, nebudeme leniví a že máme na to zápas dovést do vítězného konce. To se také potvrdilo, když dvakrát během krátké chvíle skóroval Martinec, a to ještě Lafatovi brankář minimálně dvě gólové hlavičky zneškodnil. Troufám si tvrdit, že naše výhra byla zasloužená.“

Roman Lukáč (trenér J. Hradce): „Podali jsme snaživý výkon, kterému chyběla nadstavba, a to větší vůle po vítězství. Tu měli naopak domácí a zaslouženě zvítězili.“