Ohlasy, sestavy, fakta a nejlepší hráči ve středečních dohrávkách krajského přeboru

pátek, 2. září 2022, 11:07

Jihočeský kraj - Středeční podvečer byl vyhrazen pro zápasy krajského přeboru, které se neodehrály v řádném termínu. Hrálo se na Hluboké, kde domácí využili ve druhé půli výhody jednoho hráče v poli po vyloučení třeboňského Bartoše a Jiskru porazili těsně 2:1. Ve druhém utkání nestačily Dražice na exdivizní Jindřichův Hradec.

Fakta ze středečních dohrávek KP

TJ Hluboká n. Vltavou – Jiskra Třeboň 2:1 (0:0)

Góly: 47. Hrachovec, 72. Rottenborn - 57. Kubata. Rozhodčí: Kaštánek - Němec, Lepič. ŽK: 1:3 (Škoda – Schneider, Matoušek, Radosta). ČK: 0:1 (45. Bartoš za faul). Diváků: 70. Dohrávka 2. kola.

Hluboká: Konečný - Krejčí, Otepka, Antoš, Rabiňák (85. Kolafa) - Rottenborn (74. Šestauber), Funda, Škoda, Hrachovec (88. Kössl) - Kadlec (90. Stráský), Hájek. Trenér Táborský

Třeboň: Kopecký - Rezek, Zavadil, Bartoš, Schneider - Matoušek, Radosta (77. Bicenc), Hromádka, Ježek (60. Průcha) - Kubata, Tůma. Trenér Bicenc

Nejlepší hráči: celý tým - celý tým

Ladislav Táborský (trenér Hluboké): "Další vítězství mě potěšilo, protože Třeboň je opravdu dobrým manšaftem. Jiskra hrála fakt dobře. V prvním poločase jsme sice měli dvě šance, musím ale uznat, že nám hodně pomohlo vyloučení hostujícího stopera Bartoše, který je velice šikovným fotbalistou. Červenou kartu ale dostal právem, ani neprotestoval. Hned na začátku druhého poločasu jsme dali první gól a zápas se vyvíjel jasně pro nás. Třeboň byla naopak zaskočená a my jsme byli lepším týmem. Pak jsme se ale dopustili zbytečně chyby, Jiskra dala vyrovnávací gól a dostala se do hry. Pak jsme zase soupeře přitlačili a Denis Rottenborn přidal druhý gól. V poslední desetiminutovce jsme začali blbnout, nakonec to ale dopadlo dobře a jsme rádi za tři body. Takovéto zápasy jsou pro hráče cennou zkušeností, jak po stránce herní tak psychické odolnosti. Jsem rád, že se nám vyprazdňuje marodka, a doufám, že se tým rozjel a bude pokračovat ve vítězné šňůře."

Karel Bicenc (trenér Třeboně): „Na těžkém terénu po dešti to hráčům občas podkluzovalo. V nastavení prvního poločasu došlo k vyloučení našeho stopera Bartoše, to ovlivnilo zápas ve druhém poločase. Nástup v deseti do druhé půle se nepovedl a ve 47. minutě jsme poprvé inkasovali. V 57. minutě jsme dokázali vyrovnat Janem Kubatou na 1:1. Dále jsme bojovali, ale bohužel v 72. minutě jsme dostali druhý gól po odrazu od tyčky na 2:1. Ke konci zápasu jsme si vypracovali ještě dvě příležitosti, ale mířili jsme vedle a stav už se nezměnil. I v deseti jsme byli důstojným soupeřem a Hlubokou potrápili, ale gól už jsme nevstřelili. Chválím opět celý tým.“

TJ Dražice – FK Jindřichův Hradec 1910 1:4 (0:3)

Góly: 85. Tůma - 7. Votava, 12. Waník, 34. Toman, 91. Strejček. Rozhodčí: Dimitrov - Mach, M. Pečenka. Delegát: Peterka. ŽK: 1:1 (D. Štecher – Janák). Diváků: 123. Dohrávka 3. kola.

Dražice: Počinek – Hojdar (73. Holub), M. Štecher (41. Běhoun), Pražma, Bareš (23. J. Stuchlík) – Novotný, Turek, Horka (46. Tůma), D. Štecher – L. Stuchlík (84. Páša), M. Stuchlík. Trenér Hořejší

J. Hradec: Kovář - Fical, Koktavý, Rejtar, Hauser – Janák (65. Völfel), Jaroš (83. Petr), Votava (75. Ježek), Mischnik, Waník (83. Fiža) – Toman (75. Strejček). Trenér Lukáč

Nejlepší hráči: Počinek, Tůma – Toman, Jaroš, Votava

Vlastimil Stuchlík (vedoucí mužstva Dražic): „Udělali jsme opět spoustu neskutečných chyb v obraně a toho dokázal tak kvalitní tým, jakým je Jindřichův Hradec, náležitě využít hned v první části. Zbytek zápasu měli hosté pod kontrolou, a to ještě Počinek chytil několik gólovek. Jediným naším světlejším momentem zápasu byla akce našich mladíků, kdy po přihrávce Běhouna vstřelil svůj první gól v krajském přeboru Tůma.“

Roman Lukáč (trenér Jindřichova Hradce): „Vyšel nám úvod zápasu a tím jsme eliminovali snahu domácích, kteří měli v první půli jednu nebezpečnou hlavičku po rohovém kopu. V druhém poločase jsme zápas kontrolovali a zdárně zahazovali jednu šanci za druhou. Skóre se upravilo až v samém závěru, naše vítězství bylo zasloužené.“